PETÍCIÓ A SZEGÉNYEKET SÚLYOSAN ELHANYAGOLÓ SZOCIÁLPOLITIKA ELLEN

Anna

/ #73 vergődés: munkával pénzhez jutni

2013-04-06 08:53

"Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok, de nem tudtak felvenni közmunkára, nem volt hely. A napi élelemmel meg kell küszködni, bográcsban főzünk, tűzhelyünk nincs .A J. Kft.-nál dolgoztam fél évig Budapesten, négykor keltem és este fél tizenkettőkor jutottam ágyba. Nem kaptunk fizetést három hónapig, éhen jártunk be dolgozni. Aztán löktek húsz-harmincezret. Végül fél éven keresztül részletekben adták ide a fizetést. Látástól vakulásig dolgoztunk. Itt, az önkormányzatnál azért nem kapok munkát, mert nem szeretem a simliskedést, a hazugságot, és kiálltam az érdekeinkért. Amikor akácerdőt kellett irtani, több ember keze be volt dagadva másfélszeresére; injekcióra jártak, és az irodában volt a kétszáz darab munkáskesztyű, amit nem adtak ki. Azt mondták, hogy nem lehet kiadni, de ez csak fal duma volt. Én kiköveteltem, hogy adják ki. Ezért nem csípik a burámat a tanácson, azt mondják rám, hogy rafinált cigánygyerek vagyok. Kiharcoltam a kesztyűket, és ennek következtében most nem hívnak be dolgozni. A falu a kultúrteremre és az utakra 47 milliót nyert korábban, de a testvérem hiába pályázott, a munkára, a polgármester saját baráti köréből, ismerőseiből került ki az építő cég. A festést, gipszkartonozást, építőipari munkákat megcsinálom, értek az asztalosmunkához, régebben hangfalakat, erősítőket építettem, cserélgettem, ebből pótoltam a kajapénzt. Most nincs faanyagom, azért nem tudom csinálni. Egy egri hangszerárussal voltam kapcsolatban, olyan minőségben csináltam a hangfalakat, hogy mindent átvett tőlem. Megvannak a szerszámgépeim, alapfokon el tudnék indulni, 200 ezer forint alaptőke kellene. A Kiút programban dolgozó hölggyel felvettem a kapcsolatot, mondtam, hogy két embert tudnék foglalkoztatni. Asztalt, íróasztalt, hangfalat tudnék gyártani. A fiam is tudna velem dolgozni. A pénzhiány miatt utoljára a sorszekrényt szétvágtam, és abból csináltam a hangfalakat. Túl olcsón oda kellett adnom."