Ne add a gyermeked


Vendég

/ #61

2016-11-14 12:49

Többször az a gyanúm volt, hogy a gyámügy erővel akadályozza a kapcsolattartást hogy a gyerekeket minél hamarabb kivihesse Olaszországba,
Egy esetben a kicsik külföldre való örökbeadását az utolsó pillanatban akadályoztam meg...a szülők nem voltak pontosan tájékoztatva a láthatás idejéről,ezért nem látogatták a gyerekeket,de amint megtudták,mindig jöttek,nemcsak ők,nagyapa nagynéni stb Egy másik eset: A nevelőszülő családnak megtiltották, hogy hétvégenként elvigyék a gyereket az édasanyjához, Pedig szívesen elvitték, hogy kialakuljon a kapcsolat. Az édesanya beteg volt, és semmi segítséget sem kapott az útiköltségre a láthatásra, sőt, családsegítő még a telefont se adta oda, hogy felhívja gyermekét. (Előzőleg azt ígérte a családsegítő, ha nem mennek oda a nevelőszülők hét végén, akkor mindenben segítik az anyát..) Ehelyett elkezdték győzködni, hogy mondjon le a gyerekről,Ezt a kisfiút is kivitték Olaszországa.Én patronálószülő voltam 88-tól 97.ig. Akkor még működött a patronáló rendszer, Minden hétvégén elvittem a gyereket az édesanyjához, ki a határba, a tehéncsordához, mert a gyerek édesanyja csordás volt....