Tiltakozzunk a TEK nélküli háziorvosi praxis megszüntetése ellen!


Vendég

#1

2013-11-21 17:05

Nem szívesen válnék el a háziorvosomtól. Ő mindent tud a betegségeimről. Egy új háziorvossal lehet, soha nem alakulna ki ilyen kapcsolat.
Attól tartok, sok ember életébe kerül ez a törvény.

Vendég

#2

2013-11-22 09:43

HOGYAN LEHET EZ?---MÉG A NAGYANYÁNK IDEJÉBEN IS VOLT CSALÁD ORVOS! ---NA EZ MINDENNEK A TETEJE!---ORVOS NÉLKÜL...NA CSAK A RABLÁNC HIÁNYZIK A LÁBAINKRA!!!

Vendég

#3

2013-11-22 17:07

Szólj hozzá!...
Reménykedő

#4

2013-11-22 17:20

Mindenki megtapasztalhatja,hogy mennyire rossz lehet majd egy túlzsúfolt rendelőben órákig várni, ha ezeknek a TEK nélküli praxisoknak a megszüntetésével megterhelik a területi ellátásra kötelezett körzeti orvosokat. Ez Isten csapása lesz annak az orvosnak akinek a nyakába varrnak még több beteget, de a betegek meg nem kerülnek sorra a rendelés végére sem? Így mindenki számára türelemjáték lesz az orvos-beteg találkozás. Egyre romló egészségügyi ellátásra kell felkészülni mindkét félnek? Most tiltakozz ellene, amíg még nem késő!

Tiltakozó

#5

2013-11-22 19:08

Ekkora orvoshiány mellett miért is büntetnék a dolgozni vágyó orvosokat? Kényszerzubbonnyal akarnák őket az elhagyott falvakba irányítani erőszakkal? El akarnák lehetetleníteni az életüket? Nem csak az orvosét,de a házastársáét is kényszerpályán mozgatnák a törvények? Oda száműznék őket,egy Isten háta mögötti faluba,ahol munka sincs a házastársnak? A gyerekeikkel is ki akarnának tolni, olyan távoli falvakba költöztetve őket,ahol még iskola sincs? Esetleg a távolabbi családtagoktól is elszakítanák őket,mint a szülőktől,a nagyszülőktől sok száz km távolságra, tanyás körzetekbe? Ez rosszabb lehet , mint annak idején a kitelepítés volt.Én ilyen brutális jövőt nem kívánnék senkinek.Abba betegednék bele,ha elszakítanának a háziorvosomtól és a nővértől. Még nem akarom elhinni,hogy ez hamarosan bekövetkezhet.

Vendég

#6

2013-11-23 19:11

Emberséget a betegeknek

Vendég

#7

2013-11-24 16:38

Az orvosválasztás lehetőségét pártolom.
Tiltakozó

#8

2013-11-24 17:28

A szabad orvosválasztás lehetőségét pártolom.

Vendég

#9 Re:

2013-11-24 17:29


Vendég

#10

2013-11-24 20:18

Ugyan ritkán látom,de szeretem a háziorvosomat.

Vendég

#11

2013-11-25 06:28

Tiltakozom!!!!!!!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-11-25 07:35



Vendég

#13

2013-11-25 07:42

Kedves TEK nélküli kollégák!Hihetetlen történetnek vagyok-akaratomon kívül- szenvedő alanya. A 20 éve bérelt rendelőmet melyben háziorvosi mini praxisomat folytattam indoklás nélkül ,egyik napról a másikra felmondták.Igaz a szerződésemben -ami 2014 dec.31-ig szólt-benne volt hogy fölmondhatunk, de másfél évvel a működési nyilvántartásom vége előtt nem tartottam valószerünek.Megtörtént-találtam másik rendelési helyet, erre az illetékes ANTSz a telephely módosítás iránti kérelmemet elutasította, mondván, hogy új engedélyt TEKN alapellátásra nem ad ki,azaz csak háziorvosira nem.Igy a 20 éve OEP finanszírozással működő kis létszámú háziorvosi praxisom egy tollvonással megszünt.Mit csináljak a gravidáimmal? akik 9-es kóddal nálam vannak,mit a 20 éve nálam lévő most már életkoruban vezető, több betegséggel szakellátásra szoruló, beutalandó munkába lévőkkel,táppénzigényükkel esetleg?Lediktáltak nekem egy kérelmet amit az OTH vezetőjének kellett címeznem,melyben a telephely-nem módosítását kérem,hanem megszüntetését.Ez így rendben volna, de nem adnak engedélyt az újra,mert az ÁNTSz újként kezeli az egyik utcából a másik utcába való átköltözést!! Tanácsolom aki hasonló helyzetet él át, nem költözzön ki a felmondott bérleménybő! majd történik valami!-( én kiköltöztem ) Üdv.: módosítás ( én már csak a ciklus végéig szerettem volna megmaradni háziorvosnak)
állampolgár

#14 Re: Egyre inkább úgy érzem velūnk bármit meg lehet tenni. Kérdés hogy csendben hagyjuk-e?

2013-11-25 09:52

#13: -  

 

teknélküli

#15 Re:

2013-11-25 20:50

#13: -

Ez valóban elképesztő, és úgy gondolom jogilag támadható!

Nem új működési engedélyt kell ugyanis kiadni, hanem egy hatályos működési engedélyt módosítani. Óriási különbség. A betegeket egyébként sem lehet egyik napról a másikra utcára tenni, az orvosi dokumentációt nem viheted haza, a betegeket előre tájékoztatni kell, a kartonokat ki kell adni...stb. Ehhez a praxist valahol működtetni kell. Az a javaslatom, mielőbb fellebbezz és kérj egyéni elbírálást az államtitkárságtól.

Elképesztő

#16 Re:

2013-11-25 22:09

#13: -

Én, betegként is nagyon együttérzek Önnek Kedves Gyógyitó!

 

Mert,akik egy orvossal ilyet művelnek, packázó hivatalként, arra nemigen lehet mit mondani!

 

Döbbenetes! Elképesztő!

 

 


Vendég

#17

2013-11-26 08:48

A háziorvosomat régóta ismerem .Már nagyon régóta kezel.Ismeri a betegségem Megbízok benne és tudásában !Nem akarom hogy egy idegen kontár kezeljen!
Dr. Bubó
Vendég

#18

2013-11-26 15:43

A magyar egészségügyben válság van, leginkább emberi erőforrás terén. Ez ellen valami értelmeset kellene tenni, helyesebben kellett volna tenni. Az ésszerű tettek helyett viszont csak eseti ötletelést, vagy inkább értelmetlen károkozást látunk. Pont, mint a nyugdíjaskorú orvosok kényszernyugdíjazása, vagy a TEK nélküli praxisok megszüntetése. Mintha A Titanic problémájára az lett volna a megoldás, hogy az igazság és szimmetria miatt a másik oldalára is ütnénk egy ugyanolyan lyukat. Ha erőszakkal megszüntetik ezeket a praxisokat, akkor azok az orvosok akik eddig itthon tevékenykedtek, el fognak menni.
Az egészségügy válságos állapotban kivérzetten fekszik. Minden döntés, piszkálódás ami miatt akár egy orvos is elhagyja a pályát/országot, egy egy adag elvesztett vér, amely előrébb hozza a beteg halálát


Vendég

#19

2013-11-27 10:50

Én azért mégelolvastam volna a petíció szövegét, mielőtt már meg is erősítettem volna.....

Vendég

#20

2013-11-27 10:55

Nem aláírni akartam, csak elolvasni. Ez így nem korrekt!
teknélküli2

#21 Re:

2013-11-27 14:07

#20: -

A petíció tartalmát  a   "Tiltakozzunk a TEK nélküli háziorvosi praxis megszüntetése ellen!" cím alatt olvashatja.

Ez alatt lehet beírni a nevét, e-mail címét stb.  Ezt követően kell rámenni a Peíció aláírása c. mezőre. Ha ezt nem tette, a petíciót csak elolvasta, nem került aláírásra. Ezt követően még e-mail-ben kap egy linket, azzal tudja a petíció aláírását megerősíteni.

 

ápoló

#22

2013-11-27 14:17

Nem csak a háziorvosokat érinti súlyosan a rendelet, de asszisztensek, ápolók százai maradhatnak munkanélkül.

Vendég

#23

2013-11-27 15:48

Manapság igen ritka a lelkiismeretes háziorvos/orvos, ezért meg kell becsülni áldozatos munkájukat, ahelyett hogy a praxisukat megszüntetve még jobban lesüllyesztenék az ellátás színvonalát. Jómagam az életemet köszönhetem a Swissclinic-nek, ezért minden támogatásra hajlandó vagyok.Ideje különbséget tenni a plasztikai sebészek és az áldozatos családorvosok között! Tisztelettel: Gaál Tamásné

Vendég

#24

2013-11-27 19:55

Hát ezt már tényleg nem hiszem el. Kétgyermekes dolgozó anyukaként nagyon szeretném, ha megmaradna az a lehetőség hogy órákig tartó sorban állás (-ülés) nélkül tudjak néhány vizsgálatot elvégeztetni. Ha ez a lehetőség megszűnik, akkor én el sem fogok jutni orvoshoz.

Vendég

#25

2013-11-27 20:06

És még egy gondolat: évente 450.000 forintot fizetek egészségügyi hozzájárulás (vagy nem tudom micsoda) címén a munkabéremből (nem állami, magáncég). De az állami egészségügyet - a gyerekeim betegségeit leszámítva - nem veszem igénybe. Szeretnék odafigyelni magamra (éves szűrővizsgálatok, stb.), de nem tudok minden egyes alkalommal fél nap szabit kivenni, csak azért hogy ezeket elvégeztessem: nőgyógyászati szűrés, mammográfia,tűdőszűrés, fogorvos, vérvévétel, bőrgyógyászati vizsgálat (gyanús anyajegyek). És ez a minimum. Ha az állami rendszerben szeretném ezeket elvégeztetni, legalább 3 nap szabadság.