A forgalombénító budakalászi csomópont megoldásáért!


Vendég

#101 Re:

2016-10-08 20:25

#4: -  

 Én elvenném a diplomáját, hogy többé ne legyen módja ilyet tervezni. 


Vendég

#102

2016-10-08 20:45

Ez a lámpás kereszteződés a szakma és a vezetés szégyene.
Igyig

#103 Re: Re:

2016-10-11 16:19

Igy igaz ki kell kapcsolni a lámpákat

#104 Re: Re: Budakalászi csomópont

2016-10-11 16:22

 

ki 

 

Vendég, aki beszélt a közlekedési úrral

#105

2016-11-28 08:55

Beszéltem az Önkormányzat képviselőjével, annak idején, hogy ennek a lámpás átalakításnak mi az értelme. A válasz az volt, hogy elkerüljék az autósok Budakalászt. Persze az meg sem fordult a fejükbe, hogy elkerülő útat készítsenek. Mindenesetre elmondtam, hogy aki Pestről jön a perem kerelületökből az nem fog bemenni az Árpád hídhoz. A forgalom lassítással pedig azt érte el, hogy a levegő szennyezettségük romlik. De ez persze nem érdekelte az urat, gondolom ő lakik a legtávolabb a csomóponttól. a gyalogosok védelmében én is helyeslem a közlekedési lámpát, de csak az ő vezérlésükkel, és nem az Önkormányzat elszúrt irányításával. A hév lámpa pedig már akkor pirosra vált, mikor a Selyemfonnál áll a hév. A Selyemfonónál viszont amit beért a hév vége, már emelkedik is a sorompó. Kaszásnál is egyből vált a lámpa,de itt... Na ennyit az okos közlekedés szervezés  úrról?.

Kalaszi

#106 Re:

2016-12-16 13:18

#105: Vendég, aki beszélt a közlekedési úrral -  

 Iszonyatos butasagokat irtal le ezt remelem tudod. Ha igy beszéltél bent, amit ketlek akkor ne is csodalkozz, hogy nem kaptál megfelelő választ.

Kalaszi

#107 Re:

2016-12-16 13:21

#80: -  

 Persze majd a hévet is leallitják miattad, hogy pomazról el tudj kanyarodni. Menj szentendre fele

Pomázi

#108 Re: Re:

2017-03-01 19:12

#107: Kalaszi - Re:  

Ha az jobb kalásziaknak, hogy az átgondolatlan lámpavezérlés miatt többet állunk a lámpánál és emiatt több korom, port, CO és egyéb szennyeződés puffog ki az autómból, akkor sajnos megérdemlik. Az elbaltázott József Attila út átépítése helyett talán okosabb lett volna a hídat szélesíteni, hogy ne 20-25 percig araszoljunk délután a településen keresztül Pomáz felé.  


Vendég

#109

2017-05-11 15:17

Mintha tesztelnének egy új lámpa programot, amivel még jobban sanyargatják a kalásziakat és az M0-észak híján a 10-es útról erre kerülőket (Üröm és Vörösvár-Csobánka felől is csak Budakalászon át lehet felhajtani az M0-ra). Heti 1-2x tapasztalom, hogy olyan rövid a zöld jelzés, amin csak 3-4 autó fér át. Este ilyenkor a dugó a Budai út teljes hosszában áll, a falu előtt van a sor vége Békásmegyer felől.

Látom ment itt az acsarkodás kalásziak és pomáziak között, de nem a két szomszédos falu lakosai tehetnek a nagy forgalomról, hanem az M0-10 tranzit, vagyis az M0-észak hiánya. Az egymásra köpködés nem segít abban, hogy a minimál forgalmú autópályák helyett (pl M35 és M60 hosszabbítás) az M0-északi szakaszát építsék inkább a pénzünkből. Az M0 folytatásért kellene kapmpányolni. Addig is egy normális programmal (vagy lámpa nélkül) vígan elbírná a kereszteződés a forgalmat, tisztulna a levegő.