Háziállatok ivartalanítása államilag támogatottan

Vikulinka

#51

2013-11-12 16:57

egyetértek

Vendég

#52

2013-11-12 17:10

Teljesen egyetértek,támogatom az ötletet!

Vendég

#53

2013-11-12 18:40

Kötelezővé tenném az ivartalanítást. Annyi kidobott állat van, hogy a menhelyek és az állatbarátok nem győzik sem hellyel, sem pénzzel.
Kérdés ki ellenőrizni, hogy valóban betartják-e a szabályokat.
Volt egy időszak amikor a veszélyes kutyák kötelező ivartalanítását elrendelték, sajnos nem sok eredménnyel.:(


Vendég

#54

2013-11-12 21:11

Ez egy okos kezdeményezés, jó lenne, ha nem süket fülekre találna. Elkeserítő mennyi kidobott állat van az országban,ami persze nem csak a pénztelenségnek köszönhető, a fejekben is rendet kellene tenni. De az egy sokkal hosszabb folyamat lesz, addig is meg kell oldani, hogy ne szülessen felesleges szaporulat, ami aztán csak az utcán, vagy a kukában végzi.

Vendég

#55

2013-11-13 05:05

Érdemes lenne!

Vendég

#56

2013-11-13 09:50

Jó lenne!

Vendég

#57

2013-11-13 21:10

Nem normálisak a fejesek odafent ha rzt nem támogatják!

Vendég

#58

2013-11-13 21:18

És még a fotelből sem kell felállnia a sok lustának..
Farkas Barbara - a szerző

#59 Re:

2013-11-13 21:39

#36: bebe -

Kedves Bebe, akkor ne tedd, ne írd alá, a szabad akarat macerás dolog. A Te döntésed, én azért hoztam létre ezt a kezdeményezést, mert fontos dolognak tartom, az állatok védelmében! Mert nem kell több állat holokauszt!!!!!!!!               Ha úgy érzed, hogy az állatorvosok vagy menhelyek ezzel a kezdeményezéssel rosszul járnak, biztosíthatlak, hogy tévedsz!!! Az állatorvosoknak ugyanúgy lenne munkája és bevétele, jópár évre biztosan! A menhelyek mindenütt fullon full, teli vannak. Te azért vagy ilyen, hogy tüntetőleg ide biggyeszted, hogy nem írod alá, mert biztosan nem láttál még kényszerből elaltatott, egészséges, gyönyörűszép, fiatal cicákat, kutyusokat, akiknek csak azért jutott ez a sors, mert megszülettek, de senkinek sem kellettek, vagy csak ideig-óráig, utána meg kib*szták az utcára, erdőre, mezőbe, folyóba stb... Javaslom gondold magad ugyanebbe a helyzetbe, ha Te és a családod, ne adj Isten, de valamilyen okból utcára kerülnél, hajléktalanná válnál család, barátok, szomszédok és mindenféle támogatás nélkül és még az államnak sem kellenél, ezért mehetnél az elaltatásra várók listájára, teljesen önhibádon kívül. Mondd, te hogy éreznéd magad??? Te önként választanád a halált? Te nem szeretnéd inkább szerető családban, biztonságban leélni azt a rövid kis életed? Szerinted ők nem szeretnék...? Nem szerették volna...? Alázatot kívánok Neked az élethez, mert csak alázattal lehet élni a mindennapokat, tudod. Mert aki nem alázatos, az nem veszi észre a külvilágot sem, csak saját magát és a saját szükségleteit. Engem a nagyszülőm azzal bocsájtott az életbe, hogyha segítséget kérnek vagy remélnek tőlem a rászorulók és tudok segíteni, akkor azt nekem nemcsak lehetőségem, de kutya kötelességem is megtenni!!! Ennyi. Ők nem tudnak emberi nyelven szólni, ők csak a szív és a lélek hangján tudnak kommunikálni felénk. Ezért is indítottam ezt a petíciót, értük, nekik, miattuk!

 

Köszönöm, ha megérted és köszönöm minden hozzájárulónak az aláírást!

 

Üdvözlettel:

 

Farkas Barbara


Vendég

#60

2013-11-14 04:23

örülök,hogy végre valaki ezt felvállalta!
stiglinc

#61

2013-11-14 06:42

Amit most aláírtunk, az még nem a petíció szóvege (remélem). A végleges szöveget szakszerűbben (fajtiszta) és nyelvtanilag helyesen kellene megírni. Kevesebb érzelem és több észérv is előnyös lenne. Pl. hangsúlyozni, hogy a támogatás költsége megtérülhet később az államilag fenntartott és működtetett gyepmesteri telepek költségeinek csökkenésével, kevesebb balesetveszélyt jelentenének az utak mellett kidobott állatok... stb. Jó lenne, ha a hozzászólók ehhez adnának még ötleteket. Az "illetékes" szerv legyen megnevezve a címzésben.

Vendég

#62

2013-11-14 14:25

Örülök ennek a petíciónak, hiszen ez már régóta probléma.Bár tényleg vannak kétes emberek is de ez nem számít ebben az esetben csak az ,hogy az állatok ne az utcán legyen.Nekem is 3 kutyám van elég őket etetni, takarítani és oltatni stb.... Eszem ágában nem dobnám ki őket de az ivartalanításon elgondolkodtam én is... egyenlőre a cicusomat ivartalaníttattam tavaly...

Vendég

#63

2013-11-14 15:27

Örömmel olvastam!!!Köszönöm az elindítójának! :)

Vendég

#64

2013-11-14 15:48

Nagyon jó lenne valamit tenni, hogy az ivartalanítás anyagilag ne legyen megterhelő, az állatorvosok pénzéhségét kellene valahogy csökkenteni!!!

Vendég

#65 Re:

2013-11-14 18:24

#43: -

Engedd meg kérlek, hadd javítsalak ki! Nem azért kampányolok/kampányolunk, hogy kötelezővé tegyék az ivartalanítást, hanem államilag támogatottá az olyan családok számára, akik az orvosi költségeit nem tudják ennek a procedúrának finanszírozni! Tehát nem kötelezővé, mint a chipet, hanem ingyenessé! Hogy ne legyen ennyi (folyamatos vemhesség miatt) elhagyott, kidobott állat! Továbbá, hogy a már meglévőek számát se hatványozzuk. Hogy az embereknek ne legyen oka miért az utcára tenni őket! A fajtatiszta kutyák hivatalos tenyésztését pedig szigorítani kellene. A menhelyeken sok kidobott fajtatiszta van, teljesen felesleges újabb és újabb almot kikényszeríteni a tenyészállatokból. Még így is hosszú évek kellenek, mire a létszám beállna egy elfogadható szintre. Szó sincsen itt arról, hogy bárkinek rettegni kellene attól, hogy az állatorvosoknak vagy a menhelyen dolgozóknak nem lenne munkájuk! És az állatoknak is jobb lenne, ha a szaporodási ösztönüket az ivartalanítással csökkenteni tudnánk. Párzás idején is sok kutyus meg cica tűnik el. Elkóborolnak az ösztön miatt, elgázolják őket, vagy rosszindulatú emberek kilövik őket kedvtelésből stb, sorolhatnám.


Vendég

#66 Re:

2013-11-14 19:55

#61: stiglinc -

Kedves stiglinc, természetesen ez a szöveg csak a kezdeményezésnek szól. Ha elég sok aláírás születik és beadható a petíció az arra illetékes hivatalos szervhez, szakszerű és észérvekkel alátámasztott levél fog megszületni.

 

Üdv:

 

Farkas Barbara


Vendég

#67

2013-11-15 07:12

Szólj hozzá!...
Bilber

#68

2013-11-15 13:09

#19: Gyöngyös -

 

Gyöngyös, hol voltak az állatvédők, mikor a parlament törvényben fogadta el, hogy a kutya HASZON ÁLLAT?  Ez a törvény adja, hogy szaporulat, haszonszerzés céljából, létre hozható!

 

Zsuzsa

#69 Kérdés

2013-11-15 13:42

#8: - Re:

Kedves Barbara,

Kérlek adj nekünk felvilágosítást arról, hogy

1) hány aláírást kell gyűjtened?

2) hova fogod beadni a peticiót?

 

Köszönöm, Zsuzsa


Vendég

#70

2013-11-15 17:56

Örülök a kezdeményezésnek.

Vendég

#71

2013-11-15 18:23

Nagyon jó kezdeményezés, ez lehet valamiféle megoldás, ha nem is azonnal...lassan....

Vendég

#72

2013-11-15 19:21

csak annyit tudok mint az előttem szólók természetesen támogatom!a túlszaporulat senkinek sem jó ,nemrég voltunk állatorvosnál ahol érdeklődtem az ivartalanításról a cicámnál 15000 ftról van szó .és igen is kell az a támogatás!nem mindenki tudja ezt mellékelni a konyhapénzből de egy cicacsapatot sem könnyű felnevelni.

Vendég

#73

2013-11-16 05:25

Igen kellene az államnak is támogatnia én is úgy érzem. Sok mindent támogat ami kevésbé lenne fontos mint ezek az állatok megsegítése. Úgy érzem a mai világban az alapvető joga lenne a kidobott és felelőtlen állattartók állatainak ezt az esélyt megadni.Az ember érző lélek ! Hát akkor mutassuk meg !:)

Vendég

#74 Re:

2013-11-16 13:00

#19: Gyöngyös -

Egyáltalán nem találom morbid ötleteknek az itt felsoroltakat! Ellenkezőleg, nagyon jó ötletek.

Azon csodálkozom, hogy miért nem írják alá még többen ezt a petíciót. Hogy tudják szó nélkül elnézni ezt a rettenetet, ami folyik???

Barbara

#75

2013-11-18 10:03

SZEMELY SZERINT....SAJAT CICAIM....NEM.DE AZ IGAZ ..HOGY A SOK MEGKINZOTT UTCAN ETETGETETT ES GYALAZATOSAN ROSSZ KORULMENYEKET....IGY LEHET...KIVEDENI.EGY EGY CICA TELJES ELETET ELHET....SZERETIK S EGESZ ELETEBEN GONDOSKODNAK ROLA SZERETO GAZDAI.AM...SAJNOS ...NEM EZ AZ ALTALANOS.EGYETLEN MOD...HA MEG SEM SZULETIK.....BAR NEHEZ EZT LEIRNOM...ES MEGIS ELOSZOR ES UTOLJARA MEGIS MEG KELL TENNEM...MERT AZ ELET MINDENKORI TISZTELETE...EGYES EMBEREK KOREIBEN....ISMERETLEN FOGALOM.S MIG NAPONTA GYALAZNAK ES ALAZNAK MEG KISCICAKAT...KISKUTYAKAT....ES A GYEREKEIK IS EZT LATJAK...IGY NINCS MAS....EZ MEGOLDAS LEHET.ES TAMOGATOM..