Tiltakozás az egész napos iskola ellen

DemSzoc

/ #49 Re:

2011-10-06 10:16

#36: -

Kedves Suri Dalma!

Elképzelhető, hogy nem kellő figyelemmel olvasta el  (34-es) véleményemet.

Azt írtam, hogy "több hozzászólásból kicseng" az a vélemény, miszerint rendes ember nem adja egész napra iskolába a gyermekét. Nem azt írtam tehát, hogy a vélemények mindegyike ezt tartalmazza. A "kicseng" szó használatával is arra törekedtem, hogy ne vádoljak meg senkit olyan dologgal, amit nem írt le. Ha tehát nem inge , kérem ne vegye magára. Elkerülhető így az, hogy sértetten olyan dolgokat írjon le, ami viszont nem fedi a valóságot. Ilyen pl. az, hogy én az Önök fizetéséről nyilatkoznék a plénum előtt, vagy hogy leszólom Önöket azért, mert az anyagi eszközeiket az életszinvonal helyett az életminőségre fordítják. Ami ez utóbbit illeti, pont ezzel a gondolkodásmóddal van problémám. Ezzel a mondatával máris minősíti azokat a családokat, ahol mindkét szülő kénytelen munkát vállalni, hogy a legalapvetőbb szükségleteiket fedezni tudják.

Mindezzel megerősített abban, hogy ne írjam alá a petíciót. Egy olyan kör kiáltványának tartom, mely körből jónéhányan lesajnálóan, szélsőséges esetben megvetően gondolnak a munkavállalóként küszködő és ezért gyermekeiket egész napra iskolába járató szülőkről.

Imre