PETÍCIÓ A SZEGÉNYEKET SÚLYOSAN ELHANYAGOLÓ SZOCIÁLPOLITIKA ELLEN

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2013-04-07 06:09


timurking

#79 Re: Szegény Magyarország!

2013-04-08 00:08

#31: Magyar Cigány - Szegény Magyarország!

 

5 órája
Ma van a ROMA KULTÚRA VILÁGNAPJA.

Ebből az alkalomból szeretettel köszöntjük roma barátainkat – egy sokkal élhetőbb és boldogabb jövőt kívánva Nekik …ITTHON!


A vén cigány 
* Dalszöveg *

Zölderdő mélyén, kispatak szélén, párjával csendesen élt egy cigány.
Vén öregember nótája nem kell, senkinek nem kell a nótája már.
Szép tavasz járja, zöld a fa ága, kisgalamb vígan turbékol a fán.
Ősz feje kábul, a szíve kitárul és párjához így szól a rokkant cigány.

Hol van a hegedűm, párom, tavasszal minden vidám,
Városba elmegyek máma, én az öreg cigány.
Egyszer még had muzsikáljak, szívemből úgy igazán,
Szeretném elmuzsikálni, él még a vén cigány,
Öreg cigány, az ősz cigány.

És a vénember eltipeg csendben, hóna alatt a kopott hegedő.
Alig bír járni a lábain állni, mégis szívében ott él a derő.
Városba érve, fáradtan mén be egy csillogó fényes terem ajtaján,
Vére fellobban, a szíve megdobban, középre tipeg be a rokkant cigány.

Nagyságos uraim, kérem, nem tudom ismernek-e még,
Könyörgöm én sokat húztam, valaha réges-rég,
Egyszer még had muzsikáljak, szívemből úgy igazán,
Szeretném elmuzsikálni, él még a vén cigány,
Öreg cigány az ősz cigány.

Csend lett egy percig, így szólt az egyik, jó uraim, mulatunk ma ugye?
Nyissanak ajtót és ezt a rajkót látni szeretném, repülni tud-e?
Ugrik a pincér, pénzt kap a viccért, kinn van az ember és kész a hatás,
Jó öreg párja már halva találja, beszól az ajtón, urak, jó mulatást!

Nem muzsikál sohasem már, csendes lett a vén cigány.
Alussza erdőben álmát, vadgalamb búg a fán.
Öreg vén anyóka sírját, virággal díszíti már, 
Galambbal sírva dalolja, élt egyszer egy cigány,
Öreg cigány, szegény cigány!
Azóta, hogy szerzője megírta ezt a dalt, mozdult-e valamit is előbbre a világ?!

 

Kiss Anikó

#80

2013-04-08 10:04

Hallottátok-e a jelentést a gyerekek állapotáról?

A megállapítható fegyelmezés nehézségek, a figyelemzavar terjedése.
Szerintem kapcsolható a rossz táplálkozással, az agyi ingerületátvivő hormonok, a megfelelő fizikai állapot nem támogatott megfelelő vitaminokkal a gyerekek esetén. Ezért talán a hiperaktiv gyerekek száma is növekedhetett.
A gyerekek fizikai komfortérzete se lehet rendben, ha nyugtalanítóak a körülmények, idegesek a szülők és nem táplálják őket megfelelően. A vércukor szintjük is leeshet, nem esznek otthon, csak az isklában.
Drámaian lecsökkentek az iskolai adagok, sok panaszról hallok, hogy okkal , ok nélkül megvonják a repetát, bizinyos helyeken, meglopják a gyerekeket.
A közbeszerzéses étkeztetés csak papíron az, amit kialkudtak, vajon megfelelő-e a visszajelzés, ellenőrzés, mer-e valaki szólni, ha ilyent tapasztal.
A szembehunyás nemzeti rendszerét létom itt s serény működésben.

Nem tudom levezeti-e ezt valaki odafönn.
Kiss Anikó

#82

2013-04-16 11:21

http://youtu.be/WJ_NDiE_r38
FEHÉRE FEKETÉN konferencia
Nem fontos hogy ki vagyok

#83 Szerény kérés

2013-04-18 05:53

Kedves Anikó!
Megnéztem a FEHÉRE FEKETÉN konferencia videót és nagyon tanulságos volt.
Szívesen megnézném a Ferge Zsuzsával készült anyagokat is, de nem érem el.
Megtudná oldani hogy valahol másutt hozzáférhető legyen?
Üdvözlettel,
Péter
ui. két rövid megjegyzés:
1. A statisztikák alapján hamarosan amikor a 4 millióból 5 millió lesz meg kell változtatnunk a megszokott kliséinket a kisebbség problémáiról mert az un. kisebbség lesz a többség és az un. többség a kisebbség :)
2. Lehet hogy a kisebbség egy része nem tartja tiszteletben az európai normákat, de elég nyilvánvalóan a többség kormánya se ( ld. a 4. Alkotmány módosítás és annak EU szintű vitája).

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2013-04-18 09:18


Kiss Anikó

#85

2013-04-18 17:45

Kedves Péter, megtalálja, az atv.hu-n a "videók" menűpont alatt, az ápr.14 - i adások között.
Nem fontos hogy ki vagyok

#86 Ide tették át a linket

2013-04-19 05:49

Kiss Anikó

#87 Re: Ide tették át a linket

2013-04-19 12:12

Kiss Anikó

#88

2013-04-22 10:38

By Pém Mihályné
Miskolcon a Megyei Kórházban a perinatális mortalitás 23 !
!!!szorosa a 10 év előttinek !!!!(Két évvel ezelőtti adat) Lévai Katalin és mások kutatása
szerint,sok csecsemő éhen hal az anyaméhben anya éhezése (teljes
vitamin és fehérjehiányos táplálkozás,vannak akik csak bodeken élnek )
miatt.Beszéltem egy orvossal,aki azt mondta,hogy ha egy napi !
költségét odaadnák az anyának,amibe egy koraszülött csecsemő egy napi
inkubátoros ellátása kerül,egy hónapra !! elosztva élelmiszerre,már
úgy sok élet menekülne meg.A súlyosan hátrányos helyzetű anyák,és a
fiatalkorú anyák aránya nő Borsod megyében.A Miskolci Megyei Kórházban
az egyik elmúlt évben 38 gyermeket hagytak ott,és 170 gyerek került
azonnal Nagybarcára csecsemőotthonba,,őket nem akarták otthagyni,de a
rossz körülmények miatt nem vihették haza Talán meglepő,de Szerencs
környékéről 9 védőnő hiányzik!!!-Megjelent a lázas tekintet,és gépies
mozgás, az éhezés miatt,amit csak olvasmányélményeimből ismertem
eddig
Kiss Anikó

#89 Borsodiak jajkiáltása

2013-04-25 13:54

"Borsodiak jajkiáltása
Az elmúlt hetekben többször voltunk Borsodban. A valóságot nem lehet leírni, mert leírhatatlan...
.Valamit a felszínről visszaadhatunk...de az kevés, nagyon kevés...Így leírva sután koppannak a szavak arról, hogy ha két, három vagy több gyerek van egy családban, akkor be kell osztani, hogy mikor melyik gyerek megy iskolába, mert nem jut mindegyikre cipő. Vagy az amikor azt hallod, rosszul lesz hétfőn a gyerek az iskolában, mert a hétvégén otthon nem volt ennivaló. Hol olvashatsz arról, hogy mit él át az a férfi, aki sok éve keres munkát, de hiába. A nő, aki képzett és 10 éve még sincs állása. No igen, ahol nincs munkahely, ott ne keresd a nincst, de élj nincstelenül. Méltósággal. A borsodiaknak menetelniük kell a munkáért, kenyérért. Hogy aztán köpjék magasról a szemükbe a rezsicsökkenést. Ahol már nincs áram meg gáz, ott mi csökken? A sár a vezető háza előtt...mert neki útja van...És ezeknek az embereknek az útja hova vezet? A düh és a fájdalom ott a mélyben. Érzed? Érzitek? Néhány ember, mint világítótorony áll köztük. Komjáthi Imrének és társainak adj Uram erőt. Hiszek hitetlenül én benned. S kérlek, hogyha vagy, tedd, hogy a jajkiáltások jussanak el a szívekig, és hogy az emberek fogják meg egymás kezét.
Rakaca, Edelény, Boldva, Kazincbarcika, Ózd. A szívemben vagytok. Veletek vagyok. Veletek leszek." Kaczvinszky Barbara
magyar nép nevében

#90

2013-04-25 18:48

Orbán takarodj!!!!!!!!!!

Vendég

#91 Re:

2013-04-26 06:42


Vendég

#92

2013-04-28 11:59

A könnyek nem sokat segítenek, ezért aláírtam. Természetesen. Ajánlom mindenkinek, mert nincsenek kétségeim a felöl, hogy mindannyiunkat csak egy hajszál választ el attól, hogy hasonló helyzetbe kerüljünk. Mert nincs munka, mert nem lehet 22 ezer, de 47 ezer forintból sem megélni. Mert nem lehet félre nézni és nem látni a szegényeket, betegeket, rokkantakat, éhező gyerekeket, akik sötétben élnek villany híján, miközben a felső 600 ezer soha nem látott luxusban él. Ha nem figyelünk egymásra és nem törődünk a másik emberrel, akkor SENKI nem figyel RÁNK.

Vendég

#93

2013-04-28 13:58

Magyarországon az Orbán hatalom.elvette sokk millió embertől az alapvető emberi jogot,az élethez való jogot!

Vendég

#94

2013-04-28 15:13

Szerintem ezt a petíciót nem csak magyar barátainknak, hanem az Európai Unió tagállaminak polgárai is elolvashatják, sőt csatlakozhatnak is! Szerintem ez fontosabb, mint a FIDESZ rezsicsökkentésének támogatása, kérlek osszátok, és küldjétek el (angol, német nyelven is olvasható) külföldi honlapokra, fb oldalakra!

Vendég

#95 Ez így van

2013-04-28 15:42

már több külföldi magyar és barátaik aggodalmukat fejezték ki, a leírtak tények.
A kormány nem válaszol, akkor pedig kihez forduljunk segítségért, a civilek eszközei nem elegendők a problémakezeléshez?

Vendég

#96

2013-04-28 17:18

Szégyen és gyalázat mit ez a mocsok aljas kormány tesz a szegények és betegek ellen! Aljas férgek nem számíthatóak ember számba!
Remélem a pusztúlat előbb elviszi őket mint a tűrő nép haragja!!!
Gabi Pé

#97 Almásfüzítőn

2013-04-29 06:15

"..........
a terhes kismama rosszul volt az éhségtől 3 felnőtt és 3 gyerek....70 ezret
keres az apa , de magas a lakbér... ma nem ettek semmit.
Vittem egy ezrest, meg 700 forintnyi Erzsébet-kártyát,
de egyetlen bolt se volt nyitva vasárnap fél 3 kor a városban, csak
holnap tudnak venni valamit. Egy munkásszállón laknak és az
ételszag , meg ,hogy mások esznek, nagyon megnehezíti ezt, a gyerekek
percenként nyitogatták az üres hűtőt. Volt benne egy csoki, de nem az
övék, vágyakozva nézték de nem ették meg...."
rio

#98 rio

2013-05-04 07:42

Vendég 3-askának:Melyik Móricz Zsigmond regényből idéztél?Ha már idézel,zárójelben oda kéne irnod,hogy kitől idézel?Abba már ne is menjünk bele,hogy Móricz Zsiga úr regényei még jogdíjasok!József Attilától már szabad idézni!
rioi gyerek

#99 rioi

2013-05-04 07:48

Szomáliában milliók éheznek!Magyarországon senki nem éhezik!A Teszkok tele vannak vásárlókkal!Jobban élünk mint a komcsi Kádár alatt!Minden 2.embernél okstelelefont látok!BAlmásfüzitőnek:Melyik ujjadból szopod ezeket a baromságokat.Látom le ragadtál a Horthy Miklós korszak műveinél!Mert amit írtál az a 30as 40 es évek Magyarországára jellemző,nem a 21.századira!
rioi gyerek

#100 rioi gyerek

2013-05-04 07:53

Az ilyen peticiokkal sz.rt se értek.De legalább levezetitek a fáradt gőzt!Mindenhol nagy a szegénység.De a legnagyobb Afrikában.Ahhoz képest hazánkban Aranykor van!Nézzetek meg egy doku filmet Szomáliáról,utána beszéljetek itt mi magyarországi mlliós éhező tömegről.Komolyan ez a millioan éheznek duma tisztára komcsi duma!