Tiltakozás az egész napos iskola ellen

watashi

/ #379

2013-09-03 09:27

Az én kisfiam most másodikos, iskolaotthonos iskolába jár. Ez azt jelenti, hogy 16 óráig van tanítás, de napközben van játék, pihenő, felzárkóztatás stb. Elsőben tényleg semmi lecke nem volt, max. azért hozta haza a könyvet, hogy én is lássam hol tartanak. Egyedül nevelem, messze járok dolgozni, így számomra ez ideális megoldás volt, sokkal jobb mint a napközi, mert a napköziről én sem sok jót hallottam. Viszont az tény, hogy felsőben már nem biztos, hogy ez megfelelő megoldás. Ahhoz, hogy az iskola minőségi délutáni foglalkozásokat, elfoglaltságokat tudjon biztosítani, sok helyen nincs meg sem a tárgyi, sem a személyi feltétel. Miután szerintem nagyon sokan 8-16-ig dolgoznak, ezért úgy gondolom, hogy ezeknek a családoknak az iskolaotthonos oktatási forma megfelelő, mert így az iskola után csak az együttlétre lehet koncentrálni, nem kell már a tanulással foglalkozni. Megértem azokat az anyukákat is, akik otthon vannak kisebb testvérrel, vagy olyan a munkakörük, beosztásuk, pénztárcájuk, hogy meg tudják oldani, hogy már legkésőbb ebéd után elhozzák a gyereket az iskolából. Éppen ezért nem szabadna kötelezővé tenni. Így mindenki maga döntheti el, hogy számára melyik a megfelelő. Bár, szerintem azzal, hogy csak a körzetes iskolába lehet íratni a gyereket, a szabad választás lehetősége már csorbult, hisz ha a körzetes iskola iskolaotthonos, akkor máris gondok vannak.