Próbáljuk meg együtt fellendíteni az animés piacot!

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-11-02 20:41


Tegyünk meg mindent!

#77 Válaszok

2012-11-03 01:01

ehlek: A digimonra nem biztos hogy újra lesz vetítése, ha még is akkor valamelyik évadják kezdik majd el leadni! De idén biztosra nem várható az újra leadása!

takadox: Ha a hírek nagyon is igazak, akkor az animax helyébe is lép majd egy másik csatorna!

tamás: Melyik részére gondolsz?
AnimeFanBoy

#78

2012-11-09 15:13

Jó lenne ha a ígért Animéket és Mangákat behozná valamelyik Kiadó! Én leginkább a csajkommandónak és a Mew Mew Powernek örülnék a legjobban, ha végre lenne DVD-n! :'( Nekem eddig eredeti cuccaim mangából van a legtöbb, mondjuk nem csoda mióta az Anime DVD Piac meghalt szerintem várható volt ez a fordulat, mert sokan leszedik! -.-"
Noe*

#79

2012-11-22 20:58

Nem tudtok valamit a csajkommandó, yugioh, dragon ball kiadásáról? animax tényleg nem fog létezni többet?
Zsolti-kun

#80

2012-11-22 21:17

Biztos, hogy a YGO-t és a DB-t nem fogják kiadni. Főleg azért, mert már nincs rájuk jog. (Bár a DBZ-re most frissített a Viasat 6.) Egyébként is elég ritka az, hogy amerikai vagy francia változatot adjanak ki. A Csajkommandót eredetileg ki akarta adni a Klub Publishing, de valami miatt meghátrált. (A Blue Gender-rel együtt.) Azóta szerintem ezekre is lejárt a jog, ráadásul megszűnt a kiadó.

Az Animax látszólag nagy pácban van, mivel nincs bevétele. Azonban felragyogott egy reménysugár: ugyanis ismeretlen indulási dátummal Közép-Európába be lett jegyezve egy AXN Spin. Lengyelországban az ottani Animax helyére került egy ilyen egész napos TV-csatorna. Érdekes egybeesésként a magyar AXN Sci-fi adásán egyre többször lesz anime. Úgyhogy a legújabb találgatások szerint az AXN Sci-fi helyén lesz AXN Spin. De kérdéses, hogy akkor mi lesz önmagában az Animax-szal. Talán két csatornából gyúrnak össze egy újat. (Tulajdonképpen az AXN Sci-fi sem teljesen állja meg a helyét, mert a sci-fi műfaj sajnos már nem eléggé nézett.)
Jelenleg teljes hírzárlat van az Animaxnál, illetve ebben a témában az AXN-től sem érkezik válasz.
Egyébként az AXN Spin külföldön egy animés-ifjúsági csatorna. Olyan, amilyenné az Animaxot akarták volna formálni, de elbuktak vele.

???

#81 Re:

2012-11-25 16:05

#80: Zsolti-kun -

de miért is buktak el

tamás halmos

#82 Re: Animék, és élőszereplős cuccok

2012-11-25 16:07

#67: Andro - Animék, és élőszereplős cuccok

a sailor moon nak örülnék :)

NANA

#83

2012-11-25 18:40

tamás halmos: Vissza is fog térni a Sailor Moon, még hozzá 2012.12.05-én Varázslatos álmok: a rózsa ígérete~ Hivatalos információkhoz is hozzá tudsz jutni itt: http://www.novavoice.hu/ remélem segítettem :)
Lengabor

#84

2012-11-27 21:04

Azért buktak el vele, mert a sok ismétléssel elüldözték maguktól a nézőket, így az amúgy sem erős nézettség tovább apadt, másrészt pedig olyan nem anime jellegű tartalmakat választottak (tehetségkutatók, sci-fik), amik azon túl, hogy nem illenek bele az animeközpontúságba, még ifjúsági műsornak is gyenge eresztések, vagy mert túl régiek, vagy mert egyszerűen a témájukból amúgy is túltengés van az országban. Elég csak az énekes műsorokra gondolni, ott az X-Faktor és a The Voice, ezek mellett egy Sing-Off vagy American Idol nem elég vonzó és újszerű, hogy bárkit arra ösztönözzön, hogy az Animaxra kapcsoljon. Az 1982-s eredeti Tron film sem volt egy jó elgondolás, a 21. század fiataljait egy harminc éves őskövülettel nem állítják maguk mellé. Egy szóval totális csőd a jelenlegi műsorstruktúrájuk. Csak azoknak lehet izgalmas, akik korábban nem láttak ebből-abból részeket, és most megnézhetik, de mindenki másnak tele van a hócipője ezzel. Nem hiába, hiszen pl. a Viasat6 is elkezdte elölről ismételni a Dragon Ball Z-t, és máris jött a felzúdulás, hogy miért nem folytatják inkább tovább. A fiatalság türelmét pillanatok alatt el lehet veszíteni, főleg egy olyan korban, ahol mindent egy kattintással elérhetsz.

Kagome

#85

2012-12-05 22:59

Szerintem nagyon jó ötlet :)
666

#86 Re: tamás halmos

2012-12-16 18:34

#80: Zsolti-kun -

ja hát az emberek ilyenek az animékkel ilyen szívtelen hülyéket megkéne büntetni!


Vendég

#87

2012-12-20 22:07

Nem tudnátok írni még valamit? Pl hogy adnak e valamit ilyen közlemény jó lenne ha írnátok. :)
csak néztewm

#88 ...

2012-12-22 00:43

Résazemről az is nagy előrelépés lenne, ha pl. behoznának pár igen közkedvelt animének első 100 epizódját. Én még a feliratozást is elfogadnám.
NANA

#89

2012-12-25 18:06

Vendég #87: Gondolkozunk rajta, az is lehet hogy megvalósul, egyelőre kérlek légy türelmes! :)

Csak néztem #88: Igen valóban nagy előre lépés lenne minden rajongónak, csak ugyebár a itteni média jobban szeretik leszinkronizálni a részeket, mint feliratosan leadni. De nem jelenti azt hogy még nem adtak le magyar felirattal animéket, volt is pár.
Zoli

#90 Cím

2013-01-03 14:54

Az Axn és a viasat 6-os csatornák miért nem előlről adják le a dragon ballt, ha már megint van rá újra jog frissítve? Egyébként nem lenne rossz ez a petíció! :) Csak több emberrel kéne ismertetni! Meg szerintem lehetne ezzel mit kezdeni, egyébként nem tudjátok hogy a dragon ball-ra lesz e még esély, újra leadni? Köszönöm a választ! :)
Zsolti-kun

#91

2013-01-12 15:31

A DBZ-re több országnak ajánlottak frissítést. Nálunk a Viasat 6 látott benne lehetőséget. A sima DB-ről nincs hír.

Vendég

#92 Re: tamás

2013-01-12 20:49

#90: Zoli - Cím

a viasat 6 azt írta: a dragon ball Z uj részekkel fog folytatodni!


Vendég

#93 Re: tamás

2013-01-12 20:54

#77: Tegyünk meg mindent! - Válaszok

máskor ne szed el tőlem amit kitalálok és gondolom az animax helyére az axn spin lép!

Zsolti-kun

#94

2013-01-13 15:25

Ki mit szedett el? o.O

Nem valószínű, hogy az Animax helyére lépne az AXN Spin. Inkább arra lehet számítani, hogy az AXN Sci-fi csatornát alakítják át. Már csak azért is, mert a sci-fi műfaj sem teljesít már jól. Külön az Animax sorsa bizonytalan, és most még hírzárlat van az AXN-nél. Tavaszra várható valami.
Saki

#95 Saki hozzászól!

2013-01-18 02:05

Remélem sikerül fellendíteni az anime piacot és elérni azt, hogy többet behozzanak Magyarországra. Szeretném, ha többet lefordítanának és adnának le, nem csak azt ami most jelenleg is megy. Ha levetíteni nem is tudnák, akkor dvd formátumban adják ki az animeket. Annyi is elég lenne. Biztos sokan megvennék őket. Főleg anime fanok.... :)
NANA

#96

2013-01-21 19:27

Köszönjük a hozzászólásodat! :) Tényleg nem lenne rossz ötlet dvd formátumban kiadni az animéket, de sajnos erre jelenleg nagyon kevés az esély, mivel az összes dvd piac csődbe ment, nem csak a animax húzza le a rolót! Talán tavasszal minden kiderül és eldől....
Zsolti-kun

#97

2013-02-02 22:42

Tegnapi napon létrehoztunk egy animés blogot, amin rögtön a petícióval is foglalkozunk. :-)
http://www.animeplusz.blogol.hu/read
Dumet
Vendég

#98

2013-03-08 23:50

Tökéletesen egyetértek ezzel az átfogalmazott petícióval, már egy ideje hasonlóképpen látom én is a helyzetet, már ami egy esetleges új animés tartalmú csatorna megszületését segítené elő. Részemről kiegyeznék egy a Megamaxhoz hasonló műsorkínálattal is pl. fele-fele arányban anime és amerikai-francia-egyéb rajzfilmsorozatok kínálatával, de a petícióban említett javaslatot is támogatom. Legfőképpen én is a félbehagyott sorozatok folytatását, valamint inkább több, de rövidebb 13-26 részes animék megvásárlását javasolnám egy ilyen csatornának, mert azzal rövid időn belül igen változatos tartalmat lehetne generálni, mint kevesebb, de hosszabb animével. Persze ez nem azt jelenti, hogy az utóbbiakat teljesen hanyagolni kéne, csak nem kéne túlzásba vinni.

Ami a DVD kiadásokat illeti, én jelenleg is jelentős gyűjteménnyel rendelkezek már az eddig eredetiben kiadott hazai kiadványok terén. Nagy örömömre szolgálna, ha a piac újra fellendülne és kiadásra kerülne az a rengeteg minőségi sorozat és mozifilm, amelyeket eddig már láthattunk és azok is, amiket eddig még nem. Amennyiben így lenne, én biztosan aktív vásárlója lennék ezeknek a kiadványoknak.


Vendég

#99

2013-03-10 20:57

Na skacok , gyerünk ^^

Vendég

#100

2013-03-10 21:00

Egyetértek mindennel. Örülnék annak, ha ez a jövőben megváltozna. :) Jó lenne hogyha felfrissülne az itthon megjelenő anime és manga kínálat!!!:)