Kérjük, ne vegyen részt a budapesti Városliget tönkretételében!
Kérjük, ne vegyen részt a budapesti Városliget tönkretételében! / Közlemények / Angolul is feltettük a Városliget megmentéséért indított petíciónkat / Hozzászólások
|
Vendég |
#12014-03-04 21:08Egyetértek a petíció indításával! |
|
| |
|
Vendég |
#22014-03-04 21:30az angol nyelvűt hol találom? |
|
| |
|
bardóczi |
#3 Re:2014-03-05 18:01az angol nyelvűt hol találom? A magyar nyelvű alatt? :-) |
|
| |
|
Vendég |
#42014-03-09 21:38Ha másként nem fog menni akkor demonstrációkkal kel megakadályozni! |
|
| |
|
kicsoda57 |
#5 a Városliget így jó ahogy van2014-11-05 13:11nem szabad tönkretenni a városligetet új épületek odaépitésével. nincs a városban még egy ilyen szép park, liget, itt sétálni, napozni, játszani a gyerekekkel, kirándulni lehet. van már elég múzeum a városban, semmi szükség arra, hogy ujabbakat épitsenek egy szép zöld terület elvételével.
hisz már az állatkert sem fér el itt, és a vidámpark is nagyon hiányzik.
ne hagyjuk azt, hogy megint felesleges állami pénzkidobások legyenek, és baráti, rokoni kapcsolatok utján kiadják a területet bárkinek.
a Városliget egy örök emlék legyen úgy ahogy azt megtervezték valamikor. elég legyen az üres telkek kisajátitásából, MAGÁNKEZEKBE ADÁSÁBÓ
eddig is meg voltunk múzeum nélkül itt, később a jövő népeinek sincs rá szükség.
NE ENGEDJÜK A VÁROSLIGET ZÖLDÖVEZETI TÖNKRETÉTELÉT!!!!!!
|
|
| |
|
Vendég |
#62015-02-19 21:41Egy beteg városvezetés ámokfutásának lehetünk szemtanúi az Orczy kert, Városliget kapcsán és elképzelhető, hogy a Népliget sem fog megmenekülni. A Természetet nem kell modernizálni, az köszöni szépen a kezdetektől fogva pontosan teszi a dolgát, mert ÉL!!! Nem vagyok ellene a segítésnek (kiszáradt ágak levágása, beteg fák kezelése, kivágása,) de könyörgöm, miért kell ennyi beton akár épületek, akár utak formájában? Egyáltalán, pl a városLIGET-be miért kell pénzügyi szempontok mentén épületeket felhúzni? Minden évszázadban egyre csökkentették a zöldterületeket, ahogy nőtt a város. De most még rosszabb, mert nem a várost növekedése indokolja, hanem a MAMMON. Ez olyan, mintha valaki a tüdejét árulná pénzért. Megéri?? Annak biztosan, aki a zöldövezetből jár be, és nem szorul rá ezekre a "szigetekre", annak nem fog szólni a gyermeke, hogy hová tűnnek az erdő illúzióját keltő parkok. Sokak számára az egyetlen lehetőség a Természettel való találkozásra. A tervezés a szokott millenárisi park-Nemzeti Színház koncepcióján alapul. Van benne egy kis víz, persze beton partokkal, vonalzóval rajzolt parttal halott folyékony anyaggal, amiben nyoma sincs Élővilágnak. Ez egy betegség, iszonyodás a természettől. Ehhez asszisztálunk, miközben a VÁROS KÖZEPÉN iszonyatos elhagyatott gyártelepek rondítják a városképet. Oda tervezve még ezek az elképzelések is előrelépést jelentenének, de nem .A megmaradt kevés zöldet számolják fel szisztematikusan ráadásul olyan épületekkel, amiket az Utókor sem tud SOHA lebontani. /múzeumok, katonai kollégium. A múzeum lebontásának gondolata a barbarizmust sugallná, a katonai kollégium elbontása a hazafiságot kérdőjelezné meg. ÜGYES MALOM/ |
|
| |
|
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Szigorúbb bűntetetést a PEDOFIL szöges virsli dobálónak!!!
38063 Létrehozva: 2025-09-20
A Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem egyetemi polgárainak állásfoglalása: Nem kérünk tovább az önkényre és utasításokra épülő egyetemből!
1533 Létrehozva: 2026-05-21
„Július 8. legyen nemzeti ünnep – a Rákóczi-szabadságharc emlékére”
2126 Létrehozva: 2026-04-16
Mentsük meg a gönyűi Postakocsi Fogadót – Kötelezzék a tulajdonost az épület felújítására és állagmegóvására!
58 Létrehozva: 2026-05-24
Vonják vissza Nagy Feró és Pataky Attila Kossuth-díját
11539 Létrehozva: 2026-04-20
Adjunk időt a születésnek! A szülésindítások esetében a naptár helyett az élet ritmusa döntsön!
3463 Létrehozva: 2026-04-27
Mentsük meg a hőgyészi Apponyi-kastélyt!
454 Létrehozva: 2026-05-21
Abonyi kutyagyilkos T.laszlo legsúlyosabb büntetéséért!
1638 Létrehozva: 2026-05-17
Hamza Alexa börtönbe juttatása vagy exportálása Romániába
598 Létrehozva: 2026-05-22
Kiállás az Ajkai Kocsár Miklós Zeneiskola és AMI, valamint az Ajkai Zöldikék Óvoda mellett
1804 Létrehozva: 2026-05-15
Og Manuel koncertet a Budapest Parkba!
584 Létrehozva: 2026-05-16
Élhető Dunakanyart! Vizsgálják felül a 11-es út forgalmi kialakítását
1488 Létrehozva: 2026-05-08
A magyar társadalom egészségügyi önrendelkezéséért
1069 Létrehozva: 2026-05-14
Támogatás kérése Mitokondriális Betegek részére.
357 Létrehozva: 2026-05-17
Tengelyen töltött idő visszavezetése
49 Létrehozva: 2026-05-23
Világbajnoki meccsnézést Esztergom főterére!
21 Létrehozva: 2026-05-23
Vadriasztó korlátozása Békés város közigazgatási területén
80 Létrehozva: 2026-05-08
Legyen kötelező szakmai végzettség a műszempilla-építéshez Magyarországon
1030 Létrehozva: 2026-05-17
Kabának is jár egy PENNY!
270 Létrehozva: 2026-05-14
Kérjük Sulyok Tamás köztársasági elnök lemondását!
1146 Létrehozva: 2026-04-21