Vass Gabit szeretnénk!


Vendég

/ #17 Re: Re: Válasz

2014-06-24 13:12

#8: Egy orvos a Szent Imre kórházból - Re: Válasz 

  Tisztelt Dr Urbán Márta! Singhoffer Éva vagyok, én írtam a 7. hozzászólást, és minden gond nélkül vállalom a nevemet, akár személyesen is, nemcsak interneten keresztül.Sajnos csak most tudtam reagálni a bejegyzésére, mert a gyermekem gondozásával voltam elfoglalva.(Kedves, hogy aggódott miatta, de igazán felesleges volt) Nagyon köszönöm, hogy vállalta véleményét, mert azt gondolom, úgy tisztességes, ha mindkét fél meghallgattatik. Én sem az Őn,sem a saját végzettségemet nem vitatnám, több szempontból is teljesen felesleges. A vashiányom mértékét a fogadott orvosomnak kellett mérlegelnie, nem nekem, és nem egyszemélyben Önnek. Ezen kívül, ha figyelmesen olvasta a levelemet, láthatta, hogy nem a szakmai hozzáértését kérdőjeleztem meg. Mindannyian tudjuk, hogy a diplomával EQ-ra, azaz érzelmi intelligenciára egyikünk sem tehet szert, erre egyikünk dilpomája sem garancia legyen az orvosi vagy közgazdász. Biztos vagyok benne, hogy a 3000 édesanya között sok-sok elégedettet találunk, én is sok mindennel elégedett voltam a Szent Imrében.Például a fogadott orvosommal és szülésznőmmel (akiket nem istenítek, megvan nekem a saját Istenem. Emberi hozzáállásukat méltatom, és azt az elhivatottságot, amellyel ilyen ellenséges légkörben is a munkájukat végezték-amíg pl. Gabinak hagyták), ezen kívül, két csecsemős nővérke Tünde és Csilla odaadó munkájával szintén nagyon meg voltam elégedve, de 2 másik hölgyet inkább nem említenék, mert nem is értem, mit kereshettek egy olyan munkakörben, ahol babákkal kell foglalkozni. A szülőszoba kialakítása, berendezése és az egyágyas szoba szintén megfelelt az igényeimnek. Azonban nagy gondnak látom, hogy óriási különbségek vannak az ott dolgozók emberi hozzáálása és nézetei között, ami bennem nagyfokú bizalmatlanságot kelt a kórházzal szemben. Én csak 1 vagyok a 3000-ből, de ebből is látszik, egy embernek milyen sok benyomása lehet, és amíg nem kérdezzük meg, nem tudhatjuk mi az amivel elégedett volt és mi/ki az, amivel /akivel nem. A babánkat 3 évvel ezelőtt kezdtük tervezni és akkor olvastam utána a kórházaknak. Azért választottam a Szent Imrét, mert mindenhol azt olvastam, hogy lehetőség van alternatív és természetes szülésre. Ezzel szemben azt tapasztaltam, hogy mára csak egy apró maroknyi csapat maradt, akik ezzel ott még foglalkoznak/foglalkozhatnak. A tendencia viszont siralmas, mert sorra küldik el őket, vagy ahogy hallottam, vannak, akik maguk adják fel a küzdelmet. Én senkit nem uszítok, ahogy Ön fogalmazott, kizárólag véleményemnek és elkeseredésemnek adok hangot, amihez pedig jogom van. Bármi egyéb kérdése, észrevétele van, állok rendelkezésére Tisztelettel: Singhoffer Éva