Tiltakozás az egész napos iskola ellen


Vendég

/ #156

2011-11-14 16:54

Én még a Rákosi korszakban születtem(47-ben) és átéltem kamaszként a keményebb Kádár korszakot is.
Ez az új qrva kurzus nagyon is hajaz rá!

Megfejelve az általános létbizonytalansággal., félelemmel, és bődületes szociális különbségekkel    -ami az átkos régiben nem volt- hála a Kgst piacnak, amit ugyi, kedves Vezírünk szabadságharcának köszönhetően átvett a Ny. Eu.termelő.

Így bocsátasség meg nekem, inkább nagymama korabeli vagyok, de felháborítónak tartom!

 

Ez a tervezet IS !!!  -az ovoda, és iskolakötelezettségről - bűzlik a szabadságjogok korlátozásának szándékától!!!

1,/Szülők döntési joga a gyermekük neveléséről, időbeosztásáról

2,/Az állam agymosási - droid nevelési lehetőségének ymegteremtése.

A másik észrevételem :

1947-es évjáratomnak köszönhetően - +-1-2 év a korosztályom még abban a szerencsében részesült, hogy vagy az édesanyja, vagy a nagyanyja fogadta iskola végeztével, és felügyelte a tanulását - időtöltését - ÉS ADTA MEG A SZERETETET, ERKÖLCSI MINTÁT, ami már az 5-8 évvel későbbi korosztálynál nem volt általános. 

Hallatlan nagy különbség lett a mi korosztályunk és a 6-évvel későbbi, meg ezutáni napköziks-kulcsos gyerekek tanulmányi eredménye, de a morális valamint érzelmi intelligencia beli hozzáállása között, az ő rovásukra.

Úgyhogy, aki ezt a kötelező iskola-óvóda dolgot kitalálta, le merte írni, és meg meri szavazni:

a NÉP jövőjének ELLENSÉGE

Miért nem esznek kalácsot, ha nincs kenyerük, kérdezik

 a nép alkalmazottai,
a 2/3 illúziójában dagonyázó -fetrengő képviselők,

kik megszavazták

maguknak a havi 700// ezer fizetést, ÉS annak kedvezményes adózását

másoknak meg :

-a nyugdíjmegtakarítás lenyulást,
- a visszamenőleges hatályú korkedvezvényes nyugdíj megszüntetését,
-a korlátozott munkaképességűek minimális létét támogató szociális ellátását, és,
-befagyasztották a szociális munkahelyek anyagi támogatását- ami e munkahelyek megszűnésével jár
-a sajtószabadság korlátozását,
- az igazságszolgáltatás korlátozását,
hadd ne soroljam tovább.
Ja, és azt a f@ alkotmányt.

SOPHIA s.