Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen

Takpnse

#276

2013-12-02 09:26

http://index.hu/belfold/2013/12/01/szetmarcangoltak_egy_foxit_pecsen/

Remelem ezek utan is igy gondoljatok. Tul sok idötök van, ilyen baromsagokkal foglalkozni.
A mi utcankban is van kutya, amelyik anyam 8kilos kis szörcsomojat mar ketszer megtamadta. Poraz nelkül volt, a kedves gazdi minden alkalommal elmondta, h nem bant. Valoban nem bantotta, 1evig, utana majdnem szetszedte a kutyat...

Vendég

#277 Re:

2013-12-02 11:11

#276: Takpnse -

Ugye te sem gondolod komolyan, h egy ilyen gazda miatt mindenkinek kollektív bünti jár???
Az ilyen emberek akkor is elengednék a kutyájukat, ha mindenhol tiltva lenne...

AMON RAA

#278 Re:

2013-12-02 19:24

#276: Takpnse -

Te most lakott területről beszélsz ha jól olvasom.Nem is erről van szó.Szerintem nem nagyon vitatja senki hogy lakott területen kötelező a póráz,nyakörv.....

Goldi

#279 Re

2013-12-02 19:52

Debrecenben sehol sem lehet elengedni a kutyákat és egy darab kutyafuttató sincs. Szigorúan büntetnek nem kis összegekre. Legjobban azon vagyok meglepődve, hogy az emberek nem fognak össze. Mindenkinek jár itt a szája, hogy mit képzel a város és a kormány magáról, de amikor meg lépni kellene, akkor mindenki bőszen hallgat. Létrehoztam egy facebook-os csoportot a debreceni kutyásoknak, akik szeretnék, ha a kutyának biztosítani tudnák a mozgásigény kielégítését, de alig vagyunk benne, mert az is borzasztóan nehéz, hogy a "megosztom" gombra kattintsanak. Lehet, hogy én vagyok nagyon naiv, de én még mindig hiszem, hogy ha sokan összefogunk és lépünk (nem tűrjük csendben, hogy bármit megtegyenek), akkor talán lesz eredménye. Hajrá, írjuk minél többen alá!!! Egyébként meg nem igazán tartom jó megoldásnak a vizsgát, mert valószínűleg a felkészülés is és a vizsga is drága lesz, amit nem mindenki engedhet meg magának. Ha választanom kellene, hogy a kutyáimra, vagy a vizsgára költsem a pénzemet, akkor nyilván a kutyáimat választanám. Másrészről meg maga a vizsga felépítése is furcsa nekem. A legtöbb kutyás nem a 4 sávos út mellett szeretné a kutyáját elengedni, hanem egy parkban, akkor miért útra vannak specializálva a feladatok?

Vendég

#280

2013-12-03 06:44

Sziasztok.Nem tartom hülyeségnek a póráz vizsgát,de talán még jobb lenne ha minden kutyatartó elvégezne-elvégezhetne egy (természetesen ingyenes!!!!) alap engedelmességi vizsgát és akkor az előbb említtet dologra sem volna szükség.Sajnos sok gazdi lehet,hogy szereti a kutyuskáját,de sajna nem ismeri és nem is tudja kezelni őt:-(.....ügye elengedi és ilyenkor szoktak összejönni a problémák.Szóval Én a megoldást ebben látnám!
Rita.hu

#281

2013-12-03 19:00

Jelenleg nem lakik nálunk kutya, de aláírtam, mert szerintem is állatkínzás, hogy nem biztosított így a mozgásigényük kielégítése.

Vendég

#282

2013-12-03 19:37

Van kutyám. Régóta. Az már egy tengeri kígyó, ahogy a kutyatartókat rángatják. ha én a Golden Retriveremnek a fejére szájkosarat tennék, kiröhögne. De a barátaim is. A pórázt tűri, de utálja. Ok, ott, ahol a nem kutyatartót védeni kell az indokolatlan parázástól...talán. És mi van, ha pórázos kutya miatt majrézik valaki?
A dolog egyszerű: a kutya gazdi teljes mértékben felelős az állatáért, és kész. vagy mi van a vakvezető-segítő kutyákkal? Egyáltalán, egy vizsgázott kutya garantáltan megbízható? Na, ne! Egyébként is, mi kutyatartók azt valljuk, hogy kutyában, nőben meg lehet bízni........95 %-ig
Gruzmonguz

#283 kutyapóráz

2013-12-03 19:45

Van kutyám 20 éve. Még soha semmi bajt nem csinált, ellentétben sok kutyagyűlölővel
1, a kutya is ember.
2, kell a póráz, ha
- más kutyáknál (pl. két kan) nem akarom, hogy összekapjanak
- ha kis gyerek megijedésének veszélye áll fenn
- ha a kutya élete veszélybe kerülhet
3, a vizsga nem garancia
4, a gazda teljes mértékig büntető jogi felelős a kutyájáért
5, aki a rendeletet hozza, ajánlom neki, hogy legyen egy kutyája. az élete fog megváltozni, és természetesen a szemlélete is. Legalább lenne, akihez szóljon, és kapna szeretetet, hűséget.....stb. tőle.
Gruzmonguz

#284 Re: Re

2013-12-03 19:48

#279: Goldi - Re

Kedves Goldi,

(nekem is az van) hol érhető el a facebook-csoport?


Vendég

#285

2013-12-04 17:29

Évezredek óta mellettünk vannak ezek az állatok, miért kell ellehetetleníteni a tartásukat??

Vendég

#286

2013-12-04 21:58

Egyetértek!
Goldi

#287 Re: Re: Re

2013-12-05 09:47

#284: Gruzmonguz - Re: Re

Kedves Gruzmonguz!


Ez a csoport, amiről érdeklődtél. Várunk szeretettel!

https://www.facebook.com/KutyasetaltatasEsKutyafuttatokDebrecenben?ref=hl

smanna

#288 Re:

2013-12-05 18:33

#5: -

Én a végére még oda irtam volna ne büntessenek minket és a kutyáinkat azért mert Magyarnak születtünk


Vendég

#289

2013-12-06 13:37

A mi kutyánk például póráz nélkül szebben jön mellettünk és fogad szót mint pórázban.
A póráz hatására ráfeszül a dolgokra. Póráz nélkül lazán elmegy kutya, ember mellett, míg pórázzal tuti ráfordul.

Vendég

#290

2013-12-07 14:23

Ezt az országoz nem csak a kutyások számára tették élhetetlenné.
drRoot

#291 vad ászok ásza

2013-12-07 17:26

Nekem volt nem olyan rég egy afférom a helyi hivatásos vadásszal. Számomra nagyjából pozitiv végkifejlettel. Elég hosszú lett, de ha valakit érdekel itt elolvashatja: http://drroot.hu/node/31
A peticiót pedig aláírtam.

Vendég

#292

2013-12-08 08:15

Már élhetetlenné tették a kutya póráz nélkül is.

Vendég

#293

2013-12-08 08:36

A döntést hozóknak kényszerérzetük van, hogy a milliós fizetésekért valamit csináljanak is, ezért nyakra -főre hozzák a sok idétlen rendeleteket. A hozzá nem értés miatt sok kutya kerül az utcára és válik kóbor állattá, a gazdája meg lehet hogy siratja. Az emberek közérzetét tovább rontja a kilátásba helyezett büntetések, fenyegetések. Egyszer a birka nép felébred és számon kér, akkor majd hová bújtok nép nyúzó döntést hozók?
boszika02

#294

2013-12-08 10:05

Akkor a vadászaton se engedjék el a vadászok a kutyákat!!!

Vendég

#295

2013-12-15 17:23

Uniós tagállamként ebben a kérdésben honatyáink nagyon balkáni módon gondolkodnak. Több lesz az agresszív kutya, mert nem lesznek kimozgatva. A túlzsúfolt menhelyeket elárasztják ismét a kutyák. Gratulálok, visszafele haladunk. feltűnt már, hogy a legtöbb kutyatámadást láncravert, illetve kertbe bezárt kutyák követték el? Ezen gondolkodjanak el, és halgassák meg a hozzáértőket.

 


Vendég

#296

2013-12-15 20:40

A nevelt kutyának nem kell a póráz,de inkább azon kellene gondolkodni, hogy némely "gazdinak" OKJ-s tanfolyam kutya tartás tantárggyal!
Bagira

#297 Tárgy

2014-01-03 17:28

Ne haragudjatok,de a kutyáknak semmi keresni valója gyerekek,és emberek számára létesített parkokban ahol már nincs tiszta hely,a kutyapiszok miatt,se póráz nélkül sem pórázzal. Az emberek sem minden esetben szeretik ha odafut hozzájuk bárki kutyája,és felugrál rá, én sem,pedig nekem is van kutyám.Sok gyerek pedig kifejezetten fél a kutyáktól,arról nem is beszélve,hogy sok gazdi féreghajtót sem ad a kutyájának megfertőzve ezzel az egészséges kutyákat.
Sintér

#298 Póráz kell sok gazdira is!

2014-01-11 16:44

Nem támogatom! Póráz és szájkosár minden kutyára kell, egyrészt, hogy ne támadjon meg más élőlényeket, másrészt, hogy ne támadják meg más élőlények.
Még egy dolog!Nagyon sok gazdit is póráz és szájkosár használatára kötelezném !
A liberalizmusnak köszönhetően túl sokan ugatnak közülük és - ellentétben a kutyáikkal - amelyik gazdi ugat, az harap is! Lassan a gyerekek védőoltásának elszabotálásához hasonlóan, már a kutyák kötelező védőoltásából is összeesküvés-elméletet gyártanak. Lassan a kutyáknak több joguk lesz, mint azoknak akik kutya(szar)mentesen akarnak élni. A demokrácia nem a társadalmi együttélés írott és íratlan szabályainak megkerülése, semmibe vétele! Póráz és szájkosár nélküli állat kóbornak minősül, be kell fogni, a chip alapján kedves gazdival kifizettetni a költségeket. Ha nincs chip, jön az altatás.

Vendég

#299

2014-01-13 08:01

Ez azért szégyen gyalázat! Bele kellene abba gondolni is, hogy vannak olyan kutyafajták melyeknek nagy a mozgásigényük pl a vizsla! ha nekem pórázzal kellene lejáratnom azt hiszem reggeltől estig sétálhatnék velük! Egy 5-10km-s biciklitúra sem elég nekik amit persze végig futnak ha hazaértünk játszanak kergetik egymást ha megunják engem piszkálnak akkor következik a labdázás! semmi lihegés, bogy most na én elfáradtam ám!!!Na én ezért tiltalozom a póráz ellen!!!
Válassz egy nicknevet!

#300 Tárgy

2014-01-13 08:10

Sintér már meg ne haragudj! Az én kutyáim behívhatóak ha azt mondom neki maradsz meg sem mozdul a következő vezényszóig! Akik csak azért tartanak kutyát, hogy az csak ott díszelegjen arra megértem a a felháborodottságodat de nem minden gazda felelőtlen ezt tarts szem elött! ;)