Küzdjünk együtt! Ne vegyék el a beteg gyermekek támogatásait!

Asztás

#1326

2013-10-17 08:23

Azért ne essünk már túlzásokba!!! Annak idején én is voltam asztmás beteg (sőt mai napig az vagyok)és az én szüleim nem kaptak efféle támogatásokat, még is meg tudták venni a gyógyszereket amire szükségem volt!!! Igaz a kiemelt családi pótlék nekik is jól jött volna hiszen nekik is volt lakáskölcsönük ami megnehezítette a napi megélhetést. Ezért ezzel egyetértek, meg esetenként a gyes megtartásával!!! De azért kedves szülők ne felejtsétek el hogy nem csak a gyógyszerekkel lehet kordában tartani egy asztmás gyereket!!! Vannak kevésbé költséges dolgok amik megelőzhetik a betegséget! Sajnos személyes tapasztalatom hogy egyes szülők arra lusták hogy a gyereket elvigyék a "jó levegőre" ami kifejezetten jó egy asztmásnak!!! Keressétek a "szubalpin" klímájú hegyeket Magyarországon!!! Ez sokak számára elérhető!!! De ami még nagyon jó a sós tengeri levegő!!!
mamus

#1327

2013-10-17 15:11

Az unokánkat 2 éves korától mi nagyszülők neveljük igy a gyámjai is vagyunk egyben. Sajnos Ő is asztmás,és allergiás. Évekig nem kaptunk támogatást és bizony nagyon nehezen tudtam megvenni a gyógyszereit. Az allergiája miatt nem ehet-ihat akármit, nem moshatok - öblithetek 2-300.-Ft-os szerekkel, még a sampon összetételére is ügyelnem kell. 4 éve új orvosunk van aki bizony azt mondta, hogy már régóta kellett volna kapnom emelt összegű családi pótlékot és gyógyszertámogatást. Nagyon jól jött a segitség, mivel a férjem is és én is rokkant nyugdijasok vagyunk, a tetejére a férjem daganatos beteg. Hát ez sem kis kiadást jelent. Nekem a rokkantsági ellátásom tavaly rehabilitációs ellátásra változtatták, mivel még a korhatár alatt vagyok, igy a nyugdijas bérlet helyett vehetek teljes árút,és bizony úgy spóroltam, hogy amikor a kislányt kisértem iskolába vagy orvoshoz akkor az Ő igazolványával mentem, igy nem vettem meg a bérletemet. Most Neki is meg kell vennem a bérletét, nekem is, a családi pótlék a fele lesz, gyógyszerek árairól nem is beszélve. Ez bizony havi szinten a családunknak több tiz-ezer plusz kiadást jelent. Valószinű majd a férjem gyógyszereit nem tudom kiváltani vagy a számlákat nem fizetem, vagy nem eszünk. Az unokám 13 éves, most van a fejlődő korban neki bizony enni kell, gyógyszer kell stb. (Kitünő tanuló, de most megjutalmazni sem fogom tudni, mert már kis apróságra sem fog telleni.) Amiért a leginkább fel vagyok háborodva: A TV-ben az egyik miniszter, vagy politikus már nem is tudom kicsoda, azt mondta, hogy "azért kell megszüntetni a támogatást mert kb. 60 000 beteg NEM váltotta ki a gyógyszerét" Hát kérem akkor vegyék el azoktól!!!! Bennünket lehet ellenőrizni, minden hónapban kiváltom,és be is szedi!!!! rendszeres orvosi vizsgálatokra járunk.
sáára

#1328

2013-10-17 16:13

az én gyerekem is asztmás,tőlünk most vették el a kiemelt családi pótlékot,de ez nem baj,lényeg hogy a tanároknak emelték a fizetést,,,,szegényeknek,,,, lényeg hogy a nyugdíjakat emelik,a nyugdíjasok ingyen utaznak,11 éve nem emeltek családi pótlékot, és még ezeket a szegény beteg gyerekeket büntetik azzal hogy megvonnak tőlük minden támogatást.Én azt kívánom a kormányfőnek hogy tapaszalja meg a gyerekén vagy saját magán csak egyetlen egyszer mi az hogy nem kapsz levegőt.Hiszem hogy aki ebben a dologban érintet nem szavaz bizalmat ennek a népirtó kormánynak.Rezsi csökkentés a gyerekek pénzén, szép,csak gratulálni lehet hozzá.BÜSZKE LEHETSZ MAGADRA ORBÁÁÁÁÁN.GRATULA.
MICI

#1329

2013-10-17 16:24

BETEG GYEREKEKTÖL ELVESZIK A TÁMOGATÁSOKAT A SOK KULÁK KISGAZDÁKNAK MEG HEKTÁRANKÉNT 69000 FORINTOT ADNAK FÖLD TÁMOGATÁST,HOL VAN ITT AZ IGAZSÁG KÉRDEM ÉN ,,TISZTELT,,NAGYTUDÁSÚ URAK.

Vendég

#1330

2013-10-17 20:16

Az én gyermekem is asztmás és nem kevés gyógyszert kell szednie felháborító,mert itt életekkel játszanak valakinek már annyi sem marad a fizetéséből,hogy kiváltsa ezeket a létfontosságú gyógyszereket!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-10-18 09:33


Olddoki

#1332

2013-10-18 09:35

Reménykedni lehet, de sem a média, sem a döntéshozók nem fogják figyelembevenni aláírásunkat, kommentjeinket. Talán, ha az
asztmás gyerekek szülei, és maguk a gyermekek, leülhetnének, összegyűlhetnének Szócska úr hivatala előtt.(Tényleg. Van még ez az ember.? nem tudom idejét, mikor hallottam róla utoljára)De ez is csak kétségbeesett ötletelés. itt egyetlen megoldás van. Ettől a hatalomtól meg-kell-szabadulni.
"Ezernyi fajta népbetegség,
szapora csecsemőhalál,
árvaság, korai öregség,
elmebaj, egyke és sivár

bűn, öngyilkosság, lelki restség,
mely, hitetlen, csodára vár,
nem elegendő, hogy kitessék:
föl kéne szabadulni már!(József Attila/hazám. hát nem tűrhetetlen, hogy ezek a sorok ma, 2013-ban ugyanúgy érvényesek, mint voltak 1937-ben, Gondoljátok meg proletárok. Ezt is Attila javasolja.
Olddoki

#1333 Re: Asztás

2013-10-18 09:44

#1326: Asztás -

Ki nem állhatom, a "nekünk sw adtak anno", hát most, másoknak sem adjanak. Természetesen az asztma egy nagyon komplex betegség lévén, sokféleképpen lehet segíteni a gyermek egyensúlyban tartását. De vannak igen nehéz időszakok, amikor csak amodern gyógyszerek segítenek. Az alpini hegyekbe el is kell menni. nem mindenki lakik a tövében. Az utazás pénzbekerül, és pont azt a pénzt veszi el ez a senkiházi kormány, amelyik ezt a célt is szolgálná. A sós kúrázás pedig legjobb Izraelben. oda kik mehetnek? úgy hogy Asztás kommentelő, inkább segítsen. ha erre nincs hajlandósága hallgasson. igaz, egyelőre a szó még szabad.


Vendég

#1334

2013-10-18 12:01

Az emelt összegűt az I.kategóriába tartozó asztmásoktól már elvették áprilistól.

Vendég

#1335

2013-10-19 09:32

Nehogy már ne kapjanak semmit ezek a gyerekek , hát hol élünk már télleg ! A kormány meg söpri be maga után a sok pénzt , és még eztis el akarják venni ! Hol itt az igazság kérdem én ? attól mert a kormány jól él még a néppel is kellene tőrődni , de megkapja mindenki a maga büntetését .

Vendég

#1336

2013-10-19 13:22

a
reális

#1337 Re:

2013-10-19 17:20

#1326: Asztás -

Igen, nagyon jó ötletek, de akinek nincs pénze a gyógyszerekre, annak lesz vajon a tengerre, esetleg a hegyekre????

És régen más volt a rendszer!!!

Ha akartál tenni valamit, tudtál, és tudtad azt is, hogy mi lesz holnap,azután, és még jövőre is gondolhattál. De ma, amikor mindenki úgy megy be dolgozni, hogy ma én leszek hazaküldve?.....

Szóval ne adjanak mindent, de lagalább a gyógyszerekre vonatkozó támogatásokat nem kéne megvonni, és az utazási kedvezményt.Pont a hegyek miatt, és elsősorban azért, hogy esetleges kezelésekre hordás miatt ne kelljen fizetni csóró szülőnek csak az utazásra ezren felül.. :-((

 

Szóval egyet értek a lényeggel, de azért ezeket a fentieket nem árt kissé átgondolni!

 

Szép hétvégét!

mérgeske

#1338 Re:

2013-10-19 17:26

#1329: MICI -

Igen, ők is, na meg.... Nem is beszélve a szociálisan rászorulókról"". Legalábbis felénk ....Mercivel, háromujjnyi arannyal a nyakában megy a segélyért, kapja az ingyen ebédet a gyereke, mindenféle támogatást! Míg másik ember próbál munkát találni , beteg gyereke mellett, és nem kap semmit, mert próbál "tenni"!Ja! Meg azért , mert van munkája neki és házastársának is! Bezzeg, akinek a férje külföldről hozza haza a nemkevés pénzt, és idehaza egy csepp adót sem fizet, na azoknak adunk!! Mert kell nekik! :-((

Igazság???? Ki tudja már mit takar ez a szó?!

Molnár György

#1339 Segítség kérés!

2013-10-20 09:23

Kérlek benneteket, segítsétek aláírásaitokkal a mi ügyünket is!
Városunk két-három vezetője sok ezer helyi polgár tiltakozása ellenére híres repülőterünk mezejére akar építkezni, megbontva ezzel élővilágát és teret nyitva későbbi spekulációknak!

http://www.peticiok.com/a_dunakeszi_repulterert_es_az_igazi_demokraciaert

Vendég

#1340

2013-10-20 15:24

szeretném,hogy a beteg gyerekek sokkal több figyelmet kapnának

Vendég

#1341

2013-10-23 14:10

Nagyon egyet értek az anyukával nekem is a fiam ebbe a betegségbe szenved és eddig se volt könnyű ezután nem tudom mi lesz most is azokkal a szülőkkel tolnak ki akik mindent elkövetnek a gyermekeikért, ezért köszönöm hogy elindítottad ezt a petíciót egy aggódó szülő

Vendég

#1342

2013-10-24 20:35

Kérek mindenkit aki látja ezt az írja alá!
szegényke

#1343

2013-10-24 20:48

#1326: Asztás -

Ha tudnád hogy miről szól ez akkor nem pofáznál bele te fidesz nyalóka!

Emberek haltak meg akik rokkantak voltak csak azért hogy elvették azt a keveset is tőlük amiből vegetáltak kioltották a saját életüket a reményvesztettségük miatt!Nincs szociális háló ebben a rohadt országban csak azok élhetnek akik dúskálnak a rohadt pénzükbe???Remélem megtapasztalod azt hogy mit érez egy asztmás beteg gyerek mikor nem kap levegőt!!!!!!!!!!Oszt azután pofázzál ha már mindent tudsz!

szerinted akik szegények azok eltudnak menni a szubalpin magyar helyekre te semmire kellő ember?Azért sírnak joggal mert nem fognak tudni utazgatni ingyen, meg 2100 ft egy doboz gyógyszerés még nem sorolnám a sok kiadást!Te nem tudhatod hipohonderkém amiről pofázol mert tuti dúskálsz a  pénzedbe! Külonben nem is tom minek írok neked mert arra se vagy méltó hogy elolvassam a gyökér szemléletedet!!ennyit neked!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-10-26 19:43


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-10-26 19:51



Vendég

#1346

2013-10-26 19:53

Az én kislányom asztmás és tőlünk is megvonták.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-10-26 20:09



Vendég

#1348

2013-10-30 08:42

nekem is van egy 7 éves kislányom aki tartós beteg és még nagyon sok betegsége van de elvették a gyest elvették az utazást is de javulás nem várható de a gyógyszereit ki kellene váltani de miből , én sem vagyok fiatal hogy eltudjak helyezkedni pláne egy beteg gyerekkel , aszt sem tudom miből váltom ki a gyógyszereit , miből adom fel a számlákat és miből adok nekik enni , és mindennap Belvárdgyuláról Pécsre jár óvodába de már lassan aszt sem tudom megoldani pedig neki kell oda járni de nagyon sokba van , még két évig Pécsre is kell hogy járjon iskolába , én tudom hogy mi az hogy beteg gyerek amin már túlmentünk de eszt nem tudom hogy hogy fogjuk csinálni sehonnan nem adnak segítséget pedig nagyon kéne mert nem szeretném hogy egy nap a kezeim között haljon meg mert nem tudtam a gyógyszereit kiváltani , miért kell egy beteg kislánytól mindent elvenniük mikor tudják jól hogy mi van vele , nagyon jó lenne ha vissza kapna mindent mert nem lesz jó vége , köszönöm

Vendég

#1349

2013-11-02 09:26

2 gyermeket nevelek egyedül. Asztmásak inhalátorunk meg jó meg jó drága rctodelt kúpunk van otthonunkban,hogy a kórházi ápolást elkerüljük,ugyanis a gyermek ott is azt kap.Amennyiben a támogatás megszűnik minden alkalommal kórhába kerülünk mert finanszírozni senki nem tudja majd én sem . Akkor pedig ennyi gyerekosztály kevés lesz hazánkban.Allergiásak is nagyon. Ráadásul időváltozáskor már két nappal előtte berekednek inhalálni kell, befulladnak pipa, kúp, inhalálás ,ezáltal hiányzás ,anyuka meg nem tud dolgozni. Szeretném ,ha a Parlamentben dolgozók kerülnének a mi helyzetünkbe .Amennyiben az én havi jövedelmem annyi lenne ,mint az övéké és saját házban laknék nem albérletben a 2 beteg gyerekemmel ,én se szorulnék rá ,de a jelenlegi helyzetemben nélkülözhetetlen az az összeg havonta. Fennáll annak a veszélye következő hónaptól,hogy vagy a csekkeket nem fizetem ,vagy a bérleti díjat akkor melyik parlamenti dolgozóhoz mehetek lakni a 2 beteg gyerekkel?gondolkodni kéne mielőtt felelőtlen döntést hoznak vegye attól anyagilag biztonságban van ,ha nem kapja ezt a pénzt,meg aki dohányzik, iszik a beteg gyerek mellett ,de tőlünk akik a rájuk fordítjuk. Kérdezem ,hogy egy egyedülálló anyuka két gyerekkel ,akik mellett nem tud sokat dolgozni ,hogyan éljen meg abból az összegből? Nem éhezik ,fázik,él rendes ruha nélkül elég gyerek az országban ,úgy látszik a Parlamentieknek ennyi rossz sorsú gyermek kevés még többet akarnak. Iskola előtt filléreket kell kuporgatni ,hogy elindítsuk őket szeptemberbe a suliba mert már az is megszűnt,hogy dupla csp.iskola-,óvodakezdésre.Karácsony előtt a boltokat kerüli sok család ,mert nem tud a fa alá ,már ha fa van ajándékot rakni.Már értem ,hogy 10 ismerősöm közül miért megy ki átlagosan nyolc külföldre ,dolgozni és élni azzal a kijelentéssel ,hogy ide aztán vissza nem jövök . A döntést hozóknak nagyon arra kéne gondolni ,hogy ezzel az országunk teljesen tönkreteszi a családokat, elüldözi a lakosságot.Nem éretm ,ha nekik szükséges a magas fizetés és el is költik meg nyaralni járnak nem nélkülöznek akkor ,miért nem számolnak ,hogy havi szinten pl .:min.35000egy bérleti díj /lakás+ a rezsi + iskolába a fizetni való és még se ruha se étel akkor mennyi a minimum egy családnak havonta a szükséges összeg . de számoljon úgy mindenki ,hogy 70% egyedülálló anya a gyermekeivel mert apuka sajnos mellőzi a családot.Kiss Péterné


Vendég

#1350

2013-11-15 18:48

Mi már meg kaptuk hogy el veszik a támogatást.