HA KERESZTÉNY VAGY, MONDJ NEMET A POGÁNY NEMZETI HITVALLÁSRA!

McRosenfeld

/ #50

2013-02-23 11:59

Én bár megértem mindkét oldalt, nem írtam alá a petíciót mégsem, mivel a Biblia józanságra int: Egyik oldalról ott van, hogy nem lehet személyként kezelni azt, ami tárgy, nincsen lelke. Ha pedig istentisztelet tárgyát képezi, akkor tényleg bálványimádás. Jézus és az apostolok nem használtak kultikus tárgyakat, és ha valaki az Evangéliuok alapján szeretné Jézust követni, szíve joga (és kötelesége). Az aláírókkal pedig az a gond hogy képmutatók: Ennél sokkal-sokkal durvább bálványimádások mennek az egyházban és a világban, ami ellen nemhogy nem tiltakoznak, hanem egyenesen mellé állnak, ami azt bizonyítja, hogy a Szentlélekhez nem sok közük van, se Jézushoz ("szúnyogot megszűritek, tevét lenyelitek"). Másfelől Istent sem ismerik, aki öt igaz emberre tekintettel megkegyelmezett volna Sodomának, mégis úgy jelentik ki hogy mi az átok és mi nem, mintha a mennyben jártak volna. Sokkal inkább azt a proli mentalitást látom rajtatok keresztény ruhában, amely mindent forradalommal akar megváltoztatni, aztán ha nem jön be, kezdődik egy újabb téma.