Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája

bpetya75

#3876 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 20:45

#3874: - Re: Re: Re: Re:

Ha nincsenek érvek, jöhet a személyeskedés. Ez ám a színvonal! :-P

bpetya75

#3877 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-02-25 20:47

#3866: egy biológus - Re: Re: Re: Re: Re:

Úgy néz ki, beütött valami. Ma több személyeskedés csúszott be, mint az elmúlt héten összesen...

Madarka

#3878

2014-02-25 20:57

Aláirva

Vendég

#3879

2014-02-25 21:17

Amikor meghallottam, mit kér az EU, felháborodtam. Legyen az akác is hungarikum! Igent mondok a peticíóra, nagyonis!
Yamina

#3880

2014-02-25 21:19

Igen! Fogjunk össze, ez győzelmet hoz! Csak minél többen halljanak róla! Segítsetek emberek, magyarok!
Gondolkodó

#3881

2014-02-25 21:19

Magyar méz kitűnő, hazai termék, nincs szükség arra, hogy hazánkon kívüli termékre cseréljék. Nyáron finom üdítő is készíthető a virágjából, télen pedig nagyon jó tüzelő.

Vendég

#3882

2014-02-25 21:22

Nem olvastam el még minden hozzászólást, de talán nem ismétlek senkit, ha igen az is jó, hiszen erősíthet bennőnket!
Nagyon kell féltenünk az akácot! Miért? Nehogy úgy járjunk vele, mint más nemzeti értékeinkkel. Nehogy úgy járjunk vele, mint a magyar édességgyárakkal. Sajnos végig éltük az időszakot, amikor „eladtuk” a csokoládégyárakat azzal, hogy a vevő majd korszerűsíti azokat, tovább gyártja a magyar márkákat is (nem magyarkodni akarok, csak mértékkel!!!) Erre mi történt? Korszerűsítés címén volt olyan multi, amelyik új gépsort telepített a régiek helyett, majd használtat, aztán semmilyent sem! Majd piacnak tekintett bennünket.

Nem kell ehhez politika! Persze, senki sem buta: vannak világkereskedelmi érdkek, stb.

Vagy itt van az évszázados magyar cukoripar. Az ipar korszerűsítése címén volt, ahol még új gyárat is építettek, máshova új gépeket hoztak, s jutott némi régi gép is, aztán semmilyet sem hoztak (egy kivétellel) – majd piacnak tekintettek minket, az új gyárban is képesek voltak befejezni a cukorgyártást. Több tucat évszázados gyárat szüntettek meg (sajnos ebben a folyamatban már volt európai (kvóta)politika! Ebben sem magyarkodni akarok, csak mértékkel, tekintve, hogy nem vagyok bigott európai összefogás ellenes!!!)

Mindezt azért mondtam el, nehogy a magyar akác, a magyar akácméz hasonló sorsra jusson, mint az agráriumban, a vidéken annyi élelmiszer-feldolgozó (üzem, gyár, melléküzem) – továbbá „embertelenül” sok ipari, könnyűipari üzem, gyár (lásd bőripar, textilipar, kohászat, bányászat stb.) Ne higgyünk az elfogult környezetvédőknek, hanem – bár gondolom, nem így működik -- kérjük meg őket, hogy gondolják végig: az évszádos magyar akácot pitiáner kifogásaik révén, ne segítsék odadobni az enyészetnek…!!! (Érdekes, hogy környezetvédők, meg az unió az akáchoz képes más faféleség ellen nem tiltakozik, olyan ellen, amelyekből ki tudja mennyit hagytak eltelepíteni az elmúlt évtizedekben hazánkban, mert gyorsan nő és talán jó papírnak, miközben, meglehet, hogy allergiát is okozó pihefelhőkkel szórják tele a falut-várost, és bizonyos mértékben károsak! Ez ellen miért nem tiltakoztak?)
A környezetvédő barátaink inkább fogjanak össze velünk! Térjenek…! Ebben a dologban se a külföldi alapítóikra hallgassanak! Legtöbben ők is szakemberek! Közülünk valók!

Mi pedig nézzünk széjjel, legyünk éberek! Ne hagyjuk agresszívnek tekinteni az akácot! Inkább nézzük meg a közel, s a távollévő akácosainkat új szemmel! Tavasz előtt vagyunk, ültessünk oda, ahol egy is kipusztult! Újítsuk fel, gondozzuk akácerdeinket! Ahogy eddig. Ültessünk akácot lakótelepekre, házunk közelébe, ha nincs még!!!
Hogy legyen erőnk hozzá: fogyasszunk akácmézet, elsősorban hazait, és – a még szélesebb nagyobb összefogás erejéért -- európai mézet is. Olyat, amelynek termelői szintén tesznek azért, hogy sem a mi, sem az ő akácosait ne irtsák ki elvetemült módon – ki tudja milyen érdekeknek alávetve erdők és emberek sorsát!!! Fehér I.
Kiss János

#3883

2014-02-25 21:29

Lehet, hogy az akác maga nem őshonos , de hogy kártékony lenne az nagyobb marhaság ,mint az , hogy beléptünk az unióba , nem az unióval van a baj , azokkal ,akik tudás nélkül , csupán rosszindulatból ismét belénk akarnak rúgni , elég lenne már talán.

Vendég

#3884

2014-02-25 21:41

Megerösítem az aláírásomat .

Vendég

#3885 Re:

2014-02-25 21:41


Vendég

#3886

2014-02-25 23:34

Milyen érdekes! A selyemkóró nem baj, csak az akác? Tudom, hogy a lista ismerete nélkül elhamarkodott vélemény, de érzésem szerint csak az irigység és valami alatomos gazdasági érdek szülhet ilyen égbekiáltóan ostoba javaslatot.
Á. Imre

Vendég

#3887

2014-02-26 01:15

Remélem észhez térnek amíg nem késő.

Vendég

#3888

2014-02-26 03:55

En a gyermekkoromat Budan eltem es ha tavasszal elkezdtek virulni az akac sorok az valami csodaval volt hataros.Milyen jo volt enni az akacviragot, most is erzem az izet ha becsukom a szemem es latom a gyonyoru fasort, ki az a szorny aki ezt elpusztitani akarna?
Doddy

#3889

2014-02-26 05:09

Néha, vagy lassan mindig, szükségünk van önvédelemre a "nagytestvérrel" szemben! Europa nem a barátunk. Sajnos!

Vendég

#3890

2014-02-26 05:48

Elegem van az EU-ból!
Minden problémárol,az EU tehet......

Vendég

#3891

2014-02-26 05:48

az akác egyenlő a magyarsággal

Vendég

#3892

2014-02-26 06:27

Alaposabb munkát kellene végezni a hungarikumok összegyűjtésénél. Mi mindig akkor ébredünk, bennünket támadnak! Lásd Túró rudi
bpetya75

#3893 Re:

2014-02-26 06:46

#3882: -

"Ültessünk akácot lakótelepekre, házunk közelébe, ha nincs még!!!"

Inkább ne. Amellett, hogy sokkal szebb díszfák, terebélyesebb koronájú parkfák vannak, még jogszabályba is ütközik.

http://www.kormany.hu/download/c/3a/90000/125_2012.pdf


Vendég

#3894

2014-02-26 07:23

Akkor, a többi Amerikából származó növényt sem lehet majd termeszteni ?!

Vendég

#3895 Re:

2014-02-26 07:31

#3882: -

Teljesen igaza van. Felénk rengeteg gyümölcsös, ribizli, málna, stb. ültetvény volt. Kivágatták és tönkrementek a feldolgozó üzemek, hűtőházak. Rengeteg embernek megszűnt a munkája, akár akik a földeken, akár akik az üzemekben dolgoztak. Most az ültetvények helyén gaz van!!! Ez nem szúrja a szemét a "természetvédőknek". Pedig nem rét, semmivel sincs ott jobb minőségű növényzet, mint az akác alatt van. Van ahol művelik azért, mondjuk kukoricát ültettek, de sok helyen még csak nem is művelik. Ezt is az EU-nak köszönhetjük. Mindig csalafinta módon tesz tönkre valamit. Kivágatta ugye a gyümölcsfákat, hogy a feldolgozóipar tönkremenjen. Most kivágatná az akácot, hogy a méhészek tönkremenjenek.

Rohadjon meg az EU, én a családommal együtt aláírtam a petíciót. Akik meg ellenzik szívük joga, de ők is gondolkozhatnának, hogy az EU még soha nem a mi érdekünket védte, hanem a nagy ipari lobby érdekeit képviseli.


Vendég

#3896

2014-02-26 07:58

Az akácméz az egyik legfinomabb talán máshol nem is igen ismerik.Az akácfa pedig a legjobb tüzelő.Szükségünk van rá.

Vendég

#3897

2014-02-26 08:47

Támogatom az akácerdők védelmét

Vendég

#3898

2014-02-26 09:14

mindenünket elvesznek,megsemmisitenek, végül a magyar fajt is kiirtják.

Vendég

#3899

2014-02-26 09:56

Igaz, hogy az akác nem őshonos, de tudtommal már 300 éve jelen van. Mivel Európa akácállományának a fele Magyarországon található, komoly gazdasági hátrányba kerülnénk.

Vendég

#3900 Re: Re:

2014-02-26 10:19