deviza alapú csalás ellen

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) deviza alapú csalás ellen petíció automatikusan generált fórumtémája

nem birka

#51

2013-07-06 18:28

Ébresztő átvert honfitársaink! Osszátok és mindannyian írjátok alá, hogy megbűnhődhessenek
kifosztóink, agyafúrt átverőink!!!
Szabaduljunk a bankok fogságából!!!!
Sikerre fel!!!

Vendég

#52

2013-07-06 19:28

Remélem lesz eredménye....!

Vendég

#53 Re:

2013-07-07 05:55

#2: - Nagyon precíz munka! Nekem többször is rátettek büntető kamatot, mert a fordulónapi befizetésem nem takarta az arra a hónapra vonatkozó árfolyamváltozás értékét. Közölték a bankban, hogy nekem kell kiszámolnom az összeget, arra a napra, amikor esedékes a törlesztőrészletem. Valamint, már egy éve fizettem a törlesztést, amikor küldtek egy tájékoztató levelet, hogy a tőkerészem is emelkedett!!!!!!!!! Tehát, nem az eredeti hitelösszeget követelték már tőlem, ami a jelzálog bejegyzéssel sem egyezett!!!!!!! Még ma is fizetem, egyre nehezebben!!!!! Szerintem ezt a problémát csak országos szinten - nem egyenként - lehet megoldani!!!!!!!

 

 


Vendég

#54

2013-07-07 07:46

8.6 millió svájci frank alapú lakáshitelt vettünk fel öt éve és ma már 14 millió forintnál tartunk.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-07-07 08:26



Vendég

#56

2013-07-07 11:09

Köszönjük, hogy foglalkoztok a problémánkkal és nagyon reméljük, hogy eredményeket érünk el!!!!!Már éppen elég pénzt fizettünk +-ba a bankoknak. Ja és arról szó sincs, hogy nem akarunk tovább fizetni, csak az eredeti összeget, amit mindenki a pénztárcájához mérten bevállalt! Számolják le a tartozásból azt az összeget, amit +-ban fizettünk és persze kártalanítsák a házát elvesztő adósokat is, mert ugye azok vagyunk. Mégegyszer köszönet a kitartó munkáért!!!! Tisztelettel: Máté Jánosné
Menyhért Péter
A petíció szerzője

#57 Re:

2013-07-07 14:01

#48: -

Jelentsd fel őket! Sablont talállsz afacebookon is, de ha a petermenyhert@gmail.comcímemre küldesz mailt, akkor megküldöm a salonkat.

 

joe58

#58

2013-07-07 14:02

Az AXA bank miért hiányzik a listáról?

Vendég

#59

2013-07-07 14:22

NO COMMENT

Vendég

#60

2013-07-07 16:08

Nagyon örülök hogy végre valami elindul -de lehet e hinni az igazságszolgáltatásban.Minden esetre sikereket kívánok a kezdeményezéshez.Tisztelettel Szabad László/egy devizaadós /
Vendég2

#61

2013-07-07 16:27

Szép munka volt Kedves Menyus és sok sikert kivánunk, remélem sok aláirás összejön, hiszen ezek a dolgok nemcsak a devizahiteleseket érinti!!!

Vendég

#62

2013-07-07 16:43

Helló!
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az én hitelező pénzintézete a Magyar Ingatlanhitel Zrt.
Az ő nevükkel még sehol nem találkoztam.
Üdv: Anna

Vendég

#63

2013-07-07 16:57

Teljesen jogszerű a petíció elindítása, hiszen valamennyi Magyarországon működő bank indexálási trükköt alkalmazott, mellyel valamennyi ügyfelének indokolatlanul, és a 209/A (1)és (2) törvény megsértésével megduplázta a havi törlesztőrészleteit és ezzel indokolatlanul súlyos helyzetbe hozta az ügyfeleit, úgy, hogy egyoldalúan és törvénysértően módosította a korábban kétoldalúan ( bank-és ügyfél közötti) aláírt szerződést! Ez nyilvánvalóan nem maradhat így, hiszen ezzel a lépéssel valamennyi magyarországi bank súlyosan megkárosította saját tisztességtelen módon elérhető nyeresége elérése érdekében!Maga az SNB (Svájci Nemzeti Bank) elnöke csodálkozott el évekkel ezelőtt azon, hogy bankjuk képes volt ennyi svájci frankot eladni Magyarországnak, és innentől kezdve érthető. hogy a magyarországi bankok miért nevezték el hiteleiket ilyen-olyan alapúnak az ügyfeleinek forintban folyósított és az ügyfél által forintban törlesztett hiteleit!De több neves és elismert közgazdász és jogász is megírta, elmondta, hogy nagy átverés volt a frankhitelezés!Ennek ismeretében bizony nagyon indokolt egy közérdekű kereset megindítása, mert a bankok által pénzügyileg teljesen tönkretett ügyfelek már a bírósági kereset megindításakor befizetendő több tízezer forint nagyságrendű költséget befizetni természetszerűen nem fogják tudni!Nagyon reméli Magyarországon legalább egymillió banki károsult,hogy viszonylag rövid idő alatt születik megnyugtató, visszamenőleges és végleges ítélet, mert a bankok által megduplázott havi törlesztőrészleteit még nagy nehézségek árán fizetni tudó ügyfelek saját megélhetésük relatív biztonságát is nehezen tudja megtartani és a magyarországi bankok tisztességtelenségei nem vindikálhatnak jogot a megélhetés biztonságának veszélyeztetésére!

Köszönet a Tisztelt Kúria Tanácsának, Dr. Vezekényi Ursula bírónő, tanácselnök emberközpontú határozatának kihirdetéséért és a további, a jog,-és törvény alapján nyugvó további támogatásáért, mely segítséget nyújt egymillió banki károsultnak!

Szeged, 2013. július 07.

Rucz Tibor

Vendég

#64

2013-07-07 17:21

A RENDSZERVÁLTÁSTÓL (1989-től) minden kormány rabolja ahogy csak tuggya az országot.TELEVAN AZ ORSZÁG ÉS MINDEN FAJTA--SZINBEN KIVÉTEL NÉLKÜL RABLÓ--MAFFIÓZÓKKAL-HAZAÁRULÓKKAL ÉS ZSIDÓ BÉRENCEKKEL.TOVÁBB NEM AKAROM SOROLNI.HA VALAKIT MEG SÉRTETTEM JELENCSEN FÖL. SZEBB JÖVŐT HARCTÁRSAIM!!!

Vendég

#65

2013-07-07 17:52

Polt Péternél feljelenteni a cimbiket?
Aláírtam, de nem várok tőle sokat.
afgán

#66

2013-07-07 18:01

Remélem meglesznek a bűnösök
afgánaz

#67

2013-07-07 18:03

Az összes
közjegyzö csalt ez ügyben

Vendég

#68

2013-07-07 18:37

Megerősítem az aláírásomat, tisztelettel:

Rucz Tibor Szeged

Szeged, 2013. július 07.

Vendég

#69 Re:

2013-07-07 18:48

#67: afgánaz -

Azon túl még több tízezer forintot is elkért egy egykor banknál dolgozó személy vallomása szerint az általuk megfogalmazott tartalmú "közjegyzői okírat megszerkesztéséért"! Ők, mint jogvégzett személyek nem vonhatók felelősségre banki csalássorozatokban történő részvételük okán? Mert ugye ők sem szorgalmazták okiratuk elkészítése előtt, hogy a bank csatolja be a hitelnyújtást megelőző CHF ügyfelük részére történt megvásárlásról?!! Nos több neves közgazdász é jogász szerint ez banki indexálási trükk volt, Dr.Róna Péter, Boros Imre,Makkos Albert, Lentner Csaba, Dr.Pásztor Pál ügyvéd szerint nagy átverés volt a frankhiteelzés és ezt Drt.Pásztor Pál ügyvéd úr meg is írta a Magyar Nemzet 2011. augusztus 11.-i, csütörtöki számában!

Milyen érdekes: egyetlen Magyarorzságon működő bank sem cáfolta meg sem az ügyvéd úr, sem egyetlen szakértő közgazdász "devizahitelezés" trükközéseivel kapcsolatos magyarországi lapokban folymatosan megjelenő tanulmányaikat!!!!

 

Tisztelettel: egy őszinte hozzászóló


Vendég

#70

2013-07-07 19:23

Nagyon örülök, hogy végre történik valami komoly dolog, mert a sok hazug,tolvaj,rabló, féreg bandából elegem van, de gondolom nem vagyok egyedül. Nekem a CIB-banknál van lakás hitelem,a Banif plusnál pedig egy autó hitelem .Jelenleg Bírósági feljelentést már megtettem, de most kaptam a bíróságtól egy végzést, hogy fizessek be a perköltségre 780 000 ezer ft-ot 8 napon belül, de ezt sajnos én nem tudom, mert nincs miből. Kérném a segítségeteket hogy mi tévő legyek ?
Köszönettel: Bojti József
Kata

#71 És az Aegon...???

2013-07-08 04:25

Én az Aegon Hitel Mo. Zrt-t hiányolom NÉV SZERINT!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#72

2013-07-08 09:46

NE FELEDJÜK A LÉNYEGET! A KÚRIA DÖNTÉSÉNEK ALAPJAIT KIK IS RAKTÁK LE? Ildiko Depinyi Ne feledjük a bűnösöket!Dr Róna Péter szavai:
"2006-tól kezdve kétségbeesetten írtam és nyilatkoztam a devizahitelezés leállításáért, amiért meg is kaptam a 'kókler' minősítést a devizahitelezés megalkotóitól. Kik voltak ők? Hát Járai Zsigmond, Király Júlia, Simor András, Gyurcsány Ferenc, Bajnai Gordon, Oszkó Péter és Felcsúti Péter" - idézte Rónát a blog. "Ki dolgozta ki azt a banki magatartási kódexet, ami végtelen cinizmussal nemhogy nem vetett véget, hanem egyenesen szentesítette a 'terméket'? Hát Oszkó Péter és Felcsúti Péter"

Vendég

#73

2013-07-08 11:11

Ha ezt szó nélkül hagyjuk,ha nem harcoljuk ki az igazunkat,akkor gyáva,hitvány nép vagyunk,és megérdemeljük,hogy hülyét csináljanak belölünk!!!!!!
Ezeknek a az embereknek már rég börtönben lenne a helyük,amiért családokat tesznek földön futóvá,ehelyett ma is szabadlábon vannak,a régi poziciójukban dolgoznak és havonta millókat keresnek.Ha mindezt annyiban hagyjuk,akkor meg is érdemeljük,hogy utcára kerüljünk ezk miatt a bünözök miatt.Szedjük össze magunkat emberek,és mutassuk meg,hogy nem vagyunk bábok!!!!!!!

tobbszoros karosult

#74 Re: Re:

2013-07-08 17:45

#25: vaku - Re:

Egyetertek, meg a Vegrehajtokat is lekene mar allitani!!!!!Meg akkor is szedik a penzt a szerencsetlenul jart adosoktol, ha az jogtalan reszukrol!!!!!!!!


Vendég

#75

2013-07-08 20:53

A hatályos törvények alapján a deviza alapú hitelnek nevezett valami, tulajdonképpen hitelnek álcázott deviza kereskedési szerződés. Ha hitel, akkor a bank a hatályos törvények értelmében csak azt kérheti amit adott, azaz ha forintot adott akkor csak azt a forintot követelheti amit adott. Ha meg nem hitel akkor viszont bűnszövetségben elkövetett csalásról beszélhetünk, ahol a bank a saját kockázatát a hitelesekkel akarja megfizettetni.