Az emelt angolérettségi 3. részének felülvizsgálatáért

lolkapolka

/ #116

2014-05-10 13:36

Teljesen nevetséges az irodalommal előhozakodni. Ezt fújják azok akiknek savanyú a szőlő, hogy ez most nekünk könnyebb volt mint tavaly vagy bármikor nekik. De az irodalomnak semmi köze a mi angol emelt szintünkhöz. Hétfőn elhúzták a mézesmadzagot az orrunk előtt, de kedd óta csak szívunk :) Na szerintetek ez mennyire fair? És aki tavaly nem jutott be mert tavaly sok jó érettségi született az majd most simán bejut, mert minket ahol csak lehetett szarrá szivattak. Nem lenne baj a nehézségi szinttel ha adottak lennének a körülmények ahhoz, hogy normális minőségben lehessen meghallgatni. De ha alapból nehezítő körülmények állnak fenn mindenhol és erre még pluszban rájön az is, hogy eltorzítják a hangot akkor az már egy kicsit több a soknál. Nem arról tudtunk számot adni, hogy mit tudunk hanem arról hogy mit nem... Persze előhozakodhatunk azzal, hogy ha ezt nem értjük meg akkor külföldön mit kezdenénk. De ez még mindig csak egy idióta magnós felvétel ahol éppen roppant érdekes módon pont azokat a szavakat nem lehetett érteni amiket bekellett volna írni mert ott volt elhadarva elharapva etc. Egy külföldi buli alkalmával is tökéletesen megértettem a hozzám angolul beszélőt pedig azért ott aztán rendes hangverővel ment a zene. Elegem van a sok okostojásból és kihaénnem típusú emberből akik ott sem voltak nem írták meg azok között a körülmények között ezt az érettségit és most azt állítják, hogy mi vagyunk a hülyék és különben is mit siránkozunk rém egyszerű volt. Nem poénból jelentkeztünk emelt szintre rengeteg pénzt és időt öltem bele én is és mi lett az eredménye? Az, hogy egy undorító átverésnek lehettem részese, hogy hogyan húzzuk le minél jobban a diákokat, mert így ahhoz hogy bárhova is felvételt nyerhessek majd 25ezrekért mehetek megint. Hát köszönöm akkor megmaradok a középszintemnél amit már megcsináltam és teszek egy felsőfokú nyelvvizsgát az legalább nem lutrira megy meg sunyiskodásra mint ez..... röhejes....