A forgalombénító budakalászi csomópont megoldásáért!

Szagabi

#51 Re:

2013-10-15 10:47

#25: Kis Buta -

Nagyon okos gondolat, szívja a sok okos a benzigőzt! Az meg csak duma, hogy 10 percet kellett várni a gyalogosoknak, mivel zebra volt. és ott nekik volna elönyük!

Szagabi

#52 Re:

2013-10-15 10:50

#2: - Miért is kell a gyalogosoknak a HÉV sineknél átmenni, 20 méterre van a zebra!

 

Szagabi

#53 Re:

2013-10-15 10:53

#6: Fviktor -

Valahogy így kéne működnie, azzal a kiegészítéssel, hogy csúcs időn túl (este) sárgán kéne villognia!


Vendég

#54

2013-10-19 06:19

éjszaka a villogó sárga gyorsítana
Legoman

#55 Re: Forgalomcsillapítást!

2013-10-23 13:33

#36: Kevesebb autót! - Forgalomcsillapítást!

Jogos! Az sincs alaptörvényben foglalva, hogy a gyereket kocsival kell a sulikapuig vinni. Agyrém, ami reggelente az iskolák környékén van!


Vendég

#56

2013-11-13 18:45

40-éve pomázon lakom,de a régi közlekedés sokkal jobb és haladosabb volt.Nem is szeretek menni arra,de muszály!
Neszveda Péter jr

#57 Ihaly

2013-11-28 20:11

Én nem járok ott nagyon gyakran. Családlátogatás vagy a horgászbolt céljából megyek arra. Direkt oda be az oroszlán barlangjába, Budakalászra. Szóval a kerülőút nem játszik. Mégis minden alkalommal a hajam tépem, pedig nincs sok. Eszem, faszom megáll.

Vendég

#58

2013-11-29 19:56

Igazából szerintem ennél jóval egyszerűbb a gond. Valószínüleg, a csomópont tervezésénél a lámpák idejének beállításánál megspórolták a forgalomszámlására és az utólagos átállításra való pénzt. A módosítás pedig hosszú és bürokratikus. Amikor kész lett megnyugodtak, örültek, de nem gondolták, hogy még a tapasztalat után állítani kell rajta.
Mi Pomáz felől amikor az Auchan felé akarunk menni, akkor előbb tovább megyünk Budapest felé, majd az út közepén forgolódunk és úgy vissza. Igaz, hogy a forgolódással lassítjuk és veszélyeztetjük a Budapest irányából jövő és afelé menő forgalmat, de megspórolunk 10 percet!
Sajnos sokan vagyunk kénytelenek így tenni, vagy 10-15 perccel előbb és bosszankodva továbbindulni.
Az a baj hogy a másik irány Pomázról kifelé, az a pomázi Hősök tere,a hol még rosszabb átkeveredni!
Remélem ez a petció felhívja az illetékesek figyelmét arra, hogy megvizsgálják hogyan lehetne segíteni rajtunk!

Vendég

#59 Re: Forgalomcsillapítást!

2013-11-29 20:18

#36: Kevesebb autót! - Forgalomcsillapítást!

AZ a baj hogy sokan tényleg nem csak átmenni szeretnének Buadkalászon, hanem bemenni Budakalászra. Én például rendeszeresen járok Pomázról a Faluház programjára, vagy a méteráru nagykerbe, vagy  Polg. Hivatalba, vagy éterembe, fogorvoshoz, zöldségeshez, filmelőhívást rendezni, henteshez stb. stb. Ez mind mind a lámpa áhított túloldalán van. Őszintén mostanában máshol is vásárolok és szerintem nem csak én vagyok így ezzel.


Vendég

#60 Re:

2013-11-29 20:24

#25: Kis Buta -

SAjnos ha az volt a cél hogy mindeki kerülje el Budakalászt, akkor lassan bezárhatják a boltokat, mert akkor már CSAK a helyi lakosok fognak itt vásárolni, vagy programokra járni. Eddig Pomáz és Budakalász ezekben a dolgokban szinte összenőtt. Kiegészítettük egymást. Kiváncsi lennék rá van-e olyan üzlet amely már érzi a "csökkenő (jótékony?) forgalmat", hiszen a korábbi 5 perc helyett már 10-15 percel távolabbra került tőlünk.


Vendég

#61

2013-11-30 22:42

Támogatom, mert teljesen abszurd, hogy a forgalmi lámpa és a Hév-lámpa nincs szinkronban. Az egész József Attila utcán feltorlódik a forgalom, a körforgalom azonnal bedugul, sneki nem tud menni semmiylen irányba.
Ok

#62

2013-12-02 21:50

A Pomáz felől jövők a dobogókői utat használnák, nem lenne ez az oldal!!!!!!! (meg kalászon a 14 000. átmenő forgalom!!)

Vendég

#63

2013-12-03 18:41

Mióta a lámpás kereszteződés kiépült teljesen ellehetetlenült a közlekedés ott.....

Vendég

#64

2013-12-04 01:00

Én csak azt nem értem,hogy akik csinálták,akik átvették,akik ellenőrízték a működését (gondolom volt ilyen )azok nem vették észre,hogy ez így nem működik ???
tudor

#65 lámpák

2013-12-17 22:42

Konkrétan szándékos szívatás a lámpavezérlés, hogy kevesebben menjenek arra.
Nem tudom, ki bízta meg ilyennek az önkormányzatot.
tudor

#66 elkerülö út

2013-12-17 22:45

Olyan elkerülö utat akarnak, ami az ingatlanspekulációt elégíti ki, semmi mást.
Korábban megoszlott az akarat, de úgy látszik, már mindnki bevásárolt.
pomázi bejáró

#67 Káosz

2013-12-18 11:56

Amíg nem voltak a lámpák üzembe helyezve folyamatos volt a reggeli forgalom.

Amikor láttam hogy szerelik a lámpákat már kezdtem félni, mert mejdnem biztos volt hogy káosz lesz.

Alapból a lámpák üzembehelyezése nem biztos hogy baj, mivel  Pomáz felől balra kanyarodni balesetveszélyes volt,

illetve a Pomáz felé a régi útról kalandos volt az áthaladás.


A lámpák forgalmi viszonyokhoz illeszkedő beállítása (reggeli és esti csúcsidőszak figyelembe vételével) sokat segítene, és nem jelentene sok többletköltséget.
Egyszerűen csak statisztikát kellene készíteni melyik időszakban, melyik irányba, mennyi jármű halad át, és ennek megfelelően beállítani a lámpák működési ritmusát, persze a gyalogátkelőket is figyelembe véve.
Hihetetlennek tűnik hogy a budakalászi önkormányzatnak a jelenlegi probléma még nem tűnt fel, vagy ha igen akkor miért nem történik semmi ?????



Vendég

#68

2013-12-18 13:49

Örülök a kezdeményezésnek. Ilyen eszement önkormányzatunk még nem volt!!

Vendég

#69

2014-01-03 10:15

Minden reggel minimum 15 percet allok a lampara varva hogy atmenjek a Megyeri hid fele...ez felhaborito!!!! Ha nagynehezen atjutok az elso lampan akkor van hogy a sor vege belog a keresztezodesbe es a jobbrol jovok szidjak a felmenoimet...MEGOLDAS KELL erre a keresztezodesre mert ez mindenkit felhaborit. Amikor sargan villognak a lampak akadalymentensen lehet atmenni es sor sincs!!!!

Vendég

#70

2014-01-20 08:16

Meg kell lépni, mert másképp nem jutunk eredményre.

Vendég

#71

2014-01-20 09:38

Maximálisan egyetértek! És, egyúttal a hasonlóan "jól" funkcionáló Megyeri-híd felhajtó körforgalmát is felül lehetne vizsgálni az Auchan előtt. Annak tervezése is a hozzá nem értés magasiskolája! Még egy apróság! Nyilván nem budakalászi kompetencia, de minket is érint, a Ford előtti túlszabályzott - szintén agyament - lámpás kereszteződés, 50 méteren belül 3 lámpával!!! Nem vagyunk fogyatékosok, a szervíz útra és a benzinkúttól való kikanyarodást megoldottuk korábban is, lámpa nélkül! A 11-es útnál ok, legyen lámpa. Csak mint felvetés...


Vendég

#72

2014-01-20 20:21

Az összes problémával egyet értek, nagyon el van rontva. A körforgalom agyrém, a lámpa a hév árjáró előtt borzasztó. A József Attila útra ahelyett a sok fölösleges és extra széles parkoló helyett bicikliút kellett volna. Nem merem a gyereket elengedni biciklizni. Minden reggel szívom!

Vendég

#73

2014-01-20 23:54

Ismerem az egyik tervezőt, illetve beszéltem vele. A programot nem ők írták. Szerintem - és szerinte is az önkormányzat szándékosan szopatja az autósokat, hogy azok kerüljék el inkább Budakalászt. Gratulálok nekik. Jelentem, ez orbitális baromság.
A lámpák programja egyértelműen szándékosságot tükröz. Magam is programoztam hasonló logikai áramköröket és biztos vagyok benne, ez nem dilettantizmus, hanem szándékos akadályozás. A célja homályos csak. Megint valami törpefejű mongolidióta van döntéshozó helyzetben.

Vendég

#74 Re: Ez igen.

2014-01-20 23:56

#62: Ok -

Gratulálok. Egyes.

Geri99

#75 válasz a csomópontra-hol?

2014-03-18 22:45

Kedves mindenki, pontosan hol találjuk Pásztor Zoltán válaszát? Melyik Facebook oldalon? Valaki nem tudná ide bemásolni? Megköszönném: Szomor Gergely