Felirattal menjen a Csontváros a mozikban!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-03-13 21:20



Vendég

#2

2013-05-11 20:23

Felirattal sokkal inkább élvezhető a film és sokkal többet tanulnánk belőle, mint a magyarból.
nikoyakasan

#3 #3

2013-05-20 14:00

Ezen a téren egy kicsit "fanatikus" vagyok...én minden filmet eredeti nyelven, felirattal vetítenék. Lehet, hogy a szinkron színészeknek munkanélküliek lennének, de szerintem minden film élvezhetőbb lenne, ha eredeti nyelven nézhetnénk. S egy jó film esetében fel sem tűnik, hogy olvasni "kell". S talán még a nyelvtudásunk is jobban fejlődne.

Vendég

#4

2013-06-21 07:05

Sokkal jobb ha magyar felirattal megy, a magyar hangok általában iszonyat rosszak!!

Vendég

#5

2013-07-01 11:20

Nagyon nem szeretem a magyar szinkronokat, sokkal, de sokkal jobb lenne, ha a moziban és a tévében is mindent felirattal adnának. Akkor még tanulnánk is ezt-azt, de így csak hallgatjuk a szinkronhangok nyávogását. Elnézést kérek azoktól, akik a szinkront támogatják.
N.*

#6

2013-07-16 11:01

Szerintem vannak zseniálisan jó magyar szinkronszínészek, de... de... de kicsit kellemetlen érzés, mikor egy hangot már automatikusan hozzákötök ahhoz a karakterhez, aminél először hallottam. És ha egy másik filmben meghallom, folyton azon jár az eszem, hogy hé, ez nem ér, ez nem is az ő hangja... Szóval nagyon tudnám értékelni, ha most nem kellene ezen problémáznom.
Véndögh

#7 is - is

2013-08-13 21:38

Szerintem erre az a legjobb megoldás, ha a szinkronizált változat mellett feliratos is lesz pár naponta. Én most olvasom a könyvet és nem estem hasra tőle, de azt feltételezem, hogy a rajongó tábora java része még valószínűleg nem rendelkezik olyan szintű nyelvtudással, hogy élvezetet lelne az eredeti nyelven nézésben.
Nem vitatom, sőt, támogatom, hogy legyenek feliratos filmek a mozikban, sőt, felőlem a tévében is, nem egy sorozatot, ha frissen akarja nézni az ember, úgyis csak felirattal lehet megnézni. De tekintettel kell lenni arra a nem kevés számú fiatalra, aki csak szinkronosan tudja élvezni a filmeket, mert ha olvasnia kell, nem tud eléggé figyelni a látványra. 13-14-15 évesekről beszélek, és nem is feltétlen mindről, csak a java részükről.
Rekush-chan

#8 Re:

2013-08-21 05:57

#6: N.* -

Igen, így vagyok én is. Például amikor Pálmai Szabolcsot, vagy Szalay Csongit hallom. Szegény Csongi... sosem mossa le magáról Ichigót^^ :D