Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen


Vendég

#176 Re: ..

2013-11-23 14:05

#170: Adri - ..

te nagyon okos ha elfogadják a törvényt te se vihetedd sehova se a kutyádat és otthon a lakásban szedheted majd a végtermékét!! Gondolkodj is ne csak okoskodj!!

Szobaember

#177 Szobakutya

2013-11-23 15:26

Kutyát tartani és kutyát nevelni nem ugyanaz.
Biztos sokak szívét melengeti a látvány, ahogy kedves négylábú barátja vígan rohangál a parkban, hempergőzik a fűben vagy éppen ugrándozva darazsakra vadászik.

Ami viszont nem "melenget"; amikor a 3 éves kisgyermeknek letépi az arcát....

Senki és semmi nem biztosítja, hogy a kutya meg van nevelve vagy hallgat a gazdájára. Nyomhatunk rá billogot is, hogy "bevizsgált - nem közveszélyes" állat DE ez sem garantálna semmit...

Póráz és szájkosár közterületen! - majd rohangál a kertedben.

Lakásba ne vegyél kutyát - az a kínzás; nem a póráz....

Vendég

#178

2013-11-23 16:12

Inkább vállalni fogom a büntetést, mint hogy "rabságban" tartsam a kutyámat. A kutya nem szemetel az erdőben, nem vágja ki a fákat, nem gyújtja fel az erdőt, nem lövi le a vadakat. Nekem és a kutyámnak is nagy öröm és boldogság járni az erdőt, mivel ő egy fegyelmezett kutya, tudja hogy mit szabad és mit nem. Nem vagyok hajlandó lemondani erről a kedvtelésemről, és ezt az örömet a kutyámtól sem veszem el...

Vendég

#179

2013-11-23 16:24

Én is annak a híve vagyok, hogy a kutyáknak is kell mozogni. Pórázon ugye nem tud futni. Ahol senkit nem zavar és a kutya is alkalmas hadd szaladjon!
collie

#180

2013-11-23 18:03

Én biztos,hogy továbbra sem fogom pórázon sétáltatni, egy skót juhász collie-t. Ők vénájukból szabad állatok. Ahol szükséges természetesen póráz. De azt a baromságot, aki kitalálta, annak kívánom, hogy legyen örökké póráz a nyakán, mikor a sétál a szabadban. Majd meg tudja, hogy milyen is.
A kutyaversenyeken (hazai és nemzetközi szinten) a kutyák szabadon vannak. Nem a gazdás kutya a probléma, hanem az az ember aki kóbor kutyát csinál a kutyájából, vagy üti-veri, éhezteti a kutyáját. Ja és még valami: azt a rengeteg kóbormacskát, akik terjesztik a betegséget és bűz van a lakótelepeken, azokat ki tartja kézbe? Senki!

Vendég

#181

2013-11-23 18:24

Maximálisan egyetértek vele.

Vendég

#182

2013-11-23 18:59

Szinte sehol egy normális kutyafuttató a városban, mégis elvárják, sőt lassan köteleznek hogy sehol máshol nem engedheted el a kutyát... kérdem én, hogy mozogjon eleget akkor szerencsétlen állat?

Vendég

#183 Re: Szobakutya

2013-11-23 22:06

#177: Szobaember - Szobakutya

Ennyi erővel mindenki csak bilincsben járkálhatna, mert nem tudhatod ki fogja elrabolni a gyereked, megerőszakolni a feleséged, vagy téged megkéselni a pénztárcádban levő készpénzért!!!

Meg tudnád nekem mondani, hogy mennyi magára hagyott kutyát látsz önfeledten rohangálni körbe-körbe a kertben?
Vagy napozik, vagy az árnyékban vészeli át a nyári meleget, vagy bent fekszik a kutyaházban, ha hideg van...

Ez olyan, mintha neked azt mondanák, hogy a gyerekeddel játsz a nagyszobában, hiszen bőven elég az neki!!!

Azt tudtad, hogy a lakásban tartott kutyával általában többet törődnek, és sokkal többet viszik le sétálni???


Vendég

#184

2013-11-24 06:49

Rengeteget kirándulunk a srácokkal az erdőben.Jól nevelt, behívható kutyák.Meg a mosolyuk is megváltozik mikor póráz nélkül csavizhatnak az erdőben.

Vendég

#185

2013-11-24 10:35

Engem megfelelő számú (?) kutyafuttató sem elégítene ki, vannak kutyák, akiknek kilómétereket kell futni egy nap. Egy kutyafuttató számunkra bemelegítés. Az iskolázott, engedelmes kutyámat bármikor bárhonnan visszahívom, egy kiserdőben, mezőn, városhatárban, miért ne rohangászhatna szabadon.

Vendég

#186 Re: Szobakutya

2013-11-24 10:41

#177: Szobaember - Szobakutya

Ön soha nem foglalkozott kutyákkal, soha nem nevelt kutyát, soha nem foglalkozott kutyák élettanával. Ostoba sztereotípia, amit állít. SOKKAL VESZÉLYESEBB egy kertben "rohangáló" kutya, akit ha életeben egyszer kivisznek az utcára és félelmében rátámad bárkire, mint egy olyan kutya, aki naponta póráz nélkül emberek és más kutyák között szocializálódott, él.


Vendég

#187

2013-11-24 14:14

A mindenhol,nem tetszik.
Che

#188 Re:

2013-11-24 17:24

#187: -

A mindenhol és minden kutyának, valóban baromság lenne, hiszen vannak antiszociális kutyák és a gazdáikról még nem is beszéltünk. A legnagyobb probléma, hogy minden állattartással kapcsolatos döntés, egyetlen emberen, egy elmebeteg (és ezáltal urának tökéletes szolgája) szakállamtitkáron megy át. A rendszer az, ami alapvetően rossz embernek állatnak egyaránt, de számítógép mellett nem lesz forradalom...


Vendég

#189 Re:

2013-11-24 18:46

#19: -

Némelyiken meg is kellene húzni, de a legalaposabban.


Vendég

#190

2013-11-24 19:22

A jól szocializált, szófogadó, normálisan együttműködő kutya szabadon sem probléma, sőt sokkal inkább lehetőség!

Vendég

#191

2013-11-24 20:02

Kiemelném még azakot a kutyásokat akik versenyszerűen sportolnak társukkal. Jómagam nevében is beszélek. Kutyafrisbeezünk a border colliemmal, ehhez a sporthoz szükséges a "fák nélküli" nem kicsi szabad tér, ahol el se kezdjük az edzést ha több kutya van a pályán, mert balesetveszélyes, igy a futtato erre a célra alkalmatlan. Mehetek kutyasuliba is edzeni pénzért. De minek fizessek valamiért amikor ki tudom vinni a kutyámat a közeli ligetbe. Ha ezt bevezetik akkor beszolhatok majd én is annak a szülőnek aki hagyja hogy az auto körül biciklizzen kedves gyermeke nem törődve azzal hogy kárt tesz benne esetleg, vagy csak a járdán száguldozást megemlitve, mikor egyébként ott van nekik az elzárt frissen épitett biciklipálya? Ez esetben kérvényeznm hogy a játszótéren kivűl viselkedjenek a kedves gyerekek. Talán ezekre a dolgokra is hangsulyt fektethetnénk, mert nekm pl ebből és hasonlo dolgokbol van elegem. (tisztelet a kivételnek aki normálisan megneveli a gyerekét) A következő mi lesz? Pórázhossz szabályozás? Vagy esetleg időbeosztás mikor vihetem ki a lakásbol a kutyát? Felháborito!!

Vendég

#192 Re: Re: külföldön sem jobb

2013-11-24 22:01

#168: - Re: külföldön sem jobb

Nem a pénzről van szó, "kedves", hanem arról, hogy Mo-n még mindig inkább kutyabarát ország...Pl. van lehetőséged albérletbe menni kutyával, a "harci" kutyával felengednek a tömegközlekedésre és még sorolhatnám.


Vendég

#193 Re: Re:

2013-11-25 05:09

#188: Che - Re:

A dohánykereskedelem átszervezését is egy elmebetegre bízták, aki ráadásul utálja a bagózást és legszívesebben mindenütt betiltaná, még a forgalmazását is...


Vendég

#194

2013-11-25 08:23

Nem értem, Ők is szabadnak születtek.Legyenek is azok.Sajnos vannak felelőtlen emberek akik miatt ilyen rendeletek készülnek.

Vendég

#195

2013-11-25 09:12

Kutyás vagyok, falun élek. Hatalmas, kertben tartott kutyákat sétáltatnak póráz nélkül, mert pórázzal nem tudják megtartani. Hetente fordul elő, hogy nyulat, fácánt, macskát kergetnek, tépnek szét. Nemrégiben egy őzet támadtak meg, a szomszéd kertben pusztult el, mire kijött a vadász, hogy agyonlője szerencsétlent.
Mandorla

#196 Csak vigyázz az erdőben,mert a vadászok még akkor is kilövik ha melletted megy.

2013-11-25 10:30


Vendég

#197

2013-11-25 10:49

A felelős kutyatartást kellene szorgalmazni és nem hülye rendeletekkel akadályozni a normális kutyatartókat, mert felháborítónak tartom azt ami most megy ez ügyben. Sötét balkán!! ( és most még finoman fogalmaztam)

Vendég

#198

2013-11-25 11:18

Csak arra a kutyara kozeleznem a porazt amelyik tamad es a gazdaja se dzol ra!
Jaeg az utcai setat porazhoz kotnem de a ligetben a behivhato es szofogado mutya miert ne lehetne poraz nelkul!

Vendég

#199

2013-11-25 11:54

Én a törvényt inkább kórlátoznám azokra a kutyákra, akik minimum közepes szintű okoznak embereknek, vagy akik min. 10 ezer forint értékű terméket lopott el.

Vendég

#200

2013-11-25 12:24

Én azokat kötném pórázra, akik ezt kitalálták! SZÖGESRE! (És véletlenül ráakasztanám egy vonóhorogra...)