Védjük meg a Római-partot!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Védjük meg a Római-partot! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76

2013-02-19 21:06

A természetet védeni kell!
Duna parti csónakház

#77 Aki csalafinduszozott, viselje a terhét

2013-02-19 21:20

Miért kellett ártérre építkezni? Aki ezt tette, vessen magára. A Római gyönyörű szép, 10-15 évenként meg ki lehet bírni a partra építkezőknek, hogy nyaldossa a palotájukat a Duna vize.


Vendég

#78

2013-02-19 21:59

Szégyenletes, hogy az üdülőknek épített házak közpénzen kapjanak árvízvédelmi gátat, úgy hogy tönkremegy a Római part üdülőjellege
Tiltakozom.
károly

#79 Re:

2013-02-19 22:14

#1: -  Tényleg igaz,hogy az árvízek után a fekália önti el a partot?Az emberek ebben bicikliznek,sétálnak,majszolják a hekket ?

 

dévi

#80 Re: Re:

2013-02-19 23:29

#79: károly - Re:

Jó OLVASNI az érdekeltek körültekintő véleményét!
ÉS jó lenne hallani független szakértők véleményét is!
A Műegyetem Vízmű és környezetvédelmi tanszék egyik docensével az árvízekről és az árvízvédelemről általánosságban készített, 2013. jan.18. rádió interjú szerint:
Nem a töltés emelése a megoldás a mindig magasabb vízállás ellen, hanem az ú.n. integrált vízgazdálkodás - a szélesebb hullámterek, az erdőgazdálkodás és víztározó építés.
Ezek után joggal merülhet fel:
Valóban, kinek is az érdeke a mobilgát?! - Tényleg a kis létszámban az árterületen lakóké? - Vagy a telekspekulánsoké?!!!
Valóban teljes körűek-e a hatástanulmányok, amik készültek?
- Kiterjednek-e ezek a kijelölt területtől nyugatra és délre fekvő, sűrűn - az ártérnél mindenképp sűrűbben - lakott városrészekre: a Királyok útjának a régi gát túloldalán elterülő kertvárosias, valóban lakókörzetre /buzgárok, magasabb vízszínt/, a HÉV Duna közeli szakaszaira és a lakótelepekre váró hatásra is !!!?
EGYÉBKÉNT A NYÁRI KÁNIKULÁBAN A BUDAPESTIEK EGYRE TÖBBEN MENKÜLNEK A RÓMAI PART VÍZ MELLETI ŐSFÁI HŰSÉBE -   EZT KÉSZÜLNEK MOST A GÁTÉPÍTÉSSEL TÖNKRE TENNI!!!
A SPORTOS VÍZI ÉLETET PEDIG VÉGLEG LEHETETLENNÉ IS TESZIK!!!!
PEDIG EGYRE KEVESEBBEN KÉPESEK MÁR MÁSHOVA ELJUTNI NYARALNI !!!

 


Vendég

#81

2013-02-19 23:55

Nem kéne. Jó ott, a mobil gáttól csúf lenne és rossz. Nem kellett volna az ártéren igatlanmachinálni, elvurak, elhölgyek, elvtársak és elvtársnők.

Vendég

#82

2013-02-20 09:56

A Római part a III. kerület, és az egész főváros fontos része. Újra kellene éleszteni a vizisport életet, nem lesüllyeszteni, hanem felemelni kellene a fontosságát. Nem szabad hagyni, hogy elkallodjon.

Vendég

#83

2013-02-20 12:20

Budapest kicsinyke szeglete kortól függetlenül bárki jól érezheti magát tudja látogatni, nagyon sajnálnánk ha egy tol vonással eltüntetnék a térképről.
vendég

#84

2013-02-20 13:32

én olyan pártot / képviselőt / embert ezután nem támogatok, akinek része volt abban hogy ez a terv idáig juthasson...és ebben sajnos vastagon benne van tarlós is. és szégyen ez a végeredmény terveket készítő SZAKMA résztvevőire nézve is, mondom ezt mérnökként
Rómain lakó

#85

2013-02-20 13:50

El a kezeket a Római parttól, amely a Fővárosunk legszebb része. Kit érdekel a partra építkező csalók sokasága, az ő dolguk, oldják meg?! Mondhatnám, hogy meg is érdemlik.

másik Rómain lakó

#86 Re:

2013-02-20 14:10

#85: Rómain lakó -

Tessék, itt is látható, hogy a gát mögötti részen árulnak egy telket (100milláért) !!! Pont eddig a gátig szokott kiönteni a Duna, már 1000éve tudhatná mindenki. Az nem vitás, hogy mese szép vdék, de, aki odaépítkezett, vessen magára. NO GÁT!!!

http://84.2.34.168/photos/006/324/307/6324307_71269353_l.jpg...

III., Királyok útja

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2013-02-20 14:37



Vendég

#88

2013-02-20 16:17

A Római part NEMZETI KINCS. Aki nem ismeri a DUNÁT az nem tudja, hogy már a szlovák vízlépcső tönkre tette a DUNÁT. Ha a szlovákoknak eszükbe jut és kinyitják a zsilipeket a Duna egy éjszaka 80 cm-100 cm-t tud emelkedni. A révészek nem győzik a kikötőt igazgatni. Eltűnt a természetes homokos part, befűzesedett. MINDEN MEGVÁLTOZOTT. A Duna szennyezetteb lett, ennek okát csak a Vízügyesek tudják, hogy miért.

Vendég

#89

2013-02-20 17:04

Római parton voltam gyerek,ott úsztunk csónakáztunk.
A part a miénk volt,tele volt minden élettel.
Meg kell őrizni a gyermekeinknek is.

Vendég

#90

2013-02-20 17:09

Tarlós úr elfelejtette hogy ő is óbudai volt?

Vendég

#91

2013-02-20 17:47

A gáttal lehet hogy megoldodik az árteres lakóparkosok/befektetők gondja, de a többség "kívülről" jár ide, nem az ártérben lakik. Rövidlátás lenne a látogatóktól és a természettől elvenni ezt a partszakaszt. (Mintha a Margitszigetet építenénk be...) Sok környékbeli kisgyereknek a part jelenti a természetközeli állapotot. Kavicsot dobál, állatokat lát... nem lesz frusztrált, kevésbé fog hasonlítani a mai politikusokhoz. (Tisztelet a kevés kivételnek, akik egyre kevesebben vannak... sajnos.)

Vendég

#92

2013-02-20 18:40

Szerintem a "döntéshozó"-kat kicsit sem érdekli !!!Legalább is NEM ma ! Holnap meg már késő lesz !! " Dunaszaurusz " !!!!

Vendég

#93

2013-02-20 19:29

Angyalföldi lakosként a legközelebbi gyalogosan megközelíthető természeti környezet számomra a Római part. Gyermekkorom óta szinte az összes szabadidőmet itt töltöm tavasztól télig. Az utóbbi 17 évben nem voltam nyaralni sehol mert nem engedhetem meg magamnak anyagilag. A beton, a füvesített, fásított, parkosított terület lehet hogy szép, de nem ide való!!! Ártérre csak a bolond építkezik... Nehogy már a többségnek kelljen lemondani egy hangulatos természeti környezetről a kisebbség javára... A természeti környezetben okozott károkról nem is beszélve...
Május 1 Ruhagyár

#94

2013-02-20 19:32

Munkahelyemnek csónakháza volt a 70-es években a Rómain. Mennyi boldog hét végét töltöttem el ott!

A gát elrondítja!


Vendég

#95

2013-02-20 19:53

Itt élek 31 éve, itt nőttem fel, itt néztem végig ahogy eltűnik szinte az összes csónakház. Azt már nem akarom végignézni, ahogyan ledózerolják az egész partot! >:(
III.kerületiek vagyunk

#96

2013-02-20 21:16

A Római part a miénk, nem kérünk a gátból. Majd meggondolják a milliomosok, hogy legközelebb nem az ártérre építkeznek. Üdv.

Hétvégi nyaralás

#97

2013-02-20 21:22

Valaki már korábban írta, mennyi szép emlék fűzi a Római parthoz. Én is így vagyok ezzel. Nekünk, pestieknek sokszor ez volt a nyaralás. Hét végére kimentünk a csónakházba és hatalmas bulikat csaptunk. Akkoriban még figyeltünk egymásra, szerették egymást az emberek. Miért múlt el ez a világ? Hagyják meg azt a keveset nekünk, ami még megmaradt belőle! Nekünk a balatoni hét végék helyett a Római hétvége jutott, de szép is volt!
Jómagam

#98 Budapest

2013-02-20 21:56

Nehogy má' kiírcsák a fákat, én azokat nagyon szeretem, a gátakat viszont nem annyira. Egy fa sokkal szebb mint egy gát. És még magasabb is. Meg zöldebb. Fára mászásról mindenki hallott, gátra mászásról senki.
Csúszda

#99 Re: Budapest

2013-02-20 22:40

#98: Jómagam - Budapest 

 Dehonnem. Kiskoromba, mikó a Nánási uton még lovaskocsi járt nem busz, akkóott csúszdásztunk le a szánkóval. Aztán fölaszfaltozták és jött a busz, akkó má' nem engedett az anyukám csúszdázni.

Vidra

#100

2013-02-21 01:02

Mennyi aláírásnak kell lennie ahoz hogy "érjünk vele valamit"? ... úgyértem hogy nyilván egyetlen aláírásnak is van értelme de van valami limit ha X aláírás megvan akkor ez és az lesz vagy ez hogy van? ( írt már ezzel kapcsban vki? nemtudtom végigolvasni az összes hozzászólást) Legyen szíves valaki elmondani hogy működik ez! Köszönöm!