Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!


Vendég

#151

2013-05-10 12:15

amig ok nincsenek nehez helyzetben konnyen ugatnak es veszik el a nehez helyzetben levo csaladoktol meg ezt a tamogatast is.Eszmeletlen milyen vilagban elnunk.Rengeteg csalad aggodik mibol fizesse ki a kotelezo adokat koltsegeket sokaknal munka nelkul , es meg a legfeltettebb kincsuk vegett gyermekek egeszsege miatt is aggodnunk kell .Ok konnyen hoznak donteseket nekik nincsenek gondjaik szemetseg ez az egesz:))isten remelem megbunteti oket ha mar mi nem tudunk mit tenni ellene

Vendég

#152

2013-05-10 12:17

Hàrom kisfiam van....mindhàrman asztmàsak!!! Mit vesznek még el???? A saját fizetèsüket csökkentsék...ne a beteg gyerekektől(asztmàs.cukorbeteg...stb) vegyèk el a tàmogatàsokat!!!!!

Vendég

#153

2013-05-10 12:19

Mindent tudok az Asztmáról mivel 2-éves korom óta szenvedek ezzel a betegséggel.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-05-10 12:20



Vendég

#155

2013-05-10 12:40

Kislányomat éveken át kezelték asztmával, nem jöttek rá mitől fullad és miért beteg szünet nélkül. Mi nem kaptuk meg az emelt családit és nem kaptunk egyéb támogatást sem, mert csak asztma gyanús volt. Éveken át adtam neki a különféle asztma és fulladás elleni szereket a hörgő tágítót... majd kiderült hogy olyan nagyok az orr mandulái hogy a legkisebb betegségre is megduzzadnak és elzárják a légutat. Ettől fulladt. Már nincs semmilyen szerre szükségünk, ennek nagyon örülök, de amikor fulladt a gyerekem a karjaimba amikor éjjeleken át nem aludtunk... szóval együtt érzek az asztmás szülőkkel! Rugalmas időbeosztásban dolgoztam és bevihettem a munka helyemre a kislányomat, ezért volt munkám! Nem szabad elvenni a megjáró támogatásokat, mert életekről beszélünk, nem tömegközlekedésről. Ez nem szabadna hogy adható legyen, kötelezőnek kellene lennie! Aláírom a petíciót, bár már nem élek az országban! Sok sikert, bízok a legjobbakban.

Vendég

#156

2013-05-10 12:41

Sajnos azt mondják, hogy az asztma nem "komoly" betegség. A leggyakoribb kiváltó oka az allergia, természetesen itt főleg a légúti asztmára gondolok. Nekem is azt mondták, hogy kinövi a gyerek, de ennek 14 éve!!!!! Sajnos valóban csak súlyosbodik idővel, nemhogy javulna.

Még annyit hozzátennék, mindenféle bántás nélkül(!), hogy addig, amíg a drogosokat, alkoholistákat TB támogatásban kezelik, addig a valóban betegektől elfele veszik a támogatást.


Vendég

#157

2013-05-10 12:50

Ez megengethetetlen , nem szabad hagyni, tudom ez az aláírás gyűjtés valymi kevés , de legalább , megpróbáljuk , megállítani ezt a féktelen , kizsákmányolást!!!Jó magam is az vagyok , és még a tamogatás mellet is nagyon drágák a gyógyszerek !!!Mit akar a kormány ??tömeges legális nép írtást???szégyen
Erzsike

#158 Tartós betegek

2013-05-10 12:50

Nem csak az asztmásoktól akarják elvenni, hanem az összes tartós betegtől. Mindegy, hogy oxigénhiányosan született vagy nem, mindegy hogy gyógyszert szed, vagy nem, attól függetlenül szorulhat még ápolásra, türelemre, hiszen nagy része mozgásproblémákkal küzd; ezáltal tanulási nehézségei lehetnek, és több időt igényelnek. Ráadásul sok gyereket tornára hordanak, amit az állam nem finanszíroz, magán gyógytornászhoz kell vinni, több tízezer forintba kerül. Akinek nincsen tartósan beteg gyermeke, annak fogalma sincsen, hogy mi miről beszélünk. Csinálhatunk bármit, mert akinek pénze van, azt csinálhat az átlagemberrel, amit akar. Sajnos a pénz beszél, kutya ugat, és aki milliókból él, fogalma sincs, hogy a szegény embernek mit jelent akár 10-20 ezer forint is.

Vendég

#159

2013-05-10 12:51

Egyszerűen meneküljön ebből az országból aki csak tud!!!!!!!!!Itt népirtás folyik!

Vendég

#160

2013-05-10 12:55

SZIASZTOK, ÉN EGY 39 ÉVES ANYUKA VAGYOK AKINEK 2010-BEN IKER LÁNYAI SZÜLETTEK 24 HÉTEN ÉS SAJNOS KIS SULLYAL IS 620G ÉS 680g csak sajnos az egyik iker lányom elment az angyalkákhoz 9 honaposan.most a lányom sajnos a kora és a kis sullya miatt aszmás és nagyon jol jön a közgyógy, az utazási kedvezmény , mert rendszeresen kell vinnem további kontroll vizsgálatokra,, neurologia, szemészet, de most sajnos vese köve van amit sajnos nem válalnak pesten csak debrecenben, mert nagyon nagy, ugy hogy én támogatom a peticiót és nagyon remélem ,hogy sikeres lesz...

Vendég

#161

2013-05-10 13:04

Remélem sikerül elérni valamit, mert ellenkező esetben sok gyermek néz szembe a szenvedéssel,fulladással. Legalább a gyerekre lennének tekintettel, ők a jövőnk, ők a reményünk és védtelenek az emberi ocsmánysággal szemben. Csak szenvednek.

Vendég

#162

2013-05-10 13:06

Szégyellheti a kormány magát!Megint több maradjon a zsebükben!Miért kell a betegektől megvonni,azt ami egy kicsit is segít rajtuk!Maguktól vonnák meg a felesleges milliárdjaikat,mert már azt sem tudják mijük van!Fel vagyok teljesen háborodva, hogy ennyire mocskosak legyenek!!!!!!!!!

Vendég

#163

2013-05-10 13:09

Felháborító,a gyerekeken segiteni kell, nem mindet elvenni! Főleg nem létfontosságú dolgokat!

Vendég

#164

2013-05-10 13:09

Borzasztó milyen világban élünk,azt akarják minél több gyerek szülessen!Akkor miért a gyerekektől és a családoktól kell el venni a támogatást!De focipálya több milliárdos azt kell építeni!! Egy anyuka :(

Vendég

#165

2013-05-10 13:29

Fel háborító hogy a beteg gyerekeken is spórolni akar a kormány.

Vendég

#166

2013-05-10 13:33

Valószínűnek tartom, hogy a döntéshozóknak ha van is asztmás gyermekük, meg sem kottyan a gyógyszer ára, s a feleségének nem kell dolgoznia, így otthon tud lenni a beteg gyermekkel!

Vendég

#167

2013-05-10 13:33

Az asztmás ember élete soha nem lesz teljes, és még azt a kis segítséget is megvonnák tőlük. Felháborító!

Vendég

#168

2013-05-10 13:37

Sajnos semmi jót nem tudok hozzászólni, mert ismerem ezt a betegséget, hiszen én is és családomban vannak mások is akik asztmások! Kis unokám is asztmás, és a döntés "ha megszületik" hátrányosan fogja őket is érinteni!! Nem kevésbe kerülnek a gyógyszerek és segédeszközök!Sajnos fuldokló,levegőért kapkodó gyermekek élete függ ettől. Akik hozzák az ilyen határozatot még biztos nem láttak még ilyen esetet!! Felháborító!!

Vendég

#169

2013-05-10 13:42

Az aszthmás gyermekeknek gyakran kell orvosi kontrollra járni, sokba kerül az utiköltség,fontos a mozgás, főleg az úszás, uszoda bérlet, helyi közlekedés ez mind olyan kiadás, mely állapotuk előbbre viteléhez fontos a kontrollált állapot eléréséhez.Ha léguti fetőzés zajlik, tovább tart a gyógyulásuk, sokba kerül az antibiotikum, és egyébb tüneti gyógyszerek, gyógymódok, inhalálás, sókamra stb.

Vendég

#170

2013-05-10 13:48

A kisfiam négy éves korától asztmás allergiás.Hét éves volt,mikor orvosi váróba egy anyuka felhívta a figyelmemet az emelt szintű családira,a tíz évig felvehető gyesre,és a közgyógyra.Három éven keresztül egyik dr.sem szólt erről.Most tízen egy éves és mindent elvesz a kormány.Szomorú,hogy beteg emberek közgyógyából egészítik ki az államkasszát.Mikor megkérdeztem mért szűnik meg azt a választ kaptam sok volt a visszaélés.Kérdem Én hogyan ott a dr előtt kell fújni a betegnek nem tud csalni.Vagy mégis,de hogy és ki?Szomorú,de nem tehetünk semmit.

Vendég

#171

2013-05-10 14:06

Felháborító ez az egész! Még is mit képzelnek ezek? Egyáltalán tudják hogy milyen betegség? Nekem együtt kell élnem vele ugyanúgy mint a többi gyerek. Nem vagyok nemzeti bank, nem jutok csak úgy több ezer forinthoz hogy megvegyem azt a gyógyszert. Mi van ha egy roham az életembe kerül mert nincs gyógyszerem?
Szívből kívánom hogy a drága parlamenti emberkéknek is legyen beteg gyereke, és tudja meg milyen ha a betegsége még tünetet is produkál!!!
Vera

#172

2013-05-10 14:25

Mocskos szemét banda, rajtunk és beteg gyerekeinken akarnak gazdagodni!!! Mellette el várja a doki hogy vidd a gyereked a maszek rendelőjébe, de támogatásra nem vagyunk jógosultak mert ez a törvény Április 1-től!!! Nagy túrost neki!!!

Vendég

#173

2013-05-10 14:39

Nekem is aszmás a kisfiam és 7 hóban lejár az emeltösszegü családink és a gyes is.Utána már nemsok segítséget kapunk ettől az államtól. Igaz az a közmondás A SZEGÉNY EMBERT AZ ÁG IS HUZZA!!!!!!! Akinek van az nem foglalkozik a közgyoggyal sem és az utazásival sem.Mi szegény emberek meg csináljunk amit akarunk ha beteg a gyerek!

Vendég

#174

2013-05-10 14:45

szégyelje magát a kormány hogy a betegektől elvesz minden támogatást főleg gyerekektől nincs bőr a pofájukon MINDENKI ÍRJA ALÁ LEGYÜNK A KORMÁNY ELLEN ŐK IS ELLENÜNK VANNAK !!!!!!!!!!!!!!!!
noci

#175

2013-05-10 14:48

3 asztmás kis fiú anyukája vagyok,a legkisebbel aki 6 éves még 2 hétig leszek Gyesen utána elveszik tőlünk,gyógyszerek nélkül sajnos vihetem Őket kórházba,nem tudom kihozta meg ezt a döntést,de ,hogy a lehető legrosszabbat tette(teszi) sok családdal az biztos.Szeretném én is ha kinőnék,de 13 és 11 évesen kevés rá az esély.Jó lenne ha ezt a rossz döntést még átgondolnák.....!