Tiltakozás az egész napos iskola ellen


Vendég

/ #151 Plusz egy gondolat...

2011-11-13 23:10

Olvasva a hozzászólásokat, azon töröm a fejem, hogy az ide írók, akik nagy valószínűséggel generációtársaim, milyen rózsaszínű burában nőhettek vajon fel, hogy a reggel 8-tól délután 4-ig tartó iskola a gyermeknevelési rémálmaik netovábbjának megtestesítője... Srácok, de most komolyan, titeket mindőtöket édesanyátok várt otthon fél kettőkor meleg ebéddel, majd leült mellétek leckét írni, s utána játszani a szőnyegen?! Mert az enyém 7-re járt és 5-ig dolgozott, zárásra éppen hogy odaért értem az oviba, s csak utána mentünk bevásárolni. S akik körülöttünk éltek, mind így éltek, s nem egy tíz fős szigeten nőttem fel... S ennek ellenére egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt lettem, céltudatos, azt mondják kreatív... Tehát nem értem, hogy mitől kell ennyire óvni a gyerekeket... Gyakran érzem úgy, hogy a generációnk egyre inkább életképtelen, gyenge, elkényeztetett, túlóvott embereket nevel. Igyekszünk minden nehézségtől, harctól, kellemetlenségtől, kötöttségtől, ne adj' isten kudarctól megkímélni őket, s ez nem biztos, hogy jól van így...
Csak hangosan gondolkodom...