Tiltakozás az egész napos iskola ellen

egy aggódó anya

/ #321

2013-06-23 16:37

Felháborító,és érthetetlen,mi ezzel a céljuk a "kedves törvényhozóknak". Lányom most lesz 5. osztályos. Megjelennek majd az új "tanulós" tantárgyak:történelem, természetismeret. Ami eddig talán kicsit játék volt, most komoly munka lesz. Mellette erkölcstan,mindennapos testnevelés. Ez már önmagában magas óraszámot ad. Tudom,hisz magam is pedagógus vagyok. Eddig kitűnő tanuló volt,ezután? Milyen alapon,és ki dönt a sorsáról? Megfosztanak a szülői jogaimtól! Jobb szeretném édesanyám mellett tudni,mint másik 25 gyerekkel összezárva,akik közt vannak tanulási nehézséggel küzdők,akik a délelőtti órákat sem bírják végigülni,akkor a délutánit hogyan fogják? Mellettük lehet majd tanulni a többi gyereknek? Vagy minden délután valamilyen kötelező szakkörön vegyen részt a gyermekem, mert okos emberek kitaláltak,készüljön versenyekre, s délután ötkor álljunk majd neki tanulni másnapra? Hogyan fog teljesíteni így? Leromlik az átlaga, esetleg lelkileg tönkremegy,mert nem fogja bírni a terhelést, s jöhet a pszichológus? S nem utolsó sorban: hol marad a család? Beszélhetünk ilyen formában még egyáltalán családról,ha azt a kis időt,amit együtt tölthetnénk,még azt is elveszik tőlünk? Ez lenne a híres demokrácia, amikor mások döntenek helyettünk, s mi fejet hajtunk,és mindennel egyetértünk?
S gondol valaki a kis elsősökre,akik épp hogy kikerülnek az óvodából, ahol életük nagy része játékkal telt,s most délután négyig ott kell majd lenniük az iskolában? A kezdeti,átmeneti időszak is nehéz, sok játékot igényelnek, a 45 perces órákat ők még hetekig nem bírják végigülni,akkor hogy fogják bírni az egész napos iskolát? Végiggondolta egyáltalán ezeket valaki,amikor ilyen törvényt hoztak létre? S végül: ha gyermekem a délelőtti "kötelező" tanórákat letudta, miért ne jöhetne haza, ha úgy akarom? Hagy döntsem én el ( és Ő ) ,milyen szakkörre járjon! Ha nem megy vissza a délutáni órákra,mi történik?Kirúgják? Nem valószínű, hisz 16 éves koráig tanköteles! Minden porcikám tiltakozik ez ellen! Jó lenne választ kapni ezekre a kérdésekre!