Feljelentés a Bankok ellen

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Feljelentés a Bankok ellen petíció automatikusan generált fórumtémája

Pannonia Mozgalom
A petíció szerzője

#26 Re:

2013-11-19 16:28

#25: -

Tessék elolvasni a 18. hozzászólásomat!

Minden nemű követelés beszüntettetik amint az eljárás elkezdődik!


Vendég

#27

2013-11-19 16:52

Végre elérkezett az idő, hogy a Bankok ellen fel lépnek jogilag is. A devizaalapú hitel mögött nem volt deviza. A kamatokat és árfolyamot olyan szinten és gátlástalanul emelték, hogy nagyon sok családot tönkretettek, míg a Bankárok és segítőik nagyon jól éltek a hitelesek nyomorán. Minél előbb eredményes elbírálást és a felvett hitelek becsületes elszámolását várom minden károsult számára.

Vendég

#28

2013-11-19 17:22

Mert az élet törvényét semelyik más törvény nem írhatja felül !!!

Vendég

#29

2013-11-19 18:14

Aláírva, megosztva.Fogjunk össze,
hogy történjen már már végre valami!
Ha más országokban sikerült,
nálunk is sikerülnie kell!!!!!!!!

Vendég

#30

2013-11-19 19:23

nagyon helyes csak történjen már valami

Vendég

#31

2013-11-20 06:49

Szólj hozzá!...
Erika

#32

2013-11-20 06:51

Gratulálok...! :)

Vendég

#33

2013-11-20 07:48

Jogos a benyújtása, bár nem én vagyok személy szerint érintett ebben, "csak" a fam és csládja, valamint a lányom és családja; összesen 10 ember.

Vendég

#34

2013-11-20 08:34

50.Mft , vettünk fel CHF-ben , vissza fizettünk14.Mft-t,most követelnek : 82.Mft-t , helyén való ez ,egy országban. Minden ami a nevünkön van ,már nem a miénk. Ja , és fel neveltünk 4. db gyereket ,akik ,most remélem elhagyják ezt az országot ,és máshol fognak munkát vállalni.

Vendég

#35

2013-11-20 08:39

Sok petíciót,feljelentész már aláírtam,desajnos eddig még nem vették figyelembe,sőt!
Pannonia Mozgalom

#36 Re:

2013-11-20 08:51

#35: -

Ezen feljelentés egyöntetű lesz minden Pénzintézet ellen egyszerre egy időben!


Vendég

#37

2013-11-20 08:55

Nekem személyi kölcsönöm van a Raiffeisen banknál.
természetesen CHF-ban,amit 2010-ben átváltottak Ft.ra, ami akkor a felvett 1.150 M.Ft-ról 900 E Ft.lett. Annak ellenére, hogy amig birtam fizettem a havi törlesztést.Tavalyi év óta nem bírom a nyugdíjamböl fizetni a havi 35.ooo.-E.Ft-ot Mai napon femondták a szerződést 1.890.ooo.Ft. a vége.Köszönöm "JÓL VAGYOK".Ügyvédre nincs pénzem,ai jövünk ki a nyugdijunkból.Aférjem lukas cipőben jár,mert nem tudunk venni cipőt.Sok esetben a gyógyszereinket sem tudjuk kiváltani.

Vendég

#38 Re: Lépések

2013-11-20 09:13

#18: Pannonia Mozgalom - Lépések

Úgy tudom:  A devizahitel egyáltalán nem hitel,hanem egy olyan befektetés a hitelfelvevő részéről ,aminek a lényege hogy az összes ,kivétel nélkül az összes profit a banké,  az összes kozcázat pedig a hitelfelvevőé .Nem hitel azért az egyszrű okért ,mert  hitel egy olyan fix összegben fel vett  kölcsön ,amit azonos fix  összegben kell visszafizetni ,a szerzödésben kijelölt és annak alapján  mindkét fél álltal kiszámítható  kamattal együtt  ,de a deviza adós nem tudhatja ,hogy mennyit kell fizetnie ,mert  a törlesztés egy olyan ténytől az árfolyam mozgásától  függ,amihez semmi köze, hiszen ő forintot kapott és forintban fizet. .........

A PSZÁF  álláspontja szerint: A a pénzügyitermék besorolható a BSZT.-ben foglalt ,részletezett pénzügyieszköz fogalmába ,s így "csak" befektetési szolgáltatás nyújtása keretében  értékesíthető""... akkor mi is a gond azzal ,hogy a deviza alapú konstrukció  kihelyezésének  a szabálytalanságát hatóságaink elismerjék?????.

Az,hogy ennek a beismerése  nem csupán semmisségi ,érvénytelenségi következménnyekkel  jár, hanem az ügyfél  kártérítésre is jogosúlt . !!!!!!!!!!!!

A probléma pedig a kövtkező: Miután tisztázódott ,hogy ez a meg előlegezett pénzügyi befektetés  természetes személy lakóingatlanára jelzálogot nem lehet bejegyezni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tessék a jogszabály: Az ingatlan nyílvántartásról szoló 19997.évi CXLT.törvény új megfogalmazása szerint ( 16/A.§(1) bekezdés ) ,nem  lehet jelzálogot bejegyezni olyan ingatlanra ,amelyre  a természetes személy devizában  nyújtott és forintban  törlesztett kölcsönszerződés alapján kapott hitelt..A polgári törvénykönyv 261.§ (4) bekezdése alapján , természetes személy  devizában nyílvántartott ,vagy  nyújtott( (devizaalapú) kölcsönszerződésből keletkező hitelezői  követelés biztosítására , természetes személy tulajdonába álló  ingatlanra jelzálog nem  alapítható. A felek ettől eltérő rendelkezése  semmis. "  Tehát  az összes eddig végrehajtási  eljárás  jogtalan  és az így megkárosított  ügyfeleknek kártérítés jár.

 

"A BTK.318.§(1) bekezdése így rendelkezik: "Aki jogtalan  haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt ,és ezzel kárt okoz ,csalást  követ el.

tehát ez már hivatalból el itélendő.

Ez a szöveg idézet volt egy jóval hosszab terjedelmű levélből. ,mely a legfőbb ügyész úrnak  volt címezve.,és többen megkapták a levelet. INTERNETEN,  -KÖZZÉTETT.......

Mindenki olvassa és tanúlmányozza , a maga érték rendeje szerint.

 

 

 

 

 

 

Pannonia Mozgalom

#39 Re: Re: Lépések

2013-11-20 10:03

#38: - Re: Lépések

Köszönjük a segítséget!

mádi

#40

2013-11-20 10:31

Valaminek végre történnie kell, mert az embereknek egyszer elfogy a türelme és nem hiszem, hogy bárkinek jó lenne, ha már minden mindegy!!!

Vendég

#41

2013-11-20 14:09

Én is, vettem fel ezt a hitelt akkor tudtam fizetni de addig kalkulálták,hogy a végén a fizetésem nem emelkedett annyit és azért tartok itt ahol most nagyon sokan tartanak!!!!!!Most ami a nevemen van mindenre mindre rá tette a kezét a bank még amit eladtam 4-évvel ezelőtt örökölt földet csak a vevő nem íratta a nevére és ilyen kor nem tudom mi lessz a következménye.A banknak nem elég a nagy ház amire a hitelt vettem fel.Nem tudom mi ért!!!!


Vendég

#42

2013-11-20 15:12

Már itt volt az ideje!

Vendég

#43

2013-11-20 15:59

Természetesen mindeközben a Tisztelt Kormány és a Tisztelt Kúria soron kívül meghozhatja döntését és végrehajthatja intézkedését a magyarországi bankok indexálási trükkjei ellen visszamenőleges és végleges hatállyal, kötelezve a bankok mindegyikét, hogy ügyfeleiknek fizessenek kártérítést az indexálási trükkjeikkel okozott súlyos károkért! De miért megy a hezitálás a károsult, a bankok által súlyosan megkárosított ügyfelek helyzetbehozásával,ha ez megvan soron kívül, akkor ráérnek a jó magyar szokás szerinti évek hosszú soráig tartó bírósági pereskedésre!

Vendég

#44

2013-11-20 16:03

egyetértek,tudatosan becsapták az embereket!!!!!!

Vendég

#45

2013-11-20 18:53

Le kell nyomni őket,mindenki preljen,ne fizessen egy vasat se!!!

Vendég

#46

2013-11-20 19:40

Remélem, Mindannyian kitartunk addig amíg végleges megoldás születik! ! ! !
Pannonia Mozgalom
A petíció szerzője

#47 Fontos!

2013-11-20 20:24

Kérek mindenkit ezt a Videót figyelmesen nézze végig!
Lényegesen és pontosan elmagyarázza Karen Hudson a Világbank volt Jogtanácsosa aki bennfentes volt és pontosan, részletesen átlátta a Pénzügyi rendszer teljes működését! Nem légből kapott információkat közöl! Teljesen megbízható és Igaz tények hangzanak el! Lényegesen rávilágít a rendszer hibáira és Csalásaira!

A videó igazából Amerikáról szól de ha Amerika helyett Magyarországot és az itteni Pénzügyi rendszert helyettesítjük be,akkor is pontosan Magyarázatot kapunk mindenre! Mivel nem vonható külön,mert mind egy nagy Globális Pénzügyi rendszer része!

A Videó megnézése és megértése után, tisztává válik mindenki számára a Petíció lényege amit indítottam! És meg fogja látni mekkora lehetőségünk, és alkalmunk nyílik ezzel, hogy revansot vegyünk minden Pénzügyi sérelemért ami minket ért e pénzügyi rendszer által!

http://www.youtube.com/watch?v=tMFxP-DZOww&feature=c4-overview-vl&list=PLqQz7cUrrJT_MVFAqk4jIITorzOrBnUom

Vendég

#48

2013-11-21 07:55

Kérjük az illetékes hatóságokat, ügyészségeket, bíróságokat, hogy soronkívüliséget szíveskedjenek biztosítani a banki devizahitel-trükközés ( indexálási trükk!) megnyugtató módon történő jogi lerendezéséhez! Ha már nincs precedens jog Magyarországon, akkor legalább egy egységes bírósági állásfoglalással hozzák nyilvánosságra a magyarországi bankok "devizahitel" -trükközéseinek törvénytelenségét és mint ilyet egységesen szüntessenek meg az ügyfelek havi törlesztéseinek pénzügyi vonzatában! Azaz, állítsák vissza a szerződéskötést követő első törlesztési összeget, állítsák vissza a bankok által valóban forintban folyósított kölcsön összegét - mert az indexálási trükkjeikkel a bankok szinte végtelenítették azt! Azaz tarthatatlan az az állapot, hogy az ügyfél folyamatosan törleszt minden hónapban, ennek ellenére nem, hogy nem csökken a tőkerész, hanem a matematikát is megcsúfolva folyamatosan növekszik! Ezért lenne nagyon nagy szükség arra, hogy a T.Kormány és a T. Kúria valóban soron kívül hozza meg jogegységi határozatát a bankok ilyen-olyan alapúnak elnevezett banki trükközéseinek megszüntetése érdekében és azt, hogy a bankok külön egyénenkénti bírósági pereskedés nélkül rendezzék minden "devizahiteles" ügyfelükkel a bankkölcsön normális törleszthetőségének helyzetét, beszámítva az eddigi, évek óta "deviza-eladási árfolyamon" történt havi törlesztések összegét!

Ezt kérve, ezt várva tisztelettel köszöni meg közel másfél millió "devizahiteles" társa nevében:

id. Rucz Tibor
Szeged


Szeged, 2013. november 21.
Pannonia Mozgalom
A petíció szerzője

#49 Re:

2013-11-21 12:44

#48: -

Igazából itt sokkal mélyebb és fontosabb dolgokról van már szó!

Sokkal mélyebb és átfogóbb vizsgálatok váltak szükségessé!

 


Vendég

#50

2013-11-22 11:12

Minden eszközt minden lehetőséget ki kel használni ,hogy a törvénytelenségek , a csalások le lepleződjenek a bűnösök elnyerjék büntetésüket Győzön az igazság a jog a demokrácia!