Bocsánat kérés Izraeltől.

Péter66

/ #61 Re: Re: Re:

2013-04-06 12:41

#26: - Re: Re:

Kedves Máté!

Tisztelet mindazoknak, akik névvel írnak. Rendes a beszéded, és jogosak a kérdéseid. Látom, igazi, őszinte érdeklődés vezérel. Sokáig ugyanígy beszéltem, kérdeztem. Sem én, sem a nagyapám nem volt nyilas, sem más ilyen. Semmi közöm a nácikhoz, de nem vagyok zsidó sem. Egy olyan, roppant tehetséges és különleges nemzetnek vagyok a fia, aki leginkább úgy tudja magát meghatározni, a kérdésre, hogy "miért vagy te magyar?", hogy azt mondom:    "azért, mert apám székely, anyám szerb és a felmenőim németek, olaszok, ki tudja még mifélék". Ez itt egy befogadó, vegyes népességű gyönyörű hely. És én szeretem. Éppen ezért kell spirituálisan tisztán tartanunk, ha igazán szeretjük a hazánkat. Ez - többek között - bocsánatkérés által lehetséges. Hogy miért nekünk kell bocsánatot kérni? Valóban nem tűnik logikusnak. Hiszen te és én ártatlanok vagyunk.  Ebben.....                    És itt jön a lényeg!   Krisztus volt a világon az egyetlen ártatlan ember, mégis helyettünk, helyettesítő áldozata által bűnhődött, hogy elnyerje NEKÜNK az Atya bocsánatát! Neki annyi köze sem volt a bűnhöz, mint nekünk a mások felmenői közötti nyilasokhoz. Hát éljünk a lehetőséggel, hogy - ha már tökéletes váltságot, áldozatot, engesztelést nem is, de - Krisztus által mi is bocsánatot kérhetünkazoktól, akiket ez illet. Ez nagy kegyelem, mert mások helyett megtehetjük ily' módon. Akiktől kérjük, és adják, azoknak enyhet ad, nekünk meg tiszta szívet ebben a szörnyűségben. Semmibe sem kerül, csak a büszkeséget kell kicsit félreállítani. Nos?            Ha érdekel a kérdés részletesebben, szívesen folytatom.

Tisztelettel:

Samu-Nagy Péter László