Heller Ágnes itthon vagy, köszönjük, hogy köztünk maradsz.


Anonymous

#1

2013-03-15 19:32

Heller Ágnes nyilatkozta: "Az értelmes élet. Ez nem annyit jelent, hogy mindenben siker és mindenben kielégülés. Harmoniát sem jelent, meg kiegyensúlyozottságot sem, hanem azt, hogy az ember voltaképpen tudja, hogy minek és miért él, és mindig van feladata. Ezt tekintem értelmes életnek: ezt el lehet érni, ezt mindenki el tudja érni."

Vendég

#2

2013-03-16 13:17

Ha hallhatom Klub Rádióban,a Spinozában,ha láthatom az ATV adásában, akkor a programjaimat ehhez igazítom.Írásait olvasom.
Számomra századunk legnagyobb még alkotó filozófusa.
Heller Ágnes az ország imázsát javító magyar tudós! Jó egészséget kívánva.Gábor András

Vendég

#3

2013-03-16 13:33

Mély Tiszteletem! GA

Vendég

#4

2013-03-16 14:19

Mélységesen tisztelem Heller Ágnes egész életművét, az egyéniségét, a kommunikációs zsenialitását,... Mélységesen felháborít az őt és filozófus társait ért brutális, ostoba és értelmetlen támadások sorozata. Ennyi.

Vendég

#5

2013-03-16 15:55

Teljesen egyetértek a petícióval, és tisztelem Heller Ágnest!!!
túlélő

#6

2013-03-16 16:38

Sokkal többet szeretném hallani Heller Ágnest!Tanulni szeretnék tőle.Kedves Ágnes legyen szíves ossza meg a gondolatait gyakrabban.Önnek van tekintélye az országban.

Vendég

#7 Heller Ágnes

2013-03-16 16:43

Nagyon tisztelem és köszönöm a SORSnak, hogy kortársa lehetek e nagyszerű Asszonynak. Éljen soká!

Vendég

#8

2013-03-16 17:06

Csodálom éles eszéért, szókimondásáért, hatalmas tudásáért és munkabírásáért. Példamutató, alkotó életéért! Rengeteget tanultam tőle és már a társaságában lenni hatalmas energiákat ad! Legyünk hálásak a sorsnak, hogy magyarnak született és hogy tanulhatunk tőle! Azok, akik áskálódnak ellene a körme hegyéig nem érnek fel, inkább követnék példáját kitartásban, bölcsességben, szókimondásban és a szüntelen, szakadatlan tanulásban! Én részemről hálás vagyok a sorsnak, hogy személyesen találkozhattam vele és megismerhettem sok gondolatát, logikus érvelését! Hosszú, boldog életet kívánok neki és még sok erőt ahhoz, hogy megalkossa, amit még szeretne!

Vendég

#9

2013-03-16 17:07

Borzasztónak tartom a XXI. században ismét felbukkanó zsidózást, ami a XX. században 600.000 honfitársunk elvesztetéséhez vezetett. Apáink ez ellen az eszme harcoltak. Soha nem gondoltam volna, hogy 80 év után ismét a rasszizmus ellen kell ismét harcolni. A gyűlölködés, soha nem vitt előre, idejében abba kellene hagyni, mert ismét tragédiához vezethet.
idéző

#10 Idézet a "Se félelem se keserűség" című Heller Ágnessel készült interju kötetből

2013-03-16 17:09

"Én jó időben születtem. Rettenetes dolgokon mentem keresztül. Egy szempontból biztosan jó időben születtem, s korábban születnem rossz lett volna, a 19. században semmiképpen nem akartam volna születni. Én jó időben születtem, mert a nőknek ebben az időben már lehetséges volt, még ha nem is volt ez tipikus, szellemi pályán működni, és valamit elérni. Kétszáz évvel ezelőtt ez tökéletesen lehetetlen lett volna."

Vendég

#11 Re:

2013-03-16 17:11

#1: -

Teljességgel elfogadhatatlan, hogy egy ostoba és értelmetlen eszme jegyében embereket kiközösítsenek, elítéljenek, és kiközösítsenek. Heller Ágnesről és munkásságáról csak elismeréssel nyilatkozhatom. Nagyon értékes ember és büskévé tesz, hogy a polgártársa lehetek.


Vendég

#12

2013-03-16 17:26

Tudósainkat szerte a világban nagy megbecsülés övezi, így Heller Ágnes professzor asszonyt is, s nagyon jó lenne, ha itthon, a szülőföldjén is hasonló módon megbecsülnék, hiszen rászolgált, s ezt senki nem vitathatja el Tőle!!!

Vendég

#13

2013-03-16 17:29

Tisztelem,mélységesen elismerem Ágnes asszony közvetlen emberi megnyilatkozásait.Azonosulok gondolataival,támogatni tudom a jogos peticiót!

Vendég

#14

2013-03-16 17:30

Nagymüveltségű, őszinte, ez az a tulajdonság ami nem tetszik a hatalomnak.
Judit

#15

2013-03-16 17:59

Heller Ágnes és az én családom gyermekkoromban összejárt. Nem voltam egy egy helyben ülő gyerek, de ha nálunk voltak, mindig leültem a háttérbe és hallgattam. Még gyerekfejjel is jó volt hallgatni. Sajnos a szüleim már nem élnek, a kapcsolat megszakadt, de szeretném felvenni vele a kapcsolatot, legalább 5 percig beszélgetni vele, hogy emlékszik-e ránk. Nekem nagyon szépek az emlékeim.
Ha a TV-ben szerepel, mindig megnézem, nagyon nagytudású személyiség, sokat lehet tőle tanulni.

Vendég

#16

2013-03-16 17:59

Osztottam. Remélem sikerrel.
Üdv: Katalin Várkonyi
Nattán László

#17 Re: Kedves Ágnes ! Tisztelt Professzorasszony!

2013-03-16 18:03

#1: -

Az értelmes életre vonatkozó nyilatkozatával abszolút egyetértek. Szeretném örömömet kifejezni, hogy az egyetemen tapasztalt matrica kiragasztása után hajlandó itthon / köztünk / maradni. Viszont az a kérdésem, hogy milyen egy társadalom ez, ahol ezt egyesek megteszik, mert tehetik? Sajnos a politika ilyetén megmutatkozó impotenciája lehet az egyik tényező, amiért ez a kirekesztő megnyilatkozás megtehető. Nagyon tisztelem az Ön bölcs visszafogottságát, ahogy lereagálta. Ami engem  túl a nyílt zsidózáson felháborított, az aláírás:" a magyar hallgatók" Hát mi mik vagyunk? Magyar anyanyelvvel, magyar kultúrával?

Kézcsókkal, Tisztelője:


Vendég

#18

2013-03-16 18:09

Megerősítem az aláírásomat!

Vendég

#19 Re:

2013-03-16 18:11

üldözött

#20 R

2013-03-16 18:13

#1: -

Mit is mondjak. Tényleg köszönjük. Könnyebb lenne elmenni és egy jogállamból bírálni a diktatúrát. Vállalta, hogy marad. Tehát van remény.

zsu

#21

2013-03-16 18:24

1959 január 16. (naplórészlet)
Shaw az „Ördög cimborájá”-ban zseniálisan ábrázolja, hogy az emberek igazi hajlamai a nagy megpróbáltatások idején hirtelen törnek ki. Richard azt hiszi, hogy született betyár, hogy rossz, mert álszent családja elleni lázadásában az ördögöt választja istenéül. A pap hivatására hivatottnak érzi magát. S mikor döntő tettre kerül sor Richard úgy viselkedik – anélkül, hogy tudná miért, mint egy mártír, a pap pedig mint egy katona. Van ember aki hosszú ideig rosszul ismeri önmagát. Aki soha nem kerül megpróbáltatások elé, esetleg örökké önillúziókban él. Ezért hiszi a modern filozófia, hogy az ember sosem ismerheti meg önmagát (sem mást). Csak reálisan cselekvő, megpróbáltatásokat kiálló ember jut természetes önmegismeréshez. S nem minden tett alkalmas erre, ahogy nem is minden gyakorlat elméleti jelentőségű.

Vendég

#22

2013-03-16 18:36

Fiatalos lendülete, friss gondolatai, életműve példaértékű. Köszönjük, hogy VAN nekünk.

Vendég

#23

2013-03-16 18:45

Teljesen egyetértek a petícióval, és tisztelem Heller Ágnest!!!

Vendég

#24

2013-03-16 18:53

Most olvasom Professzor Asszony New York noszTaLGia című könyvét...nagyon tetszik!Tudása,világlátása,műveltsége lenyűgöző! Éljen,éljen köztünk nagyon sokáig!

Vendég

#25 Re:

2013-03-16 18:53

#23: -

Úgy szintén!