Mentsük meg a GYULAI KOLBÁSZT!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Mentsük meg a GYULAI KOLBÁSZT! petíció automatikusan generált fórumtémája

Jean Dark

#26

2012-08-28 23:34

Meg kell menteni ami még maradt! Nem mehet a Pápai Textil gyár, az Ikarus és a Rába Vagon és Gépgyár és cukorgyáraink után (és még sorolhatnám) tönkre. Szükségünk van a Gyulai kolbászra, Csabai kolbászra, Pápai farmer szalámira, makói hagymára, szegedi paprikára ...!!!
Henrik

#27

2012-08-29 16:11

Óvjuk meg a jövő gyerekeinek is a Gyulai Kolbászt!
Erika Nagy
A petíció szerzője

#28 Köszönet

2012-08-29 19:12

Köszönöm mindenkinek az aláírást és a megosztást. Arra kérlek benneteket a továbbiakban is, hogy időnként (emlékeztetőül) újra és újra osszátok meg, mert hátha újabb ismerős látja meg, aki támogatná az ügyünket.
Szeretettel üdvözlök minden jóérzésű magyar embert, akinek fontos a gyulai kolbász megmaradásának ügye, és egy aláírás és megosztás erejéig velünk van szívben és lélekben.
Köszönettel: Nagy Erika
juhasznorbert

#29

2012-08-29 22:40

A minőségi termékek, és az emberek munkahelyei nem szűnhetnek meg! A Gyulai kolbásznak nincs párja, a Csabai csak olcsó utánzat, a májkrémjük pedig egyszerűen nekem a Top!

 

BALOLDALI

#30 MHGY (V)

2012-08-30 00:54

MENTSÜK MEG A GYULAI KOLBÁSZT!!!!!!!!    EGYÉBKÉNT PEDIG FINOM IS AZ!!!!!!!


Vendég

#31

2012-08-30 09:50

Én a csípős vastagat szeretem.
Zsolt

#32 Következő

2012-08-30 14:45

Mi lesz a következő? Szántsuk fel a Hortobágyot?
Roanna

#33 Roanna

2012-08-30 15:52

Már hozzá sem nagyon tud az ember szólni, itt az országban már lassan több petíciót kellene beadni, mint amennyi ember munkát kaphat !

Vendég

#34 Re: Roanna

2012-08-31 09:11


Vendég

#35 Re: Következő

2012-08-31 09:16

#32: Zsolt - Következő

Üzemet lehet építeni- csak pénz kell hozzá! Próbáld meg a múltat építeni! Akkor megérted.

vatti63

#36 veratti63@gmail.com

2012-09-03 23:17

Mert nekünk, gyulaiaknak már csak ez az egyetlen termelőüzemünk maradt. Már csak a kolbászunkat veszíthetjük. De azt nem adjuk!!!
Erika Nagy
A petíció szerzője

#37 Re: veratti63@gmail.com

2012-09-04 18:53

#36: vatti63 - veratti63@gmail.com

Igen, ezt mindenképpen meg kell őrizni... Osszátok, minél több aláírás összejöjjön, hadd lássák ott fent és mindenütt, hogy nekünk fontos az ami a miénk!

qru

#38 Re:

2012-09-04 22:09

#7: -

Ugyan vega vagyok,l de teljesen egyet értek azzal,hohy az unió a teljesen felesleges dolgokkal foglalkozik csak.....éljen a gyulai kolbi :)


Vendég

#39

2012-09-09 13:15

Ez után csak csabait veszek.

Vendég

#40

2012-09-13 08:51

Bizony reggelire egy fél kiló csabai kolbász, paprika, paradicsom, hagyma, nincs annál fenségesebb.

Vendég

#41

2012-09-22 19:59

Eloszor! Mellozetek a magyarositott idegen szavakatamikor megvannak a Magyar megfelelok.

Ezek a 'felhivasok/kervenyek' esetleg jok a valsagi megmenteshez. A vallakozas es az uzem fenntartasahoz folyamatosan felujitott forgalmazasi folyamat, a valtozo innyencsegekhez idomulo aru kell. Tartositott hustermekeing hibaja, hogy mai izleshez tul sozottak, zsirosak, kevesse fustoltek,fuszerezettek {(eros) paprika, bors, fokhagyma, fuszerek hianya}. Az edesitetten is tartositott termekeing tuledesek.
Amit elkapkodtak regebben ma megmarad -a vezetoseg akkor ertekes amikor az elemzett piachoz gyorsan valtoztatja a gyartottakat.
kevin

#42

2012-10-10 20:00

Nos én aztán igazán nem vagyok az a fórumozós, Facebookra posztolgatós fajta, de most muszáj hozzászólnom.
GYULAI VAGYOK, DE NEM fogom aláírni a petíciót, ahogy az ismerőseimnek sem fogok róla szólni legfőképpen a következő dolog miatt.
EU süllyesztő...? Brüsszel nem engedi...? Miért nem lehetett, valami értelmesebb, semleges, nem EU ellenes és nem uszító szélsőjobbos, illetve vitakeltő és mást hibáztató leírást adni?!
Néhány kommentár pedig még ezt a gyenge színvonalat sem éri el. Olyan jó, hogy Magyarországon mindenki ért mindenhez, de végül is igazán semmihez. Közgazdasági tudás nélkül ne próbáljatok már meg a gazdasági problémákra megoldást keresni, kérlek, mert csak az lesz belőle, hogy hatalmas badarságot írtok. (Akinek nem inge...) Enélkül is le lehet írni teljes egészében egy véleményt. Nem szeretnék reagálni konkrét hozzászólásokra, de Magyarország NETTÓ BEFIZETŐje az EU-nak. Ami annyit jelent, hogy több pénzt kapunk, mint amennyit befizetünk. Ez azért éri meg nyugatnak, mert Európa csak egységes, és erős gazdasággal maradhat versenyképes, nem pedig országonként. Ezen kívül "Brüsszel" a kelleténél még kevesebbet is ír elő, de tény, hogy vannak szabályozások, ami alól még Magyarország sem bújhat ki. De az felháborító butaság, hogy emiatt ne lehetne megmenteni egy gyárat. Ez csak is az országon belüliek miatt lehet. Azok a hozzászólók, akik cigányoznak, és a politikusokat szidják csak magukat minősítik.
Én egy ideje Németországban élek, és látom a különbséget. Nem a bérekről beszélek, hanem az emberek felfogásáról, és hozzáállásáról. Nem szeretném részletezni, de szerintem ebben a tekintetben vagyunk leginkább lemaradva.
Mások kritizálása, és okoskodás helyett inkább tenni kellene, és tanulni, szélesíteni a látókört!
Persze én is szeretem a gyulai kolbászt, úgyhogy sajnálnám, ha nem lenne többet.
Nick

#43

2012-10-10 21:12

Gyalázat, hogy ez a tetves EU mindenbe belepofázik, ugyanakkor a magyar kormány töketlensége is vérlázító. Minden intézkedésükkel az adófizetők életét teszik nyomorúságosabbá, a kis- és középvállalkozók helyzetét nehezítik. Na de persze cigánysegélyezésre, meg politikusfizetésre telik.
Talán ideje lenne nekünk, közembereknek pártot alapítani.

Vendég

#44

2012-10-11 09:09

Megmentettem!
Megettem a kutyám elől.
Blickes hölgy, Szalma és Kíváncsi Fáncsi

#45

2012-10-11 16:23

Az expedíció elindult Gyulára, a három szexbomba vezetésével.

Kinimuni

#46

2012-10-13 15:29

A Gyulai Húskombinát tönkretétele már az utolsó csepp a pohárban. A rendszerváltás, az Unióhoz történt csatlakozásunk egyetlen célt szolgált: az ország kiárusítását, a neokolonializmust. A rendszerváltáskor és azóta a mindenkori vezetőink "Júdás-pénzként" szabadon privatizálhatták, amit a "Nyugat" nem vásárolt föl, és mint konkurenciát, nem semmisített meg. A folyamat olyannyira előrehaladott, hogy már aligha megfordítható. A II. Világháború okozta károk ehhez képest semmiségek voltak. Bennünket, kisembereket félrevezettek, amíg fizetőképesek vagyunk, a piacnak szüksége van a vásárlóerőnkre, aztán? Megyünk a süllyesztőbe. Ezt a nemzetet halálra ítélték. Amikor a gyulai kolbászért küzdesz, a fennmaradásod a tét!
Koppány

#47 Re:

2012-10-13 15:54

#42: kevin -

Kedves Kevin!

Ön miért is él Németországban? És a többiek, százezrek, milliók, valahol "aljamunkán" külföldön? "Sok urunk nem volt rest, se kába, birtokát óvni ellenünk, s kitántorgott Amerikába másfél millió emberünk." - írta egykor József Attila.
Ön nem a kinti bérekről beszél, "hanem az emberek felfogásáról, és hozzáállásáról". Nincs semmi összefüggés a kettő között?

És vajon a kisemberek, itt a Viharsarokban hogyan tehetnek a megnyomorításuk ellenében, ha nem így? Igaz, hogy - meggyőződésem szerint - kudracra ítéltetett ez a kísérlet is, amely az utolsó szalmaszál, de megpróbálják/uk.
Ez itt a kisemberek segélykiáltása. Mi köze Ön szerint a szélsőjobbhoz, vagy bármely más politikai irányzathoz?
Amikor a szabadság illúzióját keltették az emberekben az EU-s belépéskor, másról volt szó, a teljes eladósításunkról, az iparunk és a mezőgazdaságunk tönkretételéről semmiképp.

Ne írja alá Ön a petíciót, ne ossza meg baráti körében, nem kötelező! Érezze jól magát újonnan választott hazájában, miközben ősei földjét hamarosan nem úgy hívják majd, hogy Magyarország.

 


Vendég

#48

2012-10-13 19:22

Az emberek a lábukkal szavaznak.
Sokaknak nem sikerült, most sem sikerül. De nem jönnek vissza,-inkább vállalják a szomorú sorsukat, másodrendű állampolgárok lesznek valahol- csak a gyerekeiknek lehet esélyük. Vagy a Jóisten tudja.

Vendég

#49

2012-10-14 09:46

A Jóistennek mindenkivel terve van, s nem tudjuk mi az.

Vendég

#50

2012-10-14 09:48

Az előző 22 év az állami vagyon ellopásáról szólt. Ez is Isten terve?