Tiltakozás a kormányzati történelemhamisítás ellen

Tiltakozás a kormányzati történelemhamisítás ellen / Közlemények / tiltakozás a megszállási emlékmű állítása ellen / Hozzászólások


Vendég

#51

2014-02-04 16:07

Ott voltam múlt szombaton a TV székház előtti tüntetésen. Sajnos nagyon kevesen voltunk. Igaz ugyan, hogy gyakorlatilag sehol sem jelent meg előzetes tájékoztatás a tervezett tiltakozásról. (Sem a Klubrádióban, sem az ATV-n nem hallottam erre a demonstrációra szóló felhívásról.) Miért?
Ma a dél-táji hírekben őszinte örömmel hallottam, hogy talán mégis van/volt eredménye a tiltakozásnak. A délutáni hírek szerint azonban mindez csupán hiú remény. Szégyen!

Vendég

#52

2014-02-04 16:40

kapcsolatba léptem és most???? Ezt most miért kellett megnyitni???

Vendég

#53

2014-02-04 17:08

Felháborít,hogy a megszállásnak emlékművet akarnak állítani.Számomra érthetetlen. Szalay

Vendég

#54 Re:

2014-02-04 17:36


Vendég

#55

2014-02-04 17:36

Nem csodálkozom semmin. 4 éve FIDESZ-JOBBIK koalíció működik. A FIDESZ hízeleg a szélsőjobbos szavazóknak, még jól jöhet nekik. Ha lesz új kormány, remélem elsőként bontja le a szobrot és állítja feje tetejére a történelem tanítást!Gyerekeim történelem könyvétől a hátamon feláll a szőr! Sajnos nem segít a helyzeten, hogy az általam tisztelt Gerő András is képes hülyeségeket beszélni csak azért, mert függ Schmidt Máriától, akit én nem sokra tartok!

Vendég

#56

2014-02-04 18:07

Egyet értek,tiltakozom. L. Pfeifer Mároa

Vendég

#57

2014-02-04 19:11

94-ben egy ismerősöm azt jövendölte nekem mondva hogy ha orbánc hatalomra jut szétszaggatja,felbomlasztja az országot és utána az Uniót is szét robbantja.Sorban bejönnek a mondatai.

Vendég

#58

2014-02-04 19:45

Ne engedjük, hogy megvalósítsák a történelem hamisítók ezt a szégyenteljes emlékművet! A tiltakozás ilyen formája kevés. Határozottabb fellépés szükséges!

Vendég

#59

2014-02-05 13:18

Tiltakozom! Szedő Miklós

Vendég

#60

2014-02-06 04:56

Ez egyszerűen felháborító! Magyarország német megszállása egy nemzetgyalázó cselekedet volt. Az ország behódolt a nyilas- fasiszta hatalom rémuralmának,önrablóvá vált, hogy kiszolgáltatta a magyar zsidóságot.

Vendég

#61

2014-02-08 19:06

Nyolcvanegyedik évemet taposom. Volt "szerencsém" végigélni a második világháborút. Az anyámat már 1921-ben nem vették fel az egyetemre! A családom férfi tagjait módszeresen kiirtották. Nem Horthy Miklós őfőméltóságának jóakarata miatt maradtam életben. - Azt a pénzt, amibe az "emlékmű" kerül, adják inkább a hazai éhező gyerekeknek.
Spiegel Éva

Vendég

#62

2014-02-27 17:24

MINDEN galádul elpusztított emberi élet: BŰN! Minden megölt ember: egy ÉLET elvétele! - És: a gyilkosok mindenkor megbüntetendők! Ez, jogos. - DE: miért hallgattak erről a rákosi érában és a kádári diktatúrában?? Akkor miért nem tiltakoztak?! (Engem, 1973-ban/!!!/ majdnem elvittek, mert izraeli jelvényt cseréletem! Akkor ellenségnek kezelték Izraelt!) Akkor nem petícióztak...- Amikor rákosiék a visszatérő izraeliták vagyonait államosították, a tulajdonosaikat elűzték, megkínozták, agyonverték; meg a magyaroktól, sváboktól, tótoktól is elvették a földjeiket, elhajtották lovaikat, földönfutóvá tettek Mindenkit; a k k o r miért volt "csönd"?! - S ha most mindezekről petíciózhatunk, akkor: mégis csak most szabadság van!

Vendég

#63

2014-04-22 12:38

Kedves Barátunk!

Április 27-én, vasárnap kerül sor az Élet Menetére, amely a holokausztra való emlékezés fontosságára figyelmeztet valamennyiünket. Úgy gondoljuk, hogy ezen a napon a Szabadság térre tervezett botrányos emlékmű ellen is megújult erővel kell tiltakoznunk; miközben folytatjuk az elbeszélés, a lelkiismeretvizsgálat és a beszélgetés hármas képességének mindennapi gyakorlatát.

Arra hívjuk minden honfitársunkat, hogy jöjjön az Élet Menetét megelőzően, délután 14 órakor a Szabadság térre. Hozzon magával egy-egy követ, mécsest, személyes emléktárgyat, tegye azt le a már ott lévő sok száz élő jel közé és vegyen részt rövid megemlékezésünkön. Ezt követően azok, akik az Élet menetéhez kívánnak csatlakozni, közösen sétálnak át az Erzsébet híd pesti hídfőjéhez, ahonnan a menet indul.

Eleven emlékmű csoport

jVajda
Vendég

#64

2014-04-22 14:40

A Szovjet emlékmû semlegesitésére Orbán V (jelenlegi) miniszterelnök úr kitalálta mód arányt tévesztett és az értelmesen történelmünket szemlélôk felháborodását váltja ki.


Vendég

#65

2014-04-23 06:32

NAGYON SZERETNÉK RÉSZT VENNI AZ ÉLET MENETÉN DE SAJNOS NEM TUDOK EL MENNI MERT NINCS RÁ LEHETŐSÉGEM NAGYON HELYESLEM AMIT TESZNEK, ÖNÖKKEL VAGYOK REMÉLEM SOKAN EL MENNEK. ÜDV , ERZSÉBET

Vendég

#66

2014-04-23 08:09

Az emlékmű felállítása ellen tiltakozom. Magam is láttam még gyermekként a bevonulást, nem leigázás volt, a zsidótörvényeket sokkal korábban hozták meg.
1944-ben mi Németország oldalán már rég benne voltunk a háborúban, apám a Donnál halt meg 1943-ban.
Római katolikus családból származom, de felnőtt fejjel már nem tekintem magamat semmiféle egyház tagjának. Álszent, a szeretetről prédikáló de azt nem követő voltukat megvetem
Kiss Nelli

Vendég

#67

2014-04-23 10:06

Tiltakozom!



Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...