Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

városszéli

/ #232 Re: Re:

2013-11-26 14:55

#203: logikus - Re:

A nicknevedhez illően nagyon logikus vélemény, nem hiszem, hogy van oka anyukádnak a csuklásra :-)) Mondom ezt én, pedig kutyás vagyok. Csak azzal nem tudok egyetérteni, hogy miért kell mindenkinek bűnhődnie az agyatlanok miatt. Ez tényleg olyan, hogy ennyi erővel az autózást is be lehetne tiltani, mert sokan veszélyesen művelik......
Sokkal inkább tényleg hatékonyan kéne szankcionálni. (Akkor mindjárt nem lenne ekkora gond pl a felszedés, ezt az egész témakört amúgy kutyásként nem is igazán értem. Ez hozzátartozik a dologhoz és kész. Ha a kertjében van valakinek az ebe, ott sem szedi össze, mert nem zavarja? Ha valakit rajtakapnak, megbüntetni, harmadszorra már biztosan le fog tudni hajolni. - Itt a másik oldal mellett azért megemlítem, hogy ehhez is kéne egy kis infrastruktúra, velem is fordult már elő, hogy negyedórát mentem a zacsival a kezemben, mire leltem egy kukát......)
Chip: teljesen igazad van (bár az adott témához nem sok köze van), nekem pl a kötelezővé tétel előtt már rég be voltak chipelve a kutyáim és nem 3000-ért, hanem a többszöröséért, mert értelmes dolognak tartom.
Kutyát lakóhely szerint kell választani: hmmm, hát ezzel nem értek egyet, sokkal inkább azt mondanám, a szabadidő mennyisége és aktívsága alapján. Lakásban is lehet nagy mozgásigényű kutyát jól tartani, ha a gazdi idő- és energiakapacitása megengedi, és ne hidd, hogy egy kertbe bezárt vizsla boldog pusztán attól, hogy ha akar, rohangálhat a kerítés mellett.....
Emberek, akik félnek a kutyáktól: teljesen tiszteletben tartható. Láthatod, hogy itt sem azért tépik a szájukat a kutyások, hogy forgalmas helyeken, járdán, játszón, tömegközlekedésen stb szabadon lehessenek a kutyák, csak a normális mozgáslehetőséget (városszéli kiserdő, mező, stb.) hagyják már meg nekünk!
Adó: ha valaki normálisan tartja a kutyáját, hidd el, elég sokat adózik utána kifejezett "ebadó" nélkül is, mert a normális kutyatartás manapság eléggé zsebbenyúlós dolog: kaja, oltások, chip, útlevél, parazitaellenes szerek, állatorvosi költségek, felszerelés, kutyaiskola, lehet sorolni, össze lehet adni, ki lehet számolni az adóját. Nem olyan kevés ez, hidd el. Konkrét nem kapnak érte semmit, vagy ilyen rendeleteket a nyakukba.....

Személyes: kifejezetten a kutyatartás miatt költöztem ki a város legeslegszélére, kutyás szemmel "ideális" helyre, kertesházas övezetbe. A kiserdő-mező gyalog kb tíz perc (de nem megyünk gyalog, mert nincs járda, és nem egy élmény a szerencsétlen kerti kutyák üvöltése ez alatt a tíz perc alatt a kerítések mögött, tehát kocsival két perc - ergo a mindennapokban lakott területen közterületen elő sem fordulnak a kutyáim.) A hely, ahová járunk, elég közkedvelt: lovasok a közeli lovardából, futók, biciklisek, sétáló családok,motorosok (és persze más kutyások) sűrűn előfordulnak. Hiszed, vagy sem: teljesen konfliktusmentesen zajlanak a séták. Ha lovas jön, lelépünk a földútról, leültetem a kutyákat, megvárjuk, míg elmegy mellettünk (meg szokták köszönni), ha kisgyerekesek vagy bringás, motoros,lábhoz kell jönniük, (a rendszeresen ott futókat általában ismerjük, ők is a kutyákat, már nem kell őket behívni, tudják, hogy teljes leki nyugalommal futhatnak el mellettük). Természetesen vannak vadak is, leginkább nyulak és őzek, egyértelmű, hogy nem engedek üldözést, egy szóval le tudom állítani őket. Egy okot mondj, szerinted kinek lenne jó, és mi értelme lenne,ha ezután csak pórázon húzkodnám őket?