Tiltakozz Zircre, a Bakony szívébe tervezett óriás-kőbánya ellen!


Vendég

#51

2013-11-19 20:02

Nekem a Naszály helyrehozhatatlan károsodása jut eszembe. Szégyen. Mindent meg kell tenni, hogy ez ne történhessen meg, a bánya ne nyílhasson meg!

Vendég

#52

2013-11-20 12:05

Mindig csak a pénz...

Vendég

#53

2013-11-20 20:01

Mindent tönkretesznek állami segítséggel. Ki engedélyezte ezt? A kultúrát, az erkölcsöt, a magyar nyelvet, az élelmiszert, az eget (A repülőkből szórt alumínium, cézium,stb füsttel bennünket), a földet a gyárakat (üveggyárak, cukorgyárak, vasgyár, stb.),ellopják a földjeinket és az életünket.Mi meg csak nézünk, mint a birkák.

Vendég

#54

2013-11-22 11:58

Zirc Barót testvérvárosa, nekem is szívügyem tehát, ami ott történik! Üdvözöllek benneteket, zirciek!
dakata

#55

2013-11-24 23:20

Már megint egy maffia!

Vendég

#56 Re:

2013-11-25 04:30

Optimista

#57

2013-11-25 19:33

Van remény talán mégsem lesz bánya Zircen !!!
Dádá

#59

2013-11-27 07:51

Biztos ez?Tényleg nem lesz kőbánya a jövőben Zircen?

Vendég

#60

2013-11-27 08:50

Először nemet mondtak,aztán igent mondtak,aztán nemet mondtak...

Vendég

#61

2013-11-27 09:27

Az ügy még korántsem dőlt el, bármikor megváltoztathatják a véleményüket, nem kell készpénznek venni. Egyébként a cikkből kiderül, hogy a zirci polgármester nincs meggyőződve arról, hogy a bányalétesítés ügyében igaza van a Balaton-felvidéki Nemzeti Parknak (ők a bánya ellen vannak).
Illetve a dunántúli felügyelőség(akinél az ügy van) még nem hozott döntést.
Szóval nem szabad hátradőlni, folytatni kell a tiltakozást!
Koós Gábor

#62 Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

2013-11-29 07:07

Fontos kiegészítés két héttel a fenti petíció kibocsájtása után:

A sajtóban olyan hírek jelentek meg, amelyek szerint a helyi döntéshozók november 25-ei döntése alapján véglegessé vált, hogy Zircen nem nyílik kőbánya.

Ez nem így van. Ez a döntés nem jelent végleges elkötelezettséget, bármikor az ellenkezőjére változhat. A tervezett kőbánya környezet- és természetvédelmi engedélyeztetése jelenleg is zajlik. A petíció tehát semmit nem vesztett aktualitásából.

Minden újabb aláíró, minden újsághír, blogbejegyzés támogatást jelent! Kapjon a közös ügyünk minél nagyobb nyilvánosságot!

Koós Gábor, a petíció szerzője


Vendég

#63 Re: Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

2013-11-29 11:25

#62: Koós Gábor - Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

Tisztelt Koós Úr!

#32-es hozzászólásábsn felajánlotta a nyilvános információk elküldését azoknak, akik a "Lépjen kapcsolatba a petíció szerzőjével" linkre kattintva megadják e-mail címüket.

Én ezt megtettem aznap - 11.15-én -, de azóta sem érkeztek meg öntől a dokumentumok. Mi lehet ennek az oka?

 

 

www.abakony.hu

#64 Re: Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

2013-11-30 21:47

#62: Koós Gábor - Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

Kőbánya: igen vagy nem

Személyes véleményem a Zircre tervezett kőbánya ügyében. Többen a szememre vetették, miért nem írok a kőbányáról. Nagyon sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel, csak nem nyilvánosan, hanem a háttérben próbáltam minden információt megszerezni, beszélni minden illetékessel, és összegyűjteni az összes fellelhető anyagot, ami a témához kapcsolódik. Még most sincs itt az ideje ezzel a kérdéssel foglalkozni, de szeretném kielégíteni az érdeklődők kíváncsiságát. Folyt: www.abakony.hu/kobanya_1

 


Vendég

#65 Re: Re: Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

2013-12-01 18:20

#64: www.abakony.hu - Re: Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

Elolvastam cikkét. két észrevételére reagálnék:

1.

"Robbantás, por és szennyeződés! A rendelkezésemre bocsátott adatok alapján, nem robbantásos technológiával fogják kitermelni a követ, és a por szennyezettséget is minimálisnak tervezik. Ezek tervek, a valóság ettől eltérhet, ebben megint nem tudok állást foglalni."

Robbantás:

Valóban az ön rendelkezésére bocsátott adatok alapján nem lesz robbantás. A robbantási terveiket nyilván nem fogják sem az ön, sem más "orrára kötni", ez érthető. Majd menet közben ki fog derülni, hogy sajnos szükség lesz erre a technológiára is, mert másképp nem termelhető ki a kő a geológiai adottságok miatt.

(A korábban működő környékbeli összes kőbányában alkalmazták a robbantást, mint kitermelői módszert.)


Por:

Kár, hogy meteorológusokkal nem konzultált. Ugyanis a bánya észak-nyugatra lenne Zirctől. Az uralkodó szélirány pedig éppen a város felé (fölé) fújja majd a port, amely leülepedik a medencében lévő településre.

 

2.

" ... a facebook oldalon 940 látogató olvasta el. A kép még kiábrándítóbb, ha megnézzük az aláírók összetételét! Ebben a pillanatban 107 Zirci és 23 Borzavári szerepel a listán! Ez összesen nem éri el az aláírók 14 %-át, ezt nagyon sajnálatosnak tartom! "

Egyetértünk, kiábrándítónak tartom én is. A statisztika azonban - közismerten - elfedi a lényeget.

Az összes publikus szavazót áttekintve legalább még egyszer annyi a két településről (ideiglenesen vagy végleg) elszármazottak száma, mint a jelenleg itt élőké. Ezt, a publikusságot vállalók neveiből és az ismeretségekből lehet kikövetkeztetni. Tehát érintettség okán a két helység szavazóinak számát nyugodtan meg lehet szorozni 2-vel.

Zirc egy kisváros, ahol mindenki ismer mindenkit. Sok lakóval beszéltem a bánya ügyében. Sajnos a legtöbben politikai csatározásnak fogják fel az egészet, emiatt (illetve a politika iránt érzett csömörük miatt) csak a vállukat vonogatták. Nem érdekelte őket. Míg másoknál érezhető volt a félelem attól, hogy nyilatkozzon akár ez ügyben, akár bármilyen más ügyben.

Ez elborzasztó valóban.

Borzavár egy aprócska falu, kb. 700 lakossal. Az aláírásra való felhívás szinte kizárólag az interneten, illetve azon belül a facebook-on található.

Nos számoljunk egy kicsit. Az itt élők nagy része (60 %) idős és/vagy nincs internet hozzáférése. Marad 280. Ennek kb. 40 %-a regisztrált a facebook-on, marad 112. Közönyös 30 %, marad kb. 78. Fél, ezért nem nyilatkozik 40 %, marad kb. 47 aki egyáltalán állást foglal az ügyben...

 

 

Javaslom egy petíció indítását a következő címmel:

Támogasd Zircre, a Bakony szívébe tervezett kőbányát!

Kíváncsi lennék az érintett két település szavazóinak számára!

 

amárti

#66 Re: Re:

2013-12-02 09:24

#36: Shenki - Re:

Teljesen egyetértek!!!!!!!!

Koós Gábor

#67 Re:Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb ...

2013-12-03 09:45

#63: - Re: Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb nyilvánosságra van szükség!

Tisztelt Uram!

November 15-én két kérés érkezett. Az egyik arra vonatkozott, hogy milyen célra használják fel a mészkövet. Ezt november 27-én közvetlenül megválaszoltam a kérdezőnek.

A másik kérés (feltételezem, ez lehet Ön) a dokumentumok megküldésére vonatkozott. A dokumentumokat - tekintettel a terjedelmükre - email mellékletként nem lehetett elküldeni, ezért fájltovábbítón keresztül küldtem el ugyancsak 27-én az Ön címére, amely küldés sikeres volt.

Ezek szerint mégsem kapta meg, így a küldést megismétlem. A küldendő anyagok terjedelme kb. 103 MB, és 5 napon elül le kell töltenie.

Üdvözlettel

 


Vendég

#68 Re: Re:Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb ...

2013-12-03 12:28

#67: Koós Gábor - Re:Minden aláírásra szükség van, minél nagyobb ...

Tisztelt Koós Úr!

Most megkaptam, letöltöttem. Köszönöm.

 


Vendég

#69

2014-01-21 22:07

Sok évig Zirc,Deák utcáján(feltételezett leendő kamionforgalom útján/az egyik ház udvarán tartózkodtam orvosi tanácsra,levegő-változáshoz,légzésjavításhoz.Kérdezem én,aki nehéz légzéses,asztmás,bronchitises használ a gyógyulásának?Lassan felszívódik az erdő fele is a sok kipufogó gáz és por,megjelennek a pusztulő fák.Kell ez nekünk?Szenvedjünk a levegő miatt,csak néhány multi érdeke miatt?

Vendég

#70

2014-03-03 23:18

Szólj hozzá!...

Vendég

#71

2014-04-14 11:41

Kedves zirci Tiltakozók!
Az őszi önkormányzati-választásokon módotok lehet megbüntetni az öko-terroristáitokat!!!
idGombos Gyula,
a BAKONY-t/is/ kedvelő üllői nyugdíjas.

Vendég

#72

2014-09-29 07:21

Továbbra is NEM!

Vendég

#73

2015-11-05 11:15

A kőbánya megnyitása komoly természetkárosodás okozása mellett a zirci lakosok napi életvitelét is megnehezíti.
Indulatok nélkül, a józan észre hallgatva nem látom indokoltnak a kőbánya megnyitását.Meggyőződésem,hogy Zircre egyértelműen negatív hatású lenne.

Vendég

#74

2015-11-05 18:19

Rengeteget kirándulunk arrafelé, rossz látni a sebeket, amiket ezeken a gyönyörű tájakon ejtenek.

Vendég

#75

2015-11-07 05:48

MERT ÉN IS A BAKONYBÓL SZÁRMAZOM, ÉS EZT SZÉP KÖRNYEZETET HAGYJÁK MEG VALÓS ÁLLAPOTÁBA.CSODÁLATOS KIRÁNDULÓ HELYEK VANNAK. MAGA A JÓ LEVEGŐ A TERMÉSZET SZÉPSÉGE EZ NEM SZÁMÍT A KÉPVISELŐ URAKNAK?