HA KERESZTÉNY VAGY, MONDJ NEMET A POGÁNY NEMZETI HITVALLÁSRA!

Nehebkau

/ #69 Az alkotmány és a vallás

2013-11-05 16:35

Kedves aláírók!

Én őszintén szólva - bár meg vagyok keresztelve - nem tartom magam kereszténynek. Nem részesültem vallásos nevelésben, és hitem sosem volt teljesen azonos a Bibliában leírtakkal. Sőt, most sem az, mégcsak monoteista sem vagyok. Mindenesetre engem mélységesen felháborít az, hogy egy elvileg demokrata országban, amelyben a vallásszabadság alapvető érték kellene hogy legyen, olyan alkotmányt alkottak meg, amely - bár kimondja a vallásszabadságot - paradox módon mégis ellene vall. Jelen petíció tárgya egyrészt vallásos önérzetében sérti a keresztényeket, ugyanakkor a nem kereszténységet követőket is, mert hangsúlyozza a kereszténységet, noha ha vallásszabadság van, akkor egy alkotmánynak nem egy vallás értékrendjét kellene képviselnie (mivel ez már önmagában kizárja a többit), hanem egy olyan vallástól független értékrendet, amely mindenki számára elfogadható, lehetővé téve ezzel a szabad vallásgyakorlás jogának lelkiismeret-furdalás nélküli alkalmazását.

Én tehát annak ellenére, hogy hitem szerint nem vagyok keresztény, mégis aláírtam a petíciót, mert együttérzek a keresztényekkel a vallási önérzetük megsértése miatt, ugyanakkor sérelmezem azt is, hogy egy elvileg demokratikus országban olyan alkotmányt alkottak, amelyben nincsenek tekintettel a vallásokra, és így olyan passzusokat írtak bele, ami szükség szerűen kötelezővé emel bizonyos vallási elemeket, ellenérzést váltva ki azokban, akik hűek kívánnak maradni a hitükhöz.

Üdvözlettel

Nehebkau, egy együttérző nem keresztény