Tiltakozás az egész napos iskola ellen


Vendég

/ #172 Re: Re: Re:

2011-11-15 12:16

#161: - Re: Re:

Kedves névtelen izé!

 

A petíciót én fogalmaztam, nem Tisch Dávid, tehát az írójának címzett személyeskedések nekem szólnak, ezért válaszolok egyszer rájuk. És noha a szöveget én írtam, Dávid moderálja ezt a fórumot, ezért ő az, aki rendszeresen olvassa. Nem hiszem, hogy ne lenne elég hely a neten ahhoz, hogy ott vég nélkül essenek egymásnak unatkozó nagyokosok, úgyhogy én személy szerint nem szeretném, ha ennek a petíciónak a vitalapján is megjelenne ugyanaz a fajta fos értelmetlen szájmenés. Azt az interneten fórumozók közt elharapódzó fröcsögést, amit az ilyen írogatók frappáns vitastílusnak tartanak, nem sajátítottam el. Nem is fogom, mert sokkal kevésbé szabatos, mint amit én használok. Az ilyen stílusú vitában az ad a fórumozónak előnyt, ha sok ideje van a gép előtt ülni, ha gyorsan tud gépelni, ezért a témát hamarabb teleírja oldalnyi hozzászólásokkal, mint a másik, és ha nagy a pofája, akár tudja miről beszél, akár nem. A második legszánalmasabb az ilyen vitatkozókban, hogy minden második szavuk a logika, miközben annak szabályait figyelmen kívül hagyják. A legszánalmasabb pedig, hogy látszattevékenységet folytatnak, ugyanis nem kommunikálnak, csak mondják a magukét, ezért az ilyen vitafórumok termése nem más, mint egy csomó betű. Ebben a tudományban nem akarok előrehaladni. Ettől még tudok magyarul, bár nem hiszem, hogy veled ezt meg kéne vitatnom, főleg nem itt. Itt a gyerekeinkről van szó, meg a családjainkról, nem arról, kinek nagyobb a feje.

A tárgyra térve:

Ha te ki vagy akadva azon, hogy szerintem van emberfeletti hatalom, ne írd alá. Ennyi. A kedvedért nem fogok hazudni arról, milyennek ismerem a világot. Ha nem érted a szöveget, akkor se írd alá. Ha mégsem tudod túltenni magad ezen a mondaton, akkor tanulj még egy kicsit magyarul, amíg rá nem jössz, hogy a "nem korlátozhatja" magyarul nem egyértelmű kifejezés. Te kevered (talán szándékosan, talán tudatlanságból) a két jelentést. Ez a kettő:

1. nem tudja korlátozni

2. nem szabad korlátoznia (ez utóbbi mindig valamilyen értékrendszer függvénye)

 

A "maradok tisztelettel" kifejezés pedig az aláírás bevezető formulája, nem valami töltelékszó.

Na szevasz.

 

Suri Dalma