A Földes maradjon Földes!


Vendég

/ #31

2011-09-22 16:25

Csatlakozom! Igen,a Földes maradjon Földes! Nem értem,hogy az uj,kétharmados többséget élvező politikai rendnek miért kell mindent elsöpörni, eltüntetni,amit nem ők hoztak létre de egyébként jol működik?! Nagyon is jól! (félreértés ne essék,egyik politikai parttal sem szimpatizalok...) Ez a miskolci gimnázium évtizedek során Földes Ferenc néven szerzett maganak orszagos,sőt talan nem tulzok,ha azt mondom nemzetkozi szinten is elismerést az ott dolgozó, jól felkészült pedagógusok lelkiismeretes munkajanak és természetesen a diakok szorgalmanak köszönhetően. Nem pedig Széchenyi István néven. (Nem bántom,mert nagy ember volt,neki volt rá ideje,hogy nagy lehessen. Földesnek nem,mert fiatalon meghalt)Miért kell ezt most egy fél év miatt egyszerüen félrelökni? Akkor azok is reklamalhatnanak,akik a Földes jogelodjeibe jartak, nem? Ez a név mára mar ugyan olyan védjegy a maga szintjén,mint a Pick szalámi,vagy az Unicum. És csak egy van belőle az egesz orszagban! Nem téveszthető össze semmivel!Én,mint valamikori Földesista,büszke vagyok erre a névre és erre az iskolara,mert sajat bőrömön is tapasztaltam, hogy tekintélye van és bárhol az országban tudják,hogy melyik gimiről van szó. A tervezettről nem fogja tudni senki! És,ha a dontéshozók tudnak objektiven gondolkodni -reméljük igen-,akkor békén hagyják ezt az iskolat,maradjon Földes. Nem ugranak rögtön tettrekészen megint tönkretenni egy jol müködő dolgot,egy hírnevet csak azért,mert ez most valakinek csípi a szemét és most végre ujra meg lehet mutatni mit ér a kétharmados többség. Remélem 5,10,20 év múlva is a Földes Ferenc Gimnáziumba fogok visszamenni osztálytalálkozóra és nem a Széchenyibe! Mindenkit kérek csatlakozzon ehhez a petícióhoz! Ne engedjuk a Földest eltűnni!