Mentsük meg a Madarász utcai Gyermekkórházat

Móni

#101 Re: Nem kérünk a Jobbikból!

2013-02-03 19:27

#99: nicknév - Nem kérünk a Jobbikból!

Én is azt gondolom, hogy ez nem a Jobbikról, hanem a kórház jövőjéről szól. Az, hogy most éppen a Jobbik egyik képviselője áll mellé, hát lelke rajta, de én örülni fogok neki, ha végre súlyának megfelelő mértékű nyilvánosságot kap az ügy. Sajnos úgy tűnik ugyanis, hogy önmagában a petíció nem elég ahhoz, hogy az illetékesek újragondolják a folyamatot.

 


Vendég

#102

2013-02-05 16:44

Ha nap, mint nap azt hirdeti a Kormány,
hogy legyen több gyerek. Szülessen meg a 3.király
és a király-lány.Akkor segítenie kell ebben!
Ha beteg a gyerek, ne kelljen egyik kórházból a másikba szaladgálnia a szülőnek és a mentősöknek sem!Remélem ebben egyetértünk.
IGAZÁN CSALÁD ÉS GYERMEK- PÁRTI EZ A KORMÁNY ?????????????

Vendég

#103

2013-02-05 18:08

mivel a SOTÉ-n kaptam a diplomámat ezért többször megfordultam a Madarász utcai kórházban gyakorlat cimén,akkor a kórház adott nekem,most kötelességemnek érzem,hogy segitsek,bár már Németországban élek!
Bonitó

#104 Csepreghy Pal 2131 Göd Palczre j 4

2013-02-05 19:47

Ebben a korházban mütötték a fiam. Ha ez a korház akkor nem lett volna ki tudja miként történtek volna az események. Vác irányából ez a korház volt a legközelebb. Miért kell mindent tönkre tenni. Kinek fáj ez!? Mindenre van pénz csak az egészségügyre nincs!!!!!??????
ASmi a szörnyü, hogy már gyerekeket sem kimélik.
György Dukai
A petíció szerzője

#105

2013-02-06 22:39

A tiszta szívből jövő segítséget el kell fogadnunk bárhonnan jön is. Jöhet az bármely párttól is ha gyermekeinkért történik.

Vendég

#106

2013-02-07 00:06

Ennek a kórháznak köszönhetem a kislányom életét! Örökre hálás leszek érte.

Vendég

#107

2013-02-07 00:30

Ez is hozzátartozik a folyamatos magyar népírtáshoz.
rétisas

#108 Érdekes

2013-02-07 09:10

Azon azonban mindenkinek el kell gondolkodnia, hogy egy szerveződés, és a szülők nagyszámú csoportja kivételével senki befolyásos ember fia nem emelte fel a hangját az ügy érdekében. Pedig gyógyultak nagy megelégedéssel hatalmasságok gyermekei is a többi kisded között. Érdekes, hogy ebben az esetben hallgatnak, mint a sír. Továbbiakban az is szemet szúr, hogy ebben a csatában (ami eleve elveszett) csak "közkatonák" vannak kint a fronton, "tiszteket" egyet se láttam, vagy hallottam.....remélem mindenki érti

Vendég

#109

2013-02-07 17:42

Nem szabad engedni ,az egészségügyet ennyire szét taposni!!!!A Miniszter urak fizetése legyen annyi mint a Magyar munkások fizetése 47000 ft.Ha egy normális Magyar családnak ennyiből meg kell élniük akkor ők is tudjanak!!!!A

Vendég

#110

2013-02-08 16:42

Mindkét gyerekemet kezelték ott és nagyon jól!!!
Felháborító, ami történik!!!

Vendég

#111

2013-02-08 17:13

Ha tüntetést szerveznétek, abban is részt vennék!
temetkezési vállalkozó

#112 ravatal

2013-02-09 10:04

2013.03.31-én éli meg utolsó felvételes ügyeletét a kórház. Ezen a napon a legtöbb dolgozó, beosztásától függetlenül " végighúzza" a napot. Azt hiszem lesz sok sírás, emlékezés, amolyan halotti tor. Láttunk már ilyet, sajnos a gégészeti osztályunkkal kapcsolatosan, szívszorító volt.

Vendég

#113

2013-02-11 23:01

12 éves koromban (1958-ban), 3 hónapig feküdtem a kórházban szívizom stb. gyulladással. Majd mikor hazakerültem, még 1 évig nem jártam iskolában. Kórházban. AZ orvosok közül dr. Csontos-ra emlékszem.

Vendég

#114

2013-02-16 21:04

Kedves, humánus, gyerekbarát kórház, szakmailag magas színvonalon képzett orvosokkal. Csupa +++++++++++! Sajnos az elmúlt hónapban többször meg kellett fordulnunk a sebészeten, tehát igen friss "élményeink" (no meg gyerekkoriak)is vannak. Gyorsan és profin láttak el - mint mindig - minket. A gégészeti osztályon már "elvesztettünk" egy megbízható doktornőt... Nem kéne ennek így lenni! Ha egy aláírással is, de megpróbálom támogatni a kórház fennmaradását. (Bár tartok tőle ez már felsőbb körökben nagyon eldőlt és pont került a mondat végére.)Ezúton is köszönöm a Madarász Kórház dolgozóinak eddigi munkájukat és KITARTÁST, no meg a legjobbakat kívánom családom nevében.

Vendég

#115

2013-02-18 12:51

A trauma és a sebészeti ügyelet elvételével a szülők szaladgálása - távolság - is megnő, mert van úgy sokszor, hogy a percek is számítanak. Gyermekeimmel is számtalanszor sajnos előfordult, és taxival mentünk, mert a mentőre is várni kellett volna. Egész Észak pest - ami nem kevés számításba véve a lakótelepeken élőket gyermekei veszélyezteve lesznek! A kiváló doktorokat és nővéreket már megint szélnek eresztik? Felháborító! Tiltakozom!

Vendég

#116

2013-02-20 17:12

Véleményem szerint nem kérni kell, hanem követelni az államtól, hogy lássa el alapvető funkcióit, mert amennyiben erre nem képes, úgy léte szükségtelen. Alkalmatlan államot úgy kell alkalmassá tenni, hogy annak kormányát le kell cserélni. Nem akkor, amikor az alkalmatlan banda éppen átszervezi a hatalomgyakorlást a bűntárs álellenzékének, hogy azután bűnszövetkezetben folytatólagosan árulják a hazát, hanem akkor, amikor az állam beismeri, hogy alapellátási kötelezettségeinek képtelen eleget tenni. Ezt az jelzi, hogy nem képes működtetni a tömegközlekedést, a közellátást, az egészségügyet, tehát, képtelen ellátni azokat az állami feladatokat, ami létét igazolja. Petíciózni felesleslege. A békés néptömegnek meg kell szállnia az intézményt, és közölni kell a kormánnyal, hogy mit vár el a gazda. Ha nem teljesíti, akkor az alkalmazottat le kell váltani.

Vendég

#117

2013-02-27 17:57

Csodálatos ellátást biztosított ez a kórház a beteg gyerekeknek, tapasztalatból tudom....
Varer

#119

2013-03-16 17:45

Március 31-én a szülők nem mehetnek a kórházhoz, hogy megköszönjék az ápolók, orvosok eddigi odaadó munkáját?
egügy

#120

2013-03-24 14:55

Kérdésem: MÉRT KELL bezárni egy egészségügyi intézményt ??????????????? Választ kérek !!!!!!!!!!!!!!
Gumilo

#121 Re: Re: válasz

2013-03-24 23:52

#55: - Re: válasz

Tisztelt Mindenki!

Az, hogy kinek milyen tapasztalata van egy-egy kórházzal kapcsolatban, az teljesen szubjektív!!

A mi tapasztalatunk a következő: a tavalyi év elején az akkor 1 éves kislányunknál daganatot diagnosztizáltak. Kb 10 hónapot töltöttünk a Madarász onkológiai osztályán, persze több műtéten is át kellett esni! Az összes műtétet dr Mona Tamás csinálta, aki emberileg és szakmailag is a maximumot nyújtotta. Az altatóorvossal és az Intenzív osztály dolgozóival együtt!

Az onkológiai "csapat" előtt le a kalappal, akik erejükön felül teljesítenek nap, mint nap! A gyerekek mellett 1 szülő mindig ott lehet és ágyat kap!! persze ez az osztály nem a pihenésről szól, a kemo nagyon kemény megpróbáltatás mindenkinek! Mindig mindenkinek volt egy kedves vagy vígsztaló szava, csak jót tudunk mondani az osztályról! Kedves, barátságos, családias

Megmentették a lányunk életét! Nem tudom kifejezni szavakban a hálánkat ennek a kórháznak!!!

Engem személy szerint felháborít, hogy a gyönyörűen felújított Intenzív osztály és műtő az 1 napos sebészethez felesleges lesz és ez hatalmas PAZARLÁS! Ha már nem ennek az épületnek a falai között fognak dolgozni ezek az emberek, már a pici családias miliő is elvész.

dolgozók

#122 Re:

2013-03-26 15:07

#119: Varer -

....Szerintem minden itt dolgozónak jól esne, és ebben semmi tiltható nincs.

Sebészet Ambulancia

#123 Köszönet, búcsú

2013-03-29 15:21

Utoljára éjszakáztam felvételes ügyeletben. Ezúton szeretném megköszönni minden kedves kis betegnek a felénk tanúsított bizalmat, remélem, hogy munkámmal, munkánkkal hozzá tudtunk járulni a gyógyulásukhoz. A kollégáimnak pedig azt, hogy tagja lehettem egy összeszokott csapatnak,mely összeszokottság megannyi nehéz ügyeleten segített át minket. Magam részéről büszke vagyok az eltelt évekre. Vasárnap nappal még egy "laza" 12 órát bent leszek, és ezzel végleg búcsúzok a felvételes ügyelet intézményétől. Persze, utána is lesz valamiféle munka, el is látom, legjobb tudásom szerint, de nem lesz már semmi olyan, mint volt.
Balázs Zoltán, Sebészet Ambulancia. Felvételes ügyeletet elláttam 1994.08.22-től 2013.03.31-ig
varer

#124 Re: Köszönet, búcsú

2013-03-29 22:42

#123: Sebészet Ambulancia - Köszönet, búcsú

5 éven át voltunk visszatérő betegek a fiammal. Köszönünk mindent!

György Dukai
A petíció szerzője

#125 Re:

2013-03-30 20:16

#120: egügy -

Természetesen, ismét leszögezzük, hogy egyenlőre nem bezárják, de az tény hogy holnap lesz az utolsó ügyelet.

A szívem vérzik, hogy holnap megyek utoljára ügyeletbe.