Ragaszkodunk a Mezzo-hoz.

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Ragaszkodunk a Mezzo-hoz. petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#101

2013-11-25 09:05

A petíció tartalmával mélyen egyetértek és kiegészíteném azzal, hogy az említett műsorszolgáltató igen magas összegért igen alacsony színvonalú és unalomig ismételt műsorokat "szolgáltat" .Tökéletesen látható, hogy a már leszerződött ügyfeleket egyre lejjebb pozicionálja a palettáján.

Vendég

#102

2013-11-25 19:33

Ne szüntessék meg Mezzo tv.

Vendég

#103

2013-11-25 19:34

Ne szüntessék meg a Mezzo TV.

Vendég

#104 Re:

2013-11-25 19:54

#64: Gigi -

Lehet, hogy jó lesz az Unitel Classica: Salzburg, Netrebko, Barenboim...A Mezzo-n ilyen művészek biztosan sohasem szerepelnek.

De kérdem én: KÉT jó csatorna már sok lenne nekünk? Ha valami jót akarnak a számunkra, azt kizárólag egy másik jó HELYETT lehet megvalósítani? Mondjuk egy Makovetz-épületet csak egy Ybl-palota helyére szabad építeni, egy Fellini-filmet csakis egy Kuroszava helyett lehet vetíteni, Mozartot csakis Beethoven helyett szabad játszani; egy lehetséges értéket egy LÉTEZŐ érték megszűntetésével lehet létrehozni? Vagy esetleg egymás mellett is elférnének, a kulturális pluralizmus jegyében?

Amennyiben persze pluralizmusra bármilyen téren még lehetőség lesz valaha Magyarországon. Például Fricsay Ferencről azért nem jelenhet meg bélyeg 2014-ben, mert Fischer Annieról jelenik meg (mindketten 100 éve születtek), és két zenészről ugye... Ki érti ezt?

Jakab Géza


Vendég

#105

2013-11-25 19:55

Tisztelt Telekom! Adjanak 200 csatornát, és mindenki hadd válogasson kedvére bármelyikből mondjuk 100 Ft/db egységáron! Lehet, hogy a Hanta-tévéket kevesebben néznék, de a szennycsatornáknak úgy is megmaradna a bőséges fizető közönségük. Nekünk meg választási lehetőségünk volna, ha ez nem katasztrófa Önöknek.

Vendég

#106

2013-11-25 22:56

Felháboritónak és méltánytalannak tartom, hogy ezt a szinte egyedüli nivós nemzetközi művészeti adót el akarják venni. Sokszor nézem és számomra nagyon fontos lenne. Feltétlen támogatom a kezdeményezést. üdv. Judit.
dorina
Vendég

#107

2013-11-26 01:01

Nagyon fontos, hogy megmaradjon a MEZZO! Ha tehetném, én javasolnám a szolgáltatóknak, hogy még több kulturális és ismeretterjesztő műsort sugározzanak. Többnyire már csak az agresszív, lövöldözős filmekből, az igénytelen, népbutító, és a jó ízlés határait magasról lebombázó "valóság" show-kból, vagy az acsarkodó, egymásra mutogatós politikai műsorokból lehet válogatni.
Ha már ilyen sok - több mint 100 - csatorna létezik, hadd válogasson az a néző is magának, aki színes és tartalmas szellemi táplálékra vágyik, aki a valódi értékeket még élvezni is tudja!

Legyen a MEZZO továbbra is az egyik opcionális adó a sok közül, mert jó!!!


Vendég

#108

2013-11-26 12:28

Nagyon kedvelem a MEZZO csatornát. Igényes műsorokat
sugároz. Olyanokat, amihez Magyarországon más csatornán nem lehet hozzájutni. Rajta keresztül ismertem meg korunk nagy opera sztárjait, nagyon igényes hangvesenyeket a világ vezető karnagyainak
dirigálásával. Nagyon sokat tesz azért, hogy a komolyzene minél több emberhez eljusson, világszínvonalon. Kifejezetten azért fizettem elő a Delta II. csomagot, hogy mindezt élvezhessem. Nem ez az első csatorna, amit megszüntetnek. Ha a műsorok a fogyasztókért készülnek, kiváncsi lennék rá, miért változtatják állandóan csatornákat? Miért kizárólagos joga a szolgáltatónak a változtatás? Csak úgy zárójelben jegyzem meg, hogy ugyanezt tették az Eurosport
csatornával is. A téli sportokat csak ezen a csatornán lehetett nézni. Most már azt sem.
Tudom, hogy minden üzlet, de felteszem a kérdést,
a néző van a szolgáltatatóért, vagy fordítva?
Tiltakozom a csatorna megszüntetése ellen!!!!!!!
Tisztelettel:
Erzsébet Kertészné
Márta

#109

2013-11-26 13:47

Bátorítanám a tévékészülékek forgalmazóit, hogy az üzletekben kiállított luxus házimozi berendezéseken a MEZZO csatorna műsorát is mutassák - azt legalább érdemes jó minőségben nézni/hallgatni!!!
Kekec

#110 Mezzo

2013-11-26 15:54

A Telekom csomagomban lévő IPTV. csatornák közül csak azokat jelölöm meg nézésre, amelyek erre érdemesek. Nos a kb 150. csatornából nálam csak a MEZZO és a német, francia és angol közszolgálati adások vannak kijelölve. Mindegyikre az jellemző, hogy kevés, vagy nincs bennük a reklám és minőségi tartalmuk van. Ez összesen 4 adó a mintegy 150 közül. Most már csak 3 marad, és azok is külön minicsomag részei és nem a "nagy" csomaghoz tartoznak. Külön minicsomagot viszont NEM lehet előfizetni, csak a nagy "családi" vagy mit tudom milyen csomag mellé - AMIKET NEM NÉZEK.
Még már csak annyit teszek hozzá, hogy ha rajtam múlna csak három adót néznék: MEZZO, ARTE, és az egykor még szerepelt 3SAT több ország által összeállított adót. (amelyet évekkel ezelött kulturális jellege miatt kivettek) Akkoriban az volt az adó levételének oka, hogy az embereket nem érdekli. (sic!) Nos, ha nem lennének kötelezőek az iskolák, akarnának-e a gyermekeink oda járni? BE LEHETNE ZÁRNI AZOKAT, MERT A GYEREKEKET NEM ÉRDEKLI!
Ennyi.......

Vendég

#111

2013-11-26 18:57

Majd kaptok helyette Nóta tv-t...

Vendég

#112

2013-11-27 10:26

Az elöttem szólókkal teljesen egyetértek és fel vagyok háborodva a Telekom egyoldalú szerződés módosításán.

Vendég

#113

2013-11-28 13:45

Én a Mezzo miatt rendeltem meg az összes hozzádrótozott sallangokat, cullangokat!

Vendég

#114

2013-11-28 18:52

A Mezzo különleges minőségű kulturális csatorna. Ettől elzárni azokat, akiknek eddig ez fontos élvezeti és információs forrás volt, meg akiknek ezután lenne, egyszerűen szűklátókörű ostobaság. A Telekom számára a "veszteség" peanuts - ez a gesztus pedig kultúraellenes.

Vendég

#115

2013-11-30 13:41

Hol van a választás szabadsága?Pénzért csupán néhány évig élvezhettük családommal a Mezzo-t.Minden eladó,mindennek van ára!Ennek miért nincs?

Vendég

#116

2013-11-30 15:44

Nincs mit mondanom... Szomorú vagyok.

Vendég

#117

2013-12-01 07:35

Telekom TV csomagvásárlásának alapfeltétele volt eddigis, hogy legyen benne Mezzo, ha kiveszik tovább kell lépnem, mert alig van más igazán kedemre való csatorna

Vendég

#118 Mezzo

2013-12-01 07:36

mcsaki
Jazz

#119 MEZZO

2013-12-01 08:33

Ennél nincs jobb érv a beszüntetés ellen, hiszen ők írták annak idején:
"A klasszikus zene, a táncművészet és a jazz otthona francia nyelven.
A Mezzo csatornán minden művész helyet kap: az új tehetségek, a színpad legfrissebb csillagai és a múlt legendás „fekete-fehér” előadói. Sokszínű műfajkínálatában operák, szimfonikusok, szólóestek, egyházi és világi zene, jazz és tánc vonulnak fel előadások, dokumentumfilmek, mesterkurzusok vagy rövidfilmek formájában. A csatorna műsora 39 ország 16 millió háztartásában fogható.
A “Mezzo Voce” című mini portré sorozatban a művészekkel is találkozhatsz. 3 perc alatt 3 kérdés segítségével megismerhetjük a képzeletünket megmozgató olyan nagy egyéniségek zenei ízlését, mint például Nikolaus Harnoncourt, Pierre Boulez, Danielle De Niese, John Eliot Gardiner, Henry Dutilleux, Laurence Equilbey, François-Xavier Roth, Zhu-Xiao Mei, Philippe Herreweghe, William Christie, Fabio Biondi, Vivica Genaux, the Wanderer Trio, Brigitte Engerer, Yuja Wang, Nikolaï Lugansky, Jean-Marc Luisada és még sokan mások."






Nizoky

#120

2013-12-01 11:09

Nem vagyok Telekom-os,de támogatom a tiltakozást a Mezzo megszüntetése ellen, mivel ez az egyetlen olyan csatorna, amelyik ténylegesen ápolja és terjeszti a zeneművészetet. Sajnos csak egy van belőle és az sem hozzáférhető mindenhol.

Vendég

#121

2013-12-01 21:55

Én ezért jöttem el az UPC-től és már keresem a t-home utódját is, annak ellenére, hogy komoly hüségidő-megváltást kell majd fizetnem. Bár bevallom, próbálkozni fogok azzal, hogy végül is nem én mondom le a szolgáltatásukat, hanem ők szüntetik meg azt, amiért én külön is fizetek, tehát számomra fontos. Szerintem ez sokunknak lenne érv, hogy ne kelljen fizetni, illetve, hogy a csatorna további adására bírjuk a céget. Pár évvel ezelőtt már volt ilyen és akkor meggondolták magukat. (Valamelyik mérges társunknak üzenném, hogy azért szerintem a nóta-kedvelőket ne bántsuk.....)

Vendég

#122

2013-12-02 13:36

Fontos lenne ,hogy a Mezzo megmaradjon,mivel -tudomásom szerint-nincs más komolyzenei csatorna és nem juthatunk más módon pl.élő külföldi koncertekhez,operákhoz sem.

Vendég

#123

2013-12-02 19:38

Kedves Barátaim! Mintha ma már nem hallanám, hogy Kodály és Bartók országa vagyunk! Talán szégyellnünk kellene? De talán nem szégyen Puccinit, Verdit, Bachot és a többi nagy zeneszerzőt hallgatni! Az egyetlen csatorna volt, amit minden nap meglátogattam, kijegyzeteltem a Rádióújságból ami érdekelt, (persze ha a Mezzo-t nem szégyellték felsorolni)...Most be kellene érnem az XFactor-al stb... Szeretnék újra (jegyzetelni)...Egri László
Kornél

#124

2013-12-05 12:53

Mezzo is the best TV channel. It makes our life better. We could enjoy a lot of uniq masterpieces which we could otherwise never see at any other channel. T-home desided to cancel Mezzo. It is a shame. If anyone knows how we could receive the broadcasting of Mezzo channel please contact me at szepkor@yahoo.co.in
rafaelb

#125 Mezzo

2013-12-05 14:44

Külön, egyénileg tiltakoztam, a kapott válasz valami szerződésbeli apróbetűs részre hivatkozik, miszerint akár egyoldalúan, ha a nézők igényei, meg a meg a meg a- blablabla. El kellene ezt az egész ügyet juttatni a Mezzo központjába is, hogy tudjanak róla, összevetve az átlag kínálttal, micsoda szemét butaságok tömkelege megy itt ki a kábelen, hogy ez itt már valóban a Balkán - és nem akarom sérteni az általam egyébként igencsak szeretett földrészecske értékeit.