HALÁLZEBRA AZ ÖRS VEZÉR TERÉN! LÁMPÁT A ZEBRÁHOZ!


Vendég

#1

2013-12-21 20:42

gyalázat,hogy a zebrá-nál én megállok a mellettem haladó autós tova halad nekem kell figyelmeztetni a gyalogost,hogy állljj. kerepesi kereszturi sarok elött a benzinkut-nál

Vendég

#2

2013-12-21 21:47

Sajnos magam is szemtanuja voltam a szomoru esetnek. Borzalmas. Remelem eleg akairas gyulik ossze.


Vendég

#3

2013-12-21 22:30

Sajnos ez a zebra nagyon rossz helyen van. 100 méterrel előtte van egy dupla lámpás zebra, utána kanyar, aztán meg ez. (150 méterre utána pedig szintén van egy lámpás zebra) További probléma. hogy aki a ház felől kelne át azt nehéz is észre venni ugyanis nem csak hogy kanyar után bukkan ki a zebra, hanem fák, parkoló autók és egy villanyoszlop is takar azon az oldalon, ezért a külső sávban menőknek nagyon kell(ene) figyelniük

Vendég

#4

2013-12-21 22:31

Szinte nem telik el egy hét úgy, hogy 1-2 koccanásos baleset ne történjen ennél a zebránál. A szobám ablakából tisztán rálátni a "halálzebrára".

Vendég

#5

2013-12-21 22:58

Részemről az aláírás oka az, hogy egy hasonló helyen gázoltak el engem is. 2*2 sáv, lámpa a közelben sem, még egy vasúti kereszteződés is van....

Vendég

#6

2013-12-21 22:59

Tényleg nagyon veszélyes zebra, bennem az is felmerült már, hogy a mostani szituációnál még a megszüntetése is jobb lenne - pedig ott lakom magam is. A kanyarodásból érkezők gyakran gyorsan jönnek, az meg mindennapos, hogy egy v. két sávban átengednek, a harmadikban meg csak jönnek. Különösen veszélyes, ha busz/troli/furgon enged át, totál nem látni gyalogosként, mi megy a mellette levő sávban. És sajnos az autósok és a gyalogosok is gyakran figyelmetlenek.

Vendég

#7

2013-12-22 00:47

tenyleg veszelyes, en is inkabb a lampas zebrat szoktam valasztani mint ezt
vagy szereljek fel lampaval, vagy tuntessek el...
SirGeorge

#8 A lámpánál jobb megoldás az áthelyezés

2013-12-22 01:07

A zebrára szükség van, de nem itt, hanem az IKEA-SUGÁR parkoló lejáratának magasságában.
Ezt meg kell szüntetni és 40 méterrel odébb újat létrehozni, ahol belátható:
https://maps.google.hu/maps/ms?msid=206239841478670886769.0004ee1519a4323c01009&msa=0&ll=47.506356,19.136912&spn=0.001873,0.005284
Egy utas

#9 Köszönöm!

2013-12-22 01:20

Én vagyok a petició kezdeményezője, már megirtam az útért felelős BKK-nak , hogy tegyenek valamit , illetve a peticiót is elküldtem, hiszen hála Önöknek már több, mint százan aláírták, ami már egy jelentős alátámasztás a gyalogos átkelőhely változtatásához! Én a buszon utaztam, és próbáltam megmenteni embertársunk életét a többi segítőkész emberrel együtt. Köszönöm mindenkinek a hozzájárulást, nagyon remélem és bízom benne , hogy változtazni fognak a gyalogos átlelőhelyen és ezáltal a jövőre nézve elkerülhetőek lesznek a balesetek!!
egy autós

#10 meg kell szüntetni

2013-12-22 06:46

Véleményem szerint, ezt a zebrát meg kell szüntetni. A lehető legrosszabb helyen van, akár melyik irányból is megy az ember. Autósként is halálfélelmem van, hogy mikor lép elém egy gyalogos. Este különösen rossz, mert nem különösebben kivilágított átkelőhely. Az Ikea oldalában szétválik az út 4 sávra, mindenki helyezkedik, a buszok megpróbálnak bekanyarodni a végállomásra, autósok az Ikea parkolójába... ott igen nagy a káosz. Nem is értem miért tették oda ezt a zebrát.

Vendég

#11 Re: Köszönöm!

2013-12-22 07:02

#9: Egy utas - Köszönöm!

Köszönjük a petíciót!!Aláírtam,hirdetem,BKK-nak én is írtam!Mi már kerüljük a családdal,mert babakocsival is kerültem olyan helyzetbe,h álltam a középső sávon,mert a hamradikba nem engedtek át!Veszélyes,sőt ahol az IKEA mélygarázsába bekanyarodnak még figyelmetlenebbek!Aki tudja kerülje és használja a lámpás átkelőt!2 perces kerülő mindenki életébe belefér!


Vendég

#12

2013-12-22 07:29

Teljes mértékben támogatom. Ez így megy hosszú évek óta. Én sem szívesen megyek át ezen a zebrán a családtagjaimnak pedig kifejezetten megtiltottam. Három svából kettőben megállnak de a harmadikban rongyolnak tovább és kész a baj. Minden héten történik minimum egy koccanásos baleset. Akkor fog csak történni valami ha egy híresség, politikus vagy annak családtagja sérül meg itt? Nyilván nem kívánom senkinek de szerintem így működik. Az illetékes elvtársak nézzék már meg a statisztikákat! Tényleg csak úgy tudunk átkelni lassan ezen az úttesten, hogy fel kell szálni a Nagy Lajos kir.útján a hármas villamosra? A jelzőlámpa hiányán kívül egyébként az a legnagyobb probléma, hogy mennek az emberek mint a birkák! Egy pár hete autóval ennél a zebránál jöttem el és megálltam a középső sávban átengedni egy gyalogost. Jobbra tőlem megálltak, a mögöttem lévő majdnem belémdongyolt de legalább megállt de kb 6 másodperc után belső sávban az édesanyámat Kevésbé dícsérve elhajtott. Lassan oda kell majd állni szabadidőmben a zebra mellé egy baseball ütővel és kikényszeríteni a lehetőséget az átkelésre? Nemááá. Tényleg itt tartunk?
Paulo

#13 Re:

2013-12-22 08:04

#5: -

az a baj hogy itt nem 2*3 savrol van szo... a zebra elott 30-40 meterrel a kanyar utan egybol nyilik egy harmadik, a belso sav. igy a zebra 2+3 savos es sajnos az a tapasztalatom hogy ha a ket kulso savban megallnak, akkor is jellemzoen dragabb autosok 50-60 athajtanak elottem miutan kivagtak a sorbol


Vendég

#14 Re: Köszönöm!

2013-12-22 08:51

#9: Egy utas - Köszönöm!

Minden tiszteletünk az Öné! Kevesek mondhatják el magukról, hogy képesek megtartani lélekjelenlétüket ilyen és ehhez hasonló helyzetekben. Én azonban a zebra megszüntetéséről szóló petíciót írnám alá a mások által is említett okokból.

 

közlekedő

#15

2013-12-22 08:51

Nem értem, hogy a közútkezelő milyen megfontolások alapján alakított ki ezen a helyen gyalogátkelőt. Egy zebra kiépítése nem annyiból kellene álljon, hogy felfestek néhány vastag fehér csíkot az úttestre és kitesznek pár táblát. Gondoskodni kell a megfelelő kivilágításról, ha szükséges, előjelző táblákat, sebességkorlátozó táblákat kell kitenni, esetleg sárgán villogó figyelmeztető lámpát az átkelőhely fölé. A gúgli utcaképén jól látszik, hogy a táblák beleolvadnak a környezetbe, a zebrát pedig eltakarják a haladó járművek. Közvetlenül a gyalogátkelő előtt hirdetőtáblák vannak elhelyezve az IKEA áruház oldalán, ami elvonhatja a vezetők figyelmét. A lépcsőházak előtti beugró járdaszakaszok pedig nem parkolóhelyek, ez a közterület-felügyelet hatásköre. Azt persze ki tudják táblázni, hol kell befordulni az IKEA-hoz, mert az nagyon fontos információ...

másik autós

#16

2013-12-22 09:22

Borzalmas az a zebra. Egyszer én is majdnem elütöttem valakit. A busz lassított a mellettem lévő belső sávban de azt hittem azért, mert be fog kanyarodni a megállóba és elém lépett a gyalogos. Satufék. Verejték. Szerencsére nem értem el.
Azóta mínusz 20-al közelítem meg a zebrát, de sok autóstárs nem. Sokszor tapasztalom, hogy megállok a gyalogosnak és a mellettem lévő sávban meg csak száguldoznak. Aláírtam a petíciót. Köszönjük a kezdeményezést.

Vendég

#17

2013-12-22 09:26

Ez egy ottfelejtett zebra.Az IKEA bővítése előtt ez az átkelő hely volt az IKEA a SUGÁR ,és az orvosi rendelő biztonságos megközelítésének lehetősége.De miáltal az IKEA bővítése meg történt ,így az jelenlegi zebra az áruház falához vezet, ezáltal a Füredi út felől átkelőknek a fal mellet tovább kel menni a rendelő illetve a Sugár eléréséhez,ezért indokolt lenne a gyalogos átkelő áthelyezése a parkoló lejáratához áthelyezni.

Vendég

#18

2013-12-22 09:52

Nem lámpa kéne oda hanem megszüntetni a zebrát! Kb 10 méterre van egy lámpás gyalogos átkelő!
Nem szeretném a sofőrt védeni, láttam az esetet tegnap sajnos, de könnyen lehet hogy tényleg nem látta. Ráadásul dugó volt, összefüggő kocsisor volt. Az idős bácsi is lehetett volna körültekintőbb kicsit. Én is hasonlókép gázoltam, mondjuk ott nem volt zebra.
Részvétem a családoknak

Vendég

#19

2013-12-22 10:02

Az egyik családtagom naponta minimum kétszer használja azt a zebrát...

Vendég

#20 Re:

2013-12-22 10:10

#1: -

Egyetértek, és az is gyalázatos, hogyha zöld lesz a zebránál a lámpa, még akkor is körül kell még néznem, mert kétszer így ütöttek el majdnem a babakocsival.

Pevahu

#21 Re:

2013-12-22 10:18

#1: -

Nekem is volt hasonló eset (mármint szemtanuja voltam jó 20-30m-rrel arrébb), amikor 2 sávban megálltak és a belsőben meg csak jött az az állat. Anyuka éppen csak vissza tudta húzni a gyereket a kocsi elől. A piros lada fékezett, de messze a zebrán túl állt meg. Szerencsére nem lett baj, de komolyan elgondolkoztató, hogy mennyire ostobára vannak egyes helyek közlekedésbiztonságilag kivitelezve. Ez félmunka, ez nem szakmai, ez közvetett gyilkosság..!!!

Másrészt pont itt a karácsony és ilyenkor történnek ezek a szörnyűségek? Én is sietek, de ésszel, körültekintően (lásd. tükrök, előttem mi van, nem előzök zebra előtt, előzékeny vagyok, stb. - lásd. aktivan veszek részt a közlekedésben) teszem mindezt, úgy hogy haladjunk, de életet soha-soha ne veszélyeztesek!

Pláne hogy az áldozat családja, de akinek 1x a lelkén szárad, soha nem fogja kiheverni! :(

Kérem Mindenki vezessen óvatosan, vigyázzon magára és mások testi épségére!

Pevahu

#22 Re: Köszönöm!

2013-12-22 10:20

#9: Egy utas - Köszönöm!

Nagyon köszönjük a kezdeményezést!!!


Vendég

#23

2013-12-22 11:12

A buszvezető a hibás. Egyértélmű annak, aki még emlékszik a KRESZ-re.
Naiv

#24 Re: Köszönöm!

2013-12-22 12:00

#9: Egy utas - Köszönöm!

Tisztelt Utas!

Nagyon köszönöm, amit tett. A lélekjelenlétét, és hogy nem hagyta annyiban, hanem kezdeményezésbe fogott, hogy lehetőleg ne történjen több tragédia.

egyet értek: autósként mindig nagyon félek annál a zebránál, hogy esetleg nem veszem észre, ha valaki lelép a zebrára. Szürkület után sznte egyáltalán nem látni. Naponta járok arra, és mindig teljesen lelassítok, de nyilván aki el akarja érni a kereszteződésben a zöld lámpát, az nem fog lassítani. Szemtanúja voltam, és borzalmasan felkavart a tegnapi eset.

Gyalogos

#25 Gyalogos

2013-12-22 12:00

Köszi a kezdeményezést. Ezen a helyen párszor majdnem elsodortak, de sajnos az elmúlt években több emberrel meg is történt. Nem rég szerelték fel a rikítós citromsárga gyalogosátkelő táblát,de ez sajnos közvetlenül a zebránál van, ami szerintem már csak későn figyelmezteti az arra közlekedőket. Az átkelő életveszélyes bárkivel megtörténhet itt egy hasonló eset. Reméljük, hogy több embernek már nem kell meghalnia ahhoz, hogy egy morzsányi pénzt áldozzon a megfelelő szerv a biztonságra.