Próbáljuk meg együtt fellendíteni az animés piacot!


Vendég

#151

2013-07-11 09:05

animés cuccaim voltak,kulcstartók mangák,fejezetes füzetek még a régi manga mániás újságjaim is megvannak :D

Vendég

#152

2013-08-16 12:24

Ez igen szomorú hír, én IMÁDTAM az A+-t, képes voltam akár hajnali 2 gubbadt szemmel végig nézni az egész műsoridőt, (Főleg a Death Note, Kaleido Star, Vadmacska Kommandó, Csajkommandó, Nana, Naruto, Blood+, Hellsing, Vampire Knight, Lovely Complex, Kirarin Revolution, InuYasha, Dragon Ball miatt majdhogynem szóval mind XD) És igen, szívesen látnám azt, hogy eredetileg animéknek készült csatornán animéket sugároznak. Pl. nagyon szerentném látni magyar szinkronnal a Another-t, Shugo Chara-t, Tonari no Kaibotsu-sant, Kaichou wa maid-samat, Hetalia-t, Angel Beats-t, Black Rock Shooter-t, a Shuffle-t.. és most csak ami hirtelen eszembe jutott...
Szóval, hálás köszönetem a petícíó szervezőjének!!! :)
Anime no Tenshi!

#153

2013-08-16 12:27

#152-es vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy meg van a
- Death Note manga sorozatom, hiánytalanul + a 13. kalóz kötet
- Death Note hivatalos L nyaklánc
- Death Note kinyitható halállista nyaklánc
- Death Note füzet
- Amane Misa cosplay

És a Shugo Chara-ból is így felfegyverkeznék... ha lehetne :(

Vendég

#154

2013-08-16 16:54

tényleg örülnék egy ilyen csatornának. am igen vannak eredeti animés cuccaim és aminek örülnék ha több animét lefordítanának pl. Kaichou wa Maid-sama, Another, Kuroshitsuji, Btooom!, Culticle Tantei Inaba, Deadman Wonderland stb..

Vendég

#155

2013-08-16 18:10

Én leginkább új animéknek örülnék.

Vendég

#156

2013-08-16 18:13

Nekem meg van az összes Death Note DvD és manga.

Vendég

#157

2013-08-16 18:19

remélem sikerül elérni valamit

Vendég

#158

2013-08-17 10:50

Igen vettem már DVD-t és mangát is és szeretném ha többet is tudnék venni. Leginkább a félbehagyott animéket szeretném, hogy folytassák és fejezzék be, de szívesen néznék új animéket is

Vendég

#159

2013-08-17 11:15

Ha ez sikerül akk végre normálisan lehet animéket nézni a tévében is hajrá mindent belle ^.^ Dattebayo! ;)

Vendég

#160

2013-08-17 12:31

gyrünk! ;)

Vendég

#161

2013-08-17 13:23

Sajnos a kábelTV-n már Cartoon Network van és nem Minimax így sajnos csak a neten tudok nézni Animeket, ezért szeretném, ha pl.: az RTL, Tv2, M2 is vetítene néhány idézem "komolyabb animet" .

Vendég

#162

2013-08-17 14:18

Fúúú! De jó lenne a régebbi animéket látni a tévében !

Vendég

#163

2013-08-17 16:22

Jó lenne, ha leadnák szinkronosan a Naruto Shippuudent, és japán/koreai doramákat is vetíthetnének (abból elég a feliratos változat is, mert a különböző fordító oldalak biztosan szívesen együtt működnének). :)
kitty

#164

2013-08-17 18:07

nekem nincsenek cuccaim, de szeretnék vennj csak erősen vidéki vagyok. Aláírtam és támogat
lak titeket, leszinkronizálva meg nézném, a fairy tailt, shingeki no kyojin, shippuuden, mirai nikki, stb.

Vendég

#165

2013-08-17 20:07

Nekem vannak mangáim és, ha jönnének ki DVD-k vagy hasonlók, szívesen vásárolnék belőlük. Illetve, ha létrejönne egy újabb csatorna, a Naruto Shippuuden-t, akár feliratosan is, de nagyon szívesen látnám. Akkor a Sword Art Online-t meg hasonló animéket, hozzájuk tartózó filmeket (itt nem pont élőszereplősre gondolok). Szóval én támogatnám az ötletet!
Rukiaa

#166

2013-08-22 19:15

Lenne egy pár kérdésem ugyan is én hülye vagyok ehez. Tényleg annyira drága lenne kettő vagy három 12/13 részes animét meg venni és leszinkronizálni?? Ahhoz nem is kellene 15-nél több szinkronszìnész(kb) Ismerek egy csomó animét aminek 12 része van és a többségnek tetszene és már ennyi is egy icipicit fellendítené a csatornát és akkor talán talán jöhetnének a 24/25 részes animék és utánna a még több részesek. Egyébkén 500-ról jól fel szaladt 800-on túlra az aláírások száma, és habár nem látok nagyon sok esélyt aláírtam. Dvd-ket szeretnék venni ha lesz kiadás. Gome a hosszú szövegért és a hibákért. És még annyi hogy lehet hogy most meg öltök de egyáltalán semmimbajom a szinkronokkal(kivéve sakura hangja ) de megvagyok elégedve a szinkronokkal. Légyszíves a kérdésemre válaszoljatok, köszi.
Lengabor

#167

2013-08-22 23:28

Önmagában nem lenne túl vészes összeg (persze tévés szemmel nézve, az átlagembernek a gatyája is rámehetne, de minimum egy éves fizetése), de általában egyszerűbb úgy vásárolni, hogyha egy forgalmazóval vagy gyártóval szerződésben vannak és akkor egy füst alatt tudnak venni több, különféle sorozatot. Most jelenleg a legtöbb hazai csatornának nincs animés érdekeltsége, ha volt is, évek óta jegelték a témát. Egyik pillanatról a másikra nem valószínű, hogy csak úgy random kiválasztanak egy rövid animét, főleg azért, mert az amerikai és dél-amerikai piacról vásárolt tartalmak és a saját gyártású műsorok hosszú időre biztosítják nekik a fix programot. Könnyebb lenne a helyzet, ha évekkel ezelőtt egyik napról a másikra nem szakadt volna meg az animés érdeklődés. Ráadásul a japán anyagok nem is képviseltetik magukat közvetlenül a magyar piacon.
Három fontos vásár van, ahol tartalmakat szoktak venni. Az egyik a Los Angeles Screenings (tavasz végén vagy nyáron rendezik), a másik a Cannes-i vásár, a harmadik a NATPE televíziós vásár (korábban DISCOP volt a rendezvény neve). Utóbbin árulnak európai dolgokat, sorozatokat, rajzfilmeket, de előfordulnak valóságshow-k is. Ott aztán tényleg minden van, mint a búcsúban. Budapesten szokták megrendezni, gyakorlatilag a fél világ tévés gyártói, producerei, tévétársaságai jelen vannak, hogy üzletet kössenek. Ott mi is szoktunk árulni, főként régi sorozatokat és klasszikus, magyar filmeket. A volt keleti blokk tévécsatornáinál van esély eladni, nosztalgiára alkalmas, régi rajzfilmeket (Mézga család, Vízipók Csodapók, Kukori és Kotkoda), kelet-ázsiai tévétársaságok vesznek néha régi magyar filmeket, de hatalmas a kínálat, nagy a verseny.
Ami a mi szempontunkból fontosabb, hogy a dél-koreai és egyéb, délkelet-ázsiai gyártók is jelen vannak. Emiatt kerültek a közszolgálati csatornára ilyen sorozatok. De ott vannak a spanyolok is, spanyol filmeket, sorozatokat adnak el (az AXN-re ezért is került egy csomó spanyol sorozat). Jelen van még Kína, Hong-Kong, Argentína, Brazília, Irán, Libanon, Izrael és India is. Latin-amerikai telenovellákat és török sorozatokat is árulnak. Ezek mostanság elárasztották a hazai tévés piacot (lásd a Szulejmán bombasikerét, de a TV2 is próbálkozott török dolgokkal, ám hamar megbuktak).
A lényeg, amit ebből ki akarok hozni, hogy ha animéket is így árulnának, itt helyben, a csatornák meg mustrálgatnák a kínálatot, akkor egyszerűbb lenne a dolog és talán több anime kerülne a képernyőre.
Azonban az animéket inkább olyan cégek forgalmazzák vagy gyártják, mint a Madhouse, a Nippon Animation, a Sunrise, a Toei Animation, a Bandai Visual, a Viz Media vagy a Funimation. Ha ezek egyikével sincs szerződésük a csatornáknak, akkor abból nem lesz animevásárlás. Ha pedig vesznek, akkor sok esetben jobban megéri, ha nem csak egy-két dolgot vesznek meg, hanem csomagban (ha van rá mód), mely egyszerre több, akár rövidebb animét is magába foglal. Persze ha csak kísérletezni akar egy csatorna és azért vesz egy animét, hogy lássa, van-e rá igény a hazai piacon, akkor más a helyzet.
A lényeg, hogy amíg ők úgy látják, hogy élőszereplős sorozatokkal, filmekkel nagyobb közönséget tudnak megszólítani, addig inkább azt preferálják. Amíg a 4Kids Entertainment létezett, addig jó néhány amerikanizált animét is vettünk, de most már ez a lehetőség sincs meg.
A szomorú, hogy mindez igazából nem pénz kérdése, hanem szemléletbeli dolog. Ha a tulajdonosok, programigazgatók úgy ítélik meg, hogy a "gyerekeknek szánt" programokat tökéletesen kielégíti a SpongyaBob, a Monsuno vagy az unalomig ismételt Naruto (hogy animét is mondjak), akkor nem nagyon törik magukat azon, hogy ennél értékesebb, kicsit idősebb korosztálynak szóló dolgot vegyenek.

Vendég

#168 Re:

2013-08-23 11:04

#3: Effy -

Egyetértek veled ! Az animaxon már csak a Kilari és a Naruto ismétlései vannak ! Szörnyen siralmes de én hiszek benne hogy ezzel a peticióval egy olyan csatorna jöhet létre amire a távol-kelet főleg japán rajongói, mindig is vágytak !

farkasd

#169

2013-09-08 00:01

NARUTO SHIPPUUDEN
villam98

#170

2013-09-15 07:37

Ezt a petíciót nagyon jó ötletnek tartom és sok sikert kivánok hozzá.
Hogy válaszoljak a kerdésre: én leginkabb Naruto és Naruto Shipudden részeket szeretnék látni ezen a TV csatornán.
Future Trunks

#171 Sakurazaka

2013-10-26 17:44

Ne felejtkezzünk el a legjobb anime boltról sem:
http://sakurazaka.hu
Hurrá

#172

2013-11-19 17:21

Ha minden igaz akkor a c8 nevű tv csatornán lesznek animék (naruto shippuuden, Hunter x Hunter, Sao, meg még egy két anime) Bár ezt csak a facebook oldalukon olvastam amire a többség azt mondja kamu, hát én remélem hogy nem, de azért vessetek egy pillantást a facebookos oldalukra. Köszi, és bocsi mindenkitől ha tényleg kamu.
Zsolti-kun

#173 Re:

2013-11-19 23:01

#172: Hurrá -

Ez sajnos kamu volt. Bár ettől függetlenül még mindig van esély arra, hogy a C8-on lesznek animék. Főleg azáltal, hogy én elsőként a Chello felé nyújtottam be ezt a petíciót, és a C8 pont a Chello csatornája lesz. Így felettébb érdekes az összefüggés. ^^ Hírben még nem akartam kirakni, mivel nem tudunk konkrétumokat.

Hurrá

#174

2013-11-20 20:30

Értem, köszönöm, és bocsi hogy itt terjesztettem a kamu hírt, de úgy meg örültem. Bocsánat.
Zsolti-kun

#175 Re:

2013-11-21 21:41

#174: Hurrá -

Ez alapvetően nem a te hibád. Nincs harag. :D