HALÁLZEBRA AZ ÖRS VEZÉR TERÉN! LÁMPÁT A ZEBRÁHOZ!


Vendég

#26

2013-12-22 12:34

Szereljék fel azt a lámpát!!

Vendég

#27

2013-12-22 13:08

Rendkívül pozitívnak és követendőnek tartom, hogy egy eset nyomán valaki ilyen gyorsan és hathatósan reagál. Kitartást kívánok, hogy a kezdeményezést keresztül tudja vinni. Köszönöm ezt a budapestiek nevében is!

Vendég

#28

2013-12-22 13:51

Már engem is elütöttek ezen a zebrán 1 éve !!!!!
Egy utas

#29 Re: Re: Köszönöm!

2013-12-22 13:52

#14: - Re: Köszönöm!

Nyugodtan írja alá a petíciót, mivel a BKK-nak nem csak a jelzőlámpa beszerelését kell elvégeznie, hanem választhat hogy vagy megszünteti , vagy biztonságossá teszi a gyalogos átkelőhelyet! Amennyiben ők nem szeretnének pénzt, időt rászánni levelemben kijelentettem, szüntessék meg , vagy tegyék át a parkoló bejáratához, de ha átteszik ott is legyen lámpa hozzá!

Illetve úgy gondolom, hogy megér mindenkinek annyit hogy most 50 vagy 100 métert pluszba sétáljon, ha mondjuk ezzel az életét mentheti meg, arra kérek mindenkit, aki teheti ne használja azt a gyalogos átkelőhelyet amég nem tesznek valamit, és erre figyelmeztessék ismerőseiket, családtagjaikat!

 

Ma délután megyek ki a helyszínre, mécsest gyújtani, láttam már égnek ott mécsesek, részvétem a családjának és kitartást kívánok nekik!

Vonyisz

#30

2013-12-22 14:44

amíg jelzőlámpa nem épül, lehetne egy stop-tábla a zebra előtt (az autóknak, buszoknak),

ésvagy egy egyedi szemléltető tábla: egy autó/busz épp elüt egy gyalogost, aki vérben úszva fekszik a földön,

ésvagy HALÁLZEBRA feliratok a gyalogosok, autósok és buszvezetők számára...

ésvagy (költségesebb mint a tábla vagy felirat de olcsóbb mint a lámpa) FEKVŐRENDŐR a zebra előtt

soneec

#31 egy szülő

2013-12-22 14:48

Iskola van a környéken és nagyon fontos lenne a gyerekek szempontjából. Köszönjük a kezdeményezést!!!!!!!!!!!
anci

#32 gyalogos

2013-12-22 14:49

Nagyon fontos dolog lenne!
Gyalogos

#33

2013-12-22 14:49

A zebra megszüntetése lenne a legjobb ötlet.
Egy utas
A petíció szerzője

#34 Válaszom, és rövid közleményem!

2013-12-22 15:01

#33: Gyalogos -

Leírom Önnek is, és mindenkinek, hogy a zebra MEGSZÜNTETÉSE miért rossz ötlet:

Ha bele gondolnak sok embert nem érdekel hogy zebra ide, vagy oda, ő átmegy bárhol, nos ha megszűnne a zebra csak még nagyobb balesetek és több gázolás lenne, mivel az emberek lusták elmenni a másik két zebrához , sajnos, ÁLLÍTÓLAGOSAN már tervbe van véve a jelzőberendezés felszerelése, amit Szabó Gábor divizíó vezető  tájékoztatásában írja:

A Kiskorrekció 2013-2015. közötti programunkban szerepel a XIV. Füredi úti (a hírekben tévesen Örs vezér tereként szereplő) gyalogátkelőhelyen jelzőlámpás forgalomirányítás bevezetése. A jelenleg előkészítés alatt álló terveztetési címeink között szerepel ez a cím is, a terveztetés előre láthatólag 2014. január végén kezdődhet meg, míg a kivitelezésre 2014. II. félévében kerülhet sor.

Üdvözlettel

Szabó Gábor
divízióvezető

 

Erre a válaszom az volt, hogy az több mint fél év mire csak jutnak valamire, addig is veszélyes a zebra, valami átmeneti megoldást találjanak a biztonságossá tételéért. Így kérem Önöket, hogy írják alá, minél hamarabb belássák, szükség van a zebra módosítására , és nem több mint fél év mulva hanem minél hamarabb! LEGALÁBB AZ UTAT SÁRGÁVAL FELFESTENI HOGY JOBBAN FIGYELJENEK!

 

Üdvözlettel: Egy utas

soktap

#35 Hozzászólás

2013-12-22 16:43

Nagyon hasznos a kezdeményezés.
Autós/gyalogos

#36

2013-12-22 17:09

Az eset szörnyű, és tragikus. Ezt szerettem volna az elején leszögezni. DE, a lámpa nem megoldás az adott helyszínen. A zebrától mindkét irányban kb. 100-100 méterre van lámpás kereszteződés, zebrával. Nem lehet minden zebrához lámpát tenni, mert abból semmi jó nem származik. Egy sárga villogós lámpát tudnék oda elképzelni.
ittlakó

#37

2013-12-22 17:12

Ahogy valaki már írta korábban, ez a zebra egy maradvány az ikea bővítése előttről.

Minden szempontból rossz helyen van: az egykori funkcióját nem tudja ellátni, mert az áruháznak kb a közepére ér, azaz bárhova megy valaki, az ikeát meg kell kerülnie.

Másfelől a füredi és ond vezér út méterekkel arrébb válik szét, sok autós rossz sávból épp átsorol a megfelelőbe, amit pont keresztez a zebra.

Jó kérdés, hogy egyáltalán miért lehet még a helyén, de a legeslegrosszabb, ami történhet az az, ha EZT az átkelőt belámpázzák.

Ezért senki ne petíciózzon. Lámpa van a zebrátòl kb 50, másik irányból 20 méterre. A kettő közé még egy, forgalomblokkoló lámpa nem kell!!

Azokhoz csatlakozom, akik az áthelyezést szeretnék. Az ikea garázslejárathoz kell tenni, úgyis MINDENKI ott megy át, csak így szabálytalanul.
Akik a zebrán mennek, szabályosan, csak veszélyesen kelnek át és jó nagy kerülőt tesznek a szabályosságért...

Szóval LÁMPÁT NE!!!

Vendég

#38

2013-12-22 17:27

Olyan lampa kell hogy ha valaki at akar menni akkor megnyomja a gombot es a lampa csak ekkor lesz piros nem pedig folyamatod mukodesu.

Nalunk a sulinal ilyen van es nagyon hasznos mert nem allitka meg felrslegesen az autokat.
Egy utas
A petíció szerzője

#39 lámpa

2013-12-22 17:30

Nemrég voltam mécsest gyújtani, és én magam rendesen félek átmenni ezen a gyalogos átkelőhelyen! A petíciót nem módosítom, jó lesz oda az a nyomógombos lámpa, sok iskolánál is ilyen található, a forgalmat nem lassítja, hiszen csak akkor vált pirosra amikor gyalogos szeretne átmenni rajta!

Köszönöm mindenki támogatását!

Gyalogos

#40

2013-12-22 20:20

Mi is itt lakunk, velünk is többször előfordult, hogy két sávban elengedtek, a harmadikban elsuhant egy autó vagy busz. Ennek okán én mindig élek a gyanúperrel, és nem megyek át automatikusan (és erre oktatom, "fenyegetem" a gyermekemet is), akkor sem, ha elengedtek, hanem kinézek, és ha azt látom, hogy nem jön semmi, vagy a harmadik sávban is megálltak, akkor megyek tovább. Támogatom, hogy szülessen valamilyen megoldás a gyalogosok védelmében, mert ez tarthatatlan. Van egy buszsofőr ismerősöm, aki ezen a vonalon jár és Ő azt mondja, hogy nem is szívesen enged el gyalogost ebben az átjáróban, mert nagyon sokszor előfordult, hogy Ő megállt, és mellette elsuhogtak a másik két sávban, ezért leginkább akkor áll meg, ha a visszapillantó tükörben nem lát senkit aki mögötte/mellette jön... Egyetértek egy előző hozzászólóval, aki az IKEA parkoló lejáratát is ebbe a körbe vonná, ott is legalább két irányból érkezhet autó, továbbá nagyon sokan itt állnak meg bevárva rokonukat/ismerősüket, hogy hazavigyék, így mögöttük/köztük kell átsasszézni, közben figyelni, hogy a kanyarodó sávból rajtoló ne üssön el. És még egy gondolat: sajnos a közlekedési morál nálunk nagyon rossz, akár autósról, akár gyalogosról beszélünk - tisztelet a kivételnek. Az is előfordult ugyanennél a zebránál, hogy amikor a testvéremmel a középső sávban, megálltunk, hogy elengedjen egy gyalogost, mellettünk balról és jobbról is elsuhant 1-1 autó, amikor pedig a testvérem nyomta a dudát, hogy legalább a többiek kapcsoljanak, és megálljanak, a gyalogos elkezdett ordítani vele, hogy mi a fenét csinál, mert feltartja az egész sort...Valami nagyon elcsúszott mostanában a fejekben, és nagyon helyre kéne rakni...

Vendég

#41

2013-12-22 20:34

Az a baj a zebra megszuntetesevel, hogy hiaba tunik el, az emberek meg fognak probalni atkelni meg igy is, mer sietnek, epp nem jon semmi stb...Ezert bar tenyleg ertelmetlen kicsit ott a zebra, megsem szabad megszuntetni. Ha megis, akkor helyezzek at a parkolokhoz, bar nem lenne konnyu. A lampa kell oda, meg olyan is jo lenne, ami gombnyomasra valt at, nem automatikusan, csak legyen ott vaami, mert borzaszto a helyzet :(

Vendég

#42 közlekedő

2013-12-22 20:52

Én nem igazán tudom elfogadni a BKK illetékesének válaszát. Ha egy munkahelyen, üzemben történik egy munkabaleset, a munkáltatónak kötelessége haladéktalanul intézkedni a hasonló balesetek megelőzése érdekében. Márpedig egy balesetnek mindig vannak közvetlen és közvetett kiváltó okai, fontos feltárni az összefüggéseket. Pl. ha a buszvezető időben lefékezett volna, elképzelhető, hogy buszon esik el egy utas a hirtelen fékezés következtében és súlyosan megsérül. Sajnos az autó- és bicikliutak, parkolók fejlesztésére jóval több figyelmet szentelnek, mint a járdák, megállók, lépcsők, gyalogátkelőhelyek biztonságosabbá tételére.


Vendég

#43

2013-12-22 23:15

Autós vagyok, de jogosnak tartom
a lámpát ha nyomógombos lesz, mert
nem a legforgalmasabb zebra.
Egy utas
A petíció szerzője

#44 Már lassan 1000 aláírás!

2013-12-23 00:14

Már elértük a 700 aláírást! Köszönöm mindenki segítségét, remélem az 1000 aláírást is elérjük és ezzel gyorsítunk a BKK döntésén! Kérek minden hozzájárulót ossza meg ismerőseivel a petíciót , hogy minél több emberhez eljusson! Ma a TV2 híradójában is szerepelt a gyalogos átkelőhely, reméljük ez is befolyásolja a változtatás gyorsaságát!


Vendég

#45

2013-12-23 13:28

En is azon a buszon utaztam es probaltam segiteni. Resztvetem a csaladnak.

Vendég

#46

2013-12-23 15:29

Legyen egy jó megoldása ennek az egésznek!

Vendég

#47

2013-12-24 07:00

Nem tudom mennyire valós a Blikk információja,de remélem igaz és halad az ügy!
http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/lampa-kerul-a-halalzebrahoz-2228387
Egy utas

#48 Lesz lámpa, de mikor?! Több mint fél év!

2013-12-24 09:01

Igaz, de csak 2014. 2.félévben kezdodhet barmi is a jelenlegi infok szerint amit fentebb be is másoltam, ezért gyűjtjük az aláírásokat hogy hamarabb tegyenek valamit.

várnai

#49

2013-12-25 10:06

Jan elején csinálunk egy bejárást a BKK illetékesekkel, szakemberekkel, kitalálni az ideális balesetmegelőzési és forglomtechnikai megoldást.
A megoldás, legyen az lámpa, áthelyezés, megszüntetés, kordon, bármi, nem várhat őszig.

Várnai László, önkormányzati képviselő, Zugló


Vendég

#50 Re:

2013-12-27 14:02

#45: - Köszönöm, hogy segíteni próbált, mindazok nevében, akik ismertük őt! Hatalmas veszteség nekünk!!