A Magyar Külügyminisztériumhoz a palesztin államiság kérdésében

László Gombos
A petíció szerzője

/ #254 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2011-10-26 18:23

#246: Efraim Fischer - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Kedves Efraim,

Az előbbi commentet valóban én írtam, csak nem adtam neki nick-nevet, gondolva hogy a rendszer beteszi...

(Módosítottam, bizonyítandó hogy én írtam, de igazából mindegy is.)

A petíció viszont más formátum. Ott nem lehet ilyen bőbeszédűen fogalmazni, mint az előbbi kommentben tettem, hanem sokkal rövidebb kiáltványt kell tartalmazni, különben félő hogy nem olvassák el. Valamelyest lehet még finomítani, de lényegi részeket nem változtathatunk a 2500 aláíró miatt. Esetleg mellékletben bele lehet írni néhány kommentet.

Arra a hozzászólására hogy Izrael nem zsidó állam, pedig az a véleményem, hogy van egy olyan céljuk az araboknak, hogy a menekültek Izrael területén való letelepítésével meszüntessék Izrael nemzetállam jellegét, és arab többségű országot hozzanak létre. Az arabok egy része tehát teljesen más Izraelt ért Izrael alatt, de Önöknek ezt nem biztos hogy bele kell menni ebbe a csapdába. A Palesztin állam létrehozása ebből a szempontból előnyösnek látszik, mert akkor a menekülteket oda kellene letelepíteni. De pont ez az amiről Abbász nem akar tárgyalni. Mondván, hogy a menekülteknek joguk van visszatérni eredeti lakóhelyükre. De ha a közel 4 millió menekült (leszármazottaikkal együtt) visszatelepedne, akkor Izrael nem létezne többé...

Üdvözlettel,

Gombos László