deviza alapú csalás ellen

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) deviza alapú csalás ellen petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#201

2013-11-03 14:07

Kell még ehhez valamit hozzátenni?Menyus gratulálok,ez nagy munka volt.

Vendég

#202

2013-11-03 21:08

Szégyen ami ebben az országban történik, korrekt, átfogó munka amit leírtál.Már nagyon elég volt ebből a halandzsából amit hallgatunk éjjel nappal, de érdemi ügyintézés nem történik. Az a legszomorúbb, hogy tényleg egy tollvonás és már régen vége lehetne az egész deviza csalás sorozatnak.

Köszönjük szépen, az a minimum, hogy aláírásunkkal támogatunk.
Judit

#203 Re: Mária segitség

2013-12-14 18:36

#111: petenyi - Mária

Igen tudok segiteni!

Jelenleg ,van egy csoport aki ezzel foglalkozik.Voltam az előadáson,csak jót tudok róluk mondani.

Jogászokból és ügyvédekből álló szövetkezet.

Takács B. Judit

e-mail:takacs.tamas7@chello.hu

Judit

#204 Re: Van megoldás devizahiteleseknek

2013-12-14 18:44

#117: -

Kedves Éva!

mi ugyan igy jártunk az autóval,találtam egy csoportot jogászokból és ügyvédekből áll.

Elmentem az előadásra,ott azt mondták 5 éve fizetem az autót az enyém,nem viheti sehova a bank.

Ezzel a csoportal pert inditunk.Rengeteg pert megnyertek már.Nem sikerdijjért dolgoznak.

Csak ajánlani tudom.

Üdvözlettel:Takács B. Judit

E-mail:takacs.tamas7@chello.hu

63§

#205

2013-12-20 10:37

Egyetértek! Számomra nem egy értelmű hogy az adatokat hova küldjem.anikoka4@gmail.com
tücsök13

#206 Re:

2013-12-22 14:59

#1: -

Csak hitelesek írhatják alá?

Roxylady 13

#207

2014-01-05 12:43

Támogatom,
1,az árfolyam mesterségesn legmagasabbra gerjesztett időpontján minden hó kb.15.-én számolták azt ki mennyit kell fizetni az adósnak.
2,valószinü hogy nem is történt ténylegesen valuta mozgás,pénzmozgás! Sok sikert!
""12

#208 Nekünk már nincs házunk!!

2014-01-08 19:15

40000ft-al kezdtünk majd lett belőle 95000ft 6,5 évig fizettük tisztességesen majd nem tudtuk már elvitte a házunkat és még 12 évig 30000ft fizettetnek velünk mindketten rokkantak vagyunk sajnos nagyon nehezen megy a havi 100000ft -ból mindent kifizetni és nem érdekelte a bankot.

Vendég

#209

2014-01-09 08:30

A kartellezés gyanúja azért is megalapozott, mert a jelzett hitelek felvételének felpörgése idején a bankok a külsős - függő - hitelközvetítők részére sem tiltották meg azt, hogy másik bankkal is megbízási szerződést kössenek. Sőt, a jutalékok mértékének meghatározásakor is hasonló %-ot adtak, illetve könnyített hitelbírálatot lehetett ígérni az ügyfélnek !
Ha a piaci verseny feltételeinek követelményét betartatták volna, akkor annak lehetőségét eleve kizárják.

Vendég

#210

2014-01-09 10:08

fölháboritó csalások sorozata folyik MAGYARORSZÁGON valaki véget vet már végre ezeknek a csalásoknak???

Vendég

#211

2014-01-09 22:01

Csalók

Vendég

#212

2014-01-10 07:57

Sok sikert!!!

Vendég

#213

2014-01-10 10:40

El kellene már elszámoltatni mindenkit aki érintett a "deviza alapú" csalás kiölőit, és megvalósításában résztvevőket.
A kifosztottakat kártalanítani kell!
Don Quijote de la Mancha

#214 A lakáshitel szerződések semmisségének újabb ténye

2014-01-11 09:15

Amit eddig olvastam a hitelezés jogtalanságáról az megdöbbentő. Figyelve az eddigi pereket és a Kúria végkifejletét elkeserítő és egyben felháborító is.
Egy nagyon fontos információ eddig még sehonnan sem hangzott el, a perekből ez kimaradt.
Mégpedig:
Az Ügyvédi Kamara, a Közjegyzői Kamara, a Végrehajtói Kamara jogvesztő határidő után bejegyzett szervezetek. Működésük 2012.január 01. előtt nem volt legitim. Ebből az következik, hogy az ügyvédek által írt szerződések, a közjegyzők által ellenjegyzett lakásszerződések semmisek, hiszen egy nem legitim szervezetnek nem lehetnek tagjai legitim ügyvédek, közjegyzők.

Ezt a hibát Navracsics Tibor Közigazgatási és Igazságügyi Miniszter, Miniszterelnök helyettes által hozott 2012. január 01. hatállyal érvénybe lépő rendelkezés oldotta meg oly módon, hogy az említett szervezeteket innentől fogva már nem kötelező nyilvántartásba venni.

Az rendben van, hogy 2012.január 01-től legitimizálták őket, de az előtte elkészített szerződések jogilag akkor is semmisek, így a bankok részéről fennálló uzsora szerződések követelései csak a forintos részt teszik jogossá.
Nem a deviza hiteleseknek kellene keresetet benyújtani az igazuk bizonyítására, hanem a bankoknak kellene "jogalap nélküli gazdagodás" címén pert indítani az összes devizahiteles ellen. Nyilván nem teszik, mert egyrészt nekik is jelentős bírósági illetéket kellene fizetni, másrészt ezzel elismernék, hogy csak és kizárólag az a tőke és az a kamat illetné meg őket, amit forintban nyújtottak a hitelezés folyamán.

Röviden:
Semmisek a hitelszerződések, mert nem legitim szervezet, nem legitim tagjai készítették azt.
(Az ügyvéd csak akkor ügyvéd, ha kamarai tag, a közjegyző is ugyanez).

Nem a részletek firtatásával kell az igazukat keresni, hiszen a Kúria kinyilvánította ebbéli véleményét, hanem alapjaiban kell megdönteni azt.

Remélem devizahiteles perközösségek, bajbajutott, fizetésképtelen hiteleseknek ezzel tudtam segíteni.

Vendég

#215

2014-01-22 05:31

aki érintett, írja alá!
fancsesz

#216

2014-01-22 05:32

Sok sikert a cél eléréséhez!

Vendég

#217

2014-01-22 08:24

Aláírva részemről is ! Köszönöm Péter a fáradozásod e fontos ügyben ..

Vendég

#218 Re:

2014-01-22 10:31

#1: -

Tisztelt  Menyhért  Péter !

Akit Ön feljelent a deviza ügyben, az csak elégséges, mert nem az a legfontosabb, hogy a bankok mit tettek,  hanem  amit  az ügyfél aláírt.  Vettem  fel  én is deviza alapú hitelt, de úgy, hogy havi törlesztési összegem konstans. Emiatt a törlesztési időmet nyujtottam  meg  a  Merkantil  banknál  és úgy kértem. Nos ha valaki túlvállalta magát, vessen magára.  Az pedig Orbán bűne, hogy megengedte a gazdagoknak a végtörlesztést.

De Orbán más törvénytelenségben is bűnös és őt kell eltávolítani, majd börtönbe zárni. Például, hogy átvállalta a Fideszes önkormányzatok adósságát, amelyet 8 évig ő generált. Vagy Putyinnal aláírt egy megállapodást Paksról, miközben nem tesz semmit a megújuló energia érdekében nekünk. De bűne még, hogy lebontotta a demokratikus jogállamot és teljhatalomra törekszik. Diktatúrát épit és saját zsebre dolgozik. Ehhez képest Csányi kisegér.

Ezért kérem, hogy Orbánt azonnal fogja perbe a médiaszabadság megszüntetése miatt és főképpen a Klub Rádió országos ellehetetlenítése miatt, mert arra 3 éve jogerős bírósági ítélet  van és törvénytelenül  nem  hajtja  végre.

Tehát ez sokkal fontosabb, mint az ön javaslata.

Üdvözlettel  Markó  Imre

Tab, 2014.01.22.

 


Vendég

#219

2014-01-22 14:59

Kérlek írd alá!!!

Vendég

#220 Segítség kérés!

2014-01-22 17:20

Én azzal nem értek egyet,hogy a bank miért adja ki az adatokat ,behajtócégnek!Már a második behajtó cégnél van az ügyünk,mert állítólag az elsö megszünt!Behajtócég embere volt bejegyeztetni a magánszemélyt aki a követelést megvásárolta a tulajdoni lapunkra.!Azóta a nyakunkra jár,hétköznap,hétvégén és telefonon hívogat!Adásvétel szerződésekethoz,hogy írjuk alá!Nem írtuk alá a kapuba,ügyvéd jelenléte nélkül semmit!Megkérdöjelezhetö az ügyvéd is akinek a neve van oda gépelve,se aláírás,sem pecsét!A tulajdonilapon is az ügyvéd úr neve szerepel.Mivel nem írtunk alá,a magánszemély mivel bizhatja még meg az emberkét?Indíthat-e el végrehajtást,vagy hozzà nyúlhat-e a jövedelmekhez?A behajtócég embereinek,kell-e igazolvánnyal rendelkezni?Mert aki hozzánk jár ö nem mutatott,kértem töle,a válasz az volt , nem azzal kell foglallkozni!Más szolgáltatást végzőknek kell igazolvánnyal rendelkezni!Akkor bárki megteheti , hogy kiadja magát behajtócég emberének!Sajnos ügyvédet nem tudunk fogadni,mert a nem tellikrá!
Becsapott

#221

2014-01-22 18:54

Azt kérdezném először is: MIlyen alapon tehetik oda arra a lapra a "HITEL- AKCIÓJUKAT" bármely Bank- vagy Bankok, amelyeken éppen az ilyen ráfizetéses hitelek va nnak megvétózv?! Íme, pld. ez az alábbi is?! Nagyon csábítónak olvasható, ám a végeredmény a lejárat környékén, majd épp oda vezet, ahonnan fentebbi PETÍCIÓK elindultak! Vagyis a becsapottságokhoz, s nem a hitelező fog becsapódni ...
Gyorshitel Saját Autóra
szabadhitel.hu/Szabadfelhasznalasu
1 millió forint autófedezetes hitel 60 hónapra csak havi 22 758 forint!

Becsapott 2

#222

2014-01-22 19:27

Másodszor pedig kérdés helyett: ismét küldöm legutóbbi Hozzászólásomat, melyre akkor "fittyet" (sem) hánytak, s figyelemre sem méltattak anno, nem hogy válaszra!!! ÍME, megválaszolandó HOZZÁSZÓLÁSOM:
ÜDVÖZLET ÉS TOVÁBBI SEGÍTSÉGNYÚJTÁS-, S MEGOLDÁS KERESÉS SVÁJCI (!?) DEVIZA ÜGY(EIM)BEN!
Előbbre lépés ügyben, kárvallottságunk okán! S hogy hátha sürgősebben fogják kivizsgálni jelzett ügyeinket! * Menyhért Péter úr alkalmankénti leveleihez hozzászólásom ... Önök felé is! Tisztelettel, Peticiok.com és Tisztelt Európai Központi Bank (European Central Bank) e mail: info@ecb.europa.eu

„A(z) deviza alapú csalás ellen petíció szerzőjének minden aláírót érintő közleménye. Elolvasásához kérlek nyisd meg a következő oldalt: http://www.peticiok.com/read/7357/14771110 ...”

Reagálásom, fenti Link megtekintése után: Csak huza- vona van a Deviza hitelek okán. Érdemben semmi-lyen eredmény nincs. Egyik ezt mond, a másik megcáfolja, s viszont. Ennyi, amit leszűrhettem az alkalmankénti levelezésükből. Ám a Deviza- illetőleg annak nevezett Svájci hitelt kitalálók elleni fellépések sehol sincsenek.
Kérdeztem már többször is az Ön levelezési rovataiban: A Svájcban élő honfitársaink, s a Svájcban élő Svájci állampolgárok, s Vezérkara tud.- e arról, hogy az ő pénznemükkel, a svájci frankkal milyen jogtalan és embertelen "Hitel" akciót- akciókat bonyolítanak le a nálunk élők- élősködő Bankok?! Arról néma csend van.
Svájci e- mail címeket kérek és várok, mert hozzájuk akarok már fordulni eddig megoldatlan Hitelemmel kapcsolatban: amelyben még álmaimban sem láttam egy fia svájci frankot, ám fizetem öt éve, s még jóval több van fizetni valóm - állítólag - mint amennyit anno 2007- ben számláztak nekem! Örülnék, ha az Ön- Önökhöz érkező leveleket el is olvasná(k) s ha érdemben válaszolna(válaszolnának rá!
Egyéb iránt én is Csepel- közeli nyugdíjas vagyok, s becsapott állampolgár. Akinek az OTP- hiányos egyenlegértesítőket küld, és szeptembertől duplára felturbózott havi törlesztő részlettel akar a nyomorba, éh- és fagyhalálba küldeni! Tiltakozó leveleimre pedig érdemtelen, még az OTP alkalmazottak- ügyintézők számára is hasznavehetetlen, ill. nem egyértelmű intézkedést eredményező választ küld.
Ami nem több a semminél, csak annyiban, hogy még lejjebb taszít a miattuk idáig fajuló anyagi helyzetem lépcsőfokain. Mi lenne, ha erről is hallatnák hangjukat Önök is, hiszen embertömegekkel teszik ezt a Bankok! S Ön- Önök még mindig ott tartanak a Petíciójukkal, ahol, és ahonnan elindultak. Vagyis a béka ...
Nem csak nyilatkozni kell(ene) végre igazunkért, hanem követelni is emberi jogaink s a tőlünk csalással kisajtolt anyagi javaink visszaszerzését-, visszaszolgáltatását (!) az ebben érdekelt – s eddig kibúvó - felelősöktől!
Követelni a jelzett hitelek újra átvizsgálását, a már befizetett, s az állítólag még náluk tartozásként fennálló összeget újra vizsgáltatni kellene! Az Egyenlegértesítők hiányosságai önmagukért beszélnek!!!
Miért kell százszor megrágni- megrágatni ezt, amikor már régen kötelezni kellett volna a jelzett Bankokat a kártalanításra, s hogy térítse vissza azon összegeket, amelyek már lassan a háromszorosai lettek a tőlük hitelként felvett összegeknek. S itt már nem csak a Svájci- Deviza hitelekről van szó: Ami nálam is (!) horribilis összeggé felturbózott vélt- tartozás; melyről már régebbi hozzászólásomban írtam ...
Gondolom nem csak nálam van így, avagy hasonlóképpen! Íme: A Tartozásrendező Hitelem 329.000 Ft- ot- már négy éve fizetem, közel 10.000Ft/ hó. S még mindig (!) 206.000 Ft fölött van az állítólagos követelésük! Csak nagyjából számolva: évente 120.000 FT- ot fizettem be, az négy év alatt 4x 120.000Ft. Összesen: 480.000 Ft. s még mindig, mint írtam fentebb, 206.000 Ft fölött van (?) a (szerintem csak vélt) tartozásom!
Mert kamat ide, kamat oda, már az uzsora kamattal számolva is horribilis összeget nyertek csupán rajtam! Hát a többi, megszorongatott adósokon vajon mennyit? Tudom, kamat az mégiscsak jár, no de ez már nem kamat- hanem alávalóság a Hitelező Bank(ok)tól!
Na, ezzel foglalkozzanak már! Ne csak erre - meg arra hivatkozzanak, Kedves Menyhért Péter úr és többiek, hanem megtörtént valós tényeket is közöljenek, s közöltessenek (!), és azokat, mint megoldandó- és orvosolandó embertelenséget tetessék jóvá!
S ami a fő: ne engedjék (!) ne engedjük: hogy a Hitelező Bankok Vezérigazgatóinak zsebébe vándoroljanak ezen horribilis összegek; legyen nekik is mondjuk, egy éven keresztül csupán a „létminimum” Na, akkor majd rájönnének mekkora gazemberség az, amit most tesznek velünk, adósokkal, s természetszerű, hogy a családjainkkal is!!!
Hol vannak az igazi IGAZSÁG OSZTÓK?! S a jogtalanságot és az embertelenséget jóvátetető Hivatalos Személyek- Fórumok?! S itt a Honpolgárok Országházában "hemzsegő" ilyen- olyan funkciókat betöltő- állítólag a honpolgárok igazságáért kiállókra gondolok! S szólok hozzájuk is. Ill. Szólnék, ám írtam is NEKIK, viszont szintén semmiféle visszajelzést nem kaptam, nemhogy az igazságomat, igazságunkat a Deviza, s egyéb Ráfizetéses hitelek ügyében ... Jó lenne, ha nem süket fülekhez beszélnék és nem "olvasni" n(s)em tudókhoz küldhetném leveleimet én is!!!
Üdvözlettel, jókívánságokkal ... és végre már, ténylegesen segítségnyújtó választ is várva,
Némethné Pető Ilona, Szigethalomról! * szigethyilona@gmail.hu * 06.70.422.2239 * 06.20.997.2345
jolcsi

#223 Re: Segítség kérés!

2014-01-24 19:40


Vendég

#224 Segítség kérés!

2014-01-25 14:29

Azt szeretném tudni,hogy egyáltalán valaki elolvassa-e ezeket a hozzászóllàsokat?Aki az oldalt mükődteti, nagyon sok hasonló ügyet látni,ezeket kigyüjteni és ügyvédnek,jogásznak megmutatni!Vagy csak a vak világba írogatunk!
Jolcsi

#225 Segítség kérés!

2014-01-25 14:46

Nem az észt akarom osztani!Azért írtam már több oldalra,hátha valaki tud segíteni,tanácsot adni!Kilátástalan helyzetben minden jótanács jól jöhet!Nem azt kértem,hogy oldják meg a deviza hiteles ügyem!Arra szeretnék választ kapni,amit már kiírtam,hogy az eljárás amit a behajtócég csinált azt jogszerüen hajtótta-e végre!Ha nem akkor kihez lehet fordulni,ügyvédet sajnos nem tudunk fizetni!