Emeljék meg tisztességesen a Rokk.járadékot és a Fogy. támogatást


Vendég

#1

2013-11-04 11:29

megértem,mivelkéttértelmilegközépsúlyosfogyatékos,gyermekemvan,és nagyon,nehéz,ezzekből,a pénzekből,megélni. gyógyszerek.ről,márnemiszólvaamikellnekik,nagyonnehézmindentfizetniiskifőlegarezsit,kellenenagyonazemelésminkéttpéntznél.
Vicuska

#2 Emeljék meg tisztességesen az ápolási dijat és a rokkantsági járadékot

2013-11-05 06:50

Egyedül nevelem a súlyosan fogyatékos gyermekemet,és mellette még egy kiskorút egyre nehezebb megélni ezekből a támogatásokból Én nem tudok dolgozni mert gyermekem 24-órás ápolást és gondozást igényel igy a havi bevételünk a rokkantsági járadék és az ápolási dij
Fogyatékossággal élő cselekvőképes fiatal

#3 Szükség van a normális emberi életükre a fogyatékossággal élőknek.

2013-11-05 12:30

Elegem van abból tartósan munkanélküli vagyok nincs olyan munkahely, ahol hétfőtől-péntekig 6 órában dolgozhatnék. Képességemnek megfelelő munkakörben dolgozhatnék. Hallani sem akarok arról újból 4 órában dolgozzak egy nyílt munkaerő piacon, mikor 2,5 évig dolgoztam 4 órában hétfőtől-péntekig a volt 1. munkahelyemen ami védett munkahely volt. Nagyon szeretnék önálló életet élni a leendő fiatal férfi szemében akit már közel 6 hónapja ismerek, e-mailen keresztül munkanélküliségem végett nem merek randevúzni vele.

Igyekezni fogok ezt a petíciót leadni postai levél útján 2014. Március 1. előtt meglesz legalább 100 aláírás, hogy legalább legkésőbb 2015. Január 1-től legyen minimum 5-6% emelés ebben. Sajnos nem jutott időben az eszembe 2013. Szeptember 1. vagy annál korábban, indítottam volna el ezt a petíciót nem fedeztem fel ennek a honlapnak a létezését.

2013. Május 1. hetében említettem az egyik Polgármesternek aki egyben Országgyűlési képviselő, és ügyvéd meg jogász tevékenységet fojtat ígéretet kaptam a 2 féle járadéknak emeléséről E-mail keresztül. És Facebook üzenő falára is írtam erről 2013. Októberében.

Nem beszélve arról fokozatosan romlik az egészségi állapotom. Szerencsémre külsőre nem látható viszont sajnos tavaly Karácsonykor fájt a fogam. Idei Karácsonytól jobban félek már mint nem a fájdalomtól, hanem letörik a hátsó rágófogam az SZTK olykor silány minőségi munkát végez. Mert fejős tehénnek nézik a fogyatékossággal élőket Karácsonyi ünnepekhez közeledve, és Húsvéti ünnepekhez közeledve bele értve a nyári szezon közeledtét.

SOTE fogászati klinikán várólista van egyedül az időskorú magas nyugdíjjal rendelkezőknek nincs várólistájuk. Magán a fogászati rendelőben nem 1 fillér 1 db fog ellátása, nekem meg ugrana a Karácsonyi pénzem egész Rokkantsági járadékomat nem tarthatom meg. Csak a 3.330 Ft-ot és a 80% Fogyatékossági támogatásomat sem tarthatom meg teljes egészében. Fontosabb dolgok is vannak Karácsonyi szezon alatt.

Viszont kizártnak tartom az érintett magán fogászaton 2 hónap haladékot kapjak a kezelés kifizetésére, jövő januártól egészen februárig kifizessem az egyszerű kezelésemet. Bizonyos életkor felett nem biztos engedélyt kapok ebben.

Ezért a 2 féle járadéknál normális emelést.

Vendég

#4

2014-01-10 15:33

kéttértelmileg középsúlyosfogyatékosgyermekem van és eszt akétt pénzt kapják de nembirom elltartaniöket belőlle még agyógyszereikre semellég és még ott arezsi is amitt képtelenség kifizeni bellőle.én ápolásit kapok hogyitthon ápolomőket de azsemsok kissné

Vendég

#5

2014-01-12 09:07

Ez teljesen így van, ahogy le van írva! Teljesen azt szeretnék az illetékesek, hogy nyomorban éljenek a magyarországi súlyos sérültek. Felháborító, ugyanakkor elszomorító is egyben.

Vendég

#6

2014-01-26 18:52

Tisztettel úr! Nem szeretnem ha láttnák a petíció át a emberi jogok érdekében köszönettel Budavári Attila
László

Vendég

#7

2014-01-27 14:24

emelés !!
vendég

#8

2014-01-27 20:58

Ha nem élnének a szüleim éhen halnék a jelenlegi rokkant járadékból és a Fogy. támogatásból.

Vendég

#9

2014-10-11 15:58

Ennyi pénzből amit rokkantjáradékot kapunk csak éhen halni lehet.Mérlegelhetnék azt is ki mennyit dolgozott,tud e munkát végezni.Aki pedig indokolatlanul kap és mellete gőzzel dolgozik elkell venni.Több jutna a tényleg rászorulóknak,