Mondj nemet az LPG (autógáz) jövedéki adójának emelésére!


Vendég

#1

2012-07-12 11:51

Megdöbbentem Matolcsy úr ezen ötletén.Agyrém!Az LPG autógáz lenne pont az az alternatív üzemanyag , amit a kormánynak teljes erővel támogatnia kellene! Így is nálunk a legkevesebb az LPG-vel futó autók száma Európában.Ez az adóemelés ellehetetleníti ennek a rendszernek a kívánatos elterjedését.Ráadásul az autósokat a dízel üzemanyagok írányába hajtja majd megint, ami rendkívül egészségtelen, rákkeltő,stb.Ezzel az ötletével végképp bebizonyítja a kormány, hogy leszarja az egészséget, a természetvédelmet, a gazdasági növekedést, és a kis emberek pénztárcáját is !!Soha többé Fidesz, ha ezt megteszik!!

Vendég

#2

2012-07-12 12:48

Mi közé az LPG az egészséghez?

Vendég

#3 Re:

2012-07-12 12:56

#2: -

Ha nem éri meg az LPG, inkabb dízelt használnak, ami sokkal egészségkárosítóbb...


Vendég

#4

2012-07-12 13:46

Igen eszt támogatom erösen.Hiszen minden normális ember egyetért,a kormányunk hazug szemét saját zsebre dolgozó vezetöi korup eszményeinek megvalositásai ellen.

Vendég

#5

2012-07-12 14:30

Szerbiában az autógáz ára 194 forint. Németországban a mindenkori autógáz ára nem lehet több mint a benzinár 60 százaléka.
Az autógáz üzemmódot nem az 1.000.000 forint/hó feletti fizetésűek használják.A autógáz üzemmódot társadalmi szelepnek is tekintik. Azok az emberek, akik nagyobb távolságra járnak dolgozni, akiknek a jövedelme alacsony egy lehetőséget kapnak arra, hogy ha szükséges az olcsóbb megoldást választhatnak, az autógáz üzemmódot.

Vendég

#6

2012-07-12 15:37

néhány barátom kizárólag azért vett gázos autót,- vagy alakította gázossá- mert űgy tudta, hogy 2018-ig megmarad az adó tartama. Nem kevés költség, így már iszonyú hosszú megtérüléssel. Bravó Matolcsy!!!
Bárdy

#7

2012-07-12 17:42

Szarba sem vesznek minket!!! Leszarják, hogy lassan éhendöglik a Magyar!!! Hamarosan már csak egy apró szikra kell, és elszabadul a pokol!!! Lelkiismeret furdalás nélkül belezném ki ezeket a Matolcsy féle szarháziakat!!! LELKIISMERET FURDALÁS NÉLKÜL!!! (és rajtam kívűl még sok ilyen beteg ember van!)
A témához: kettő hónapja alakíttattam át az autóm!!(csöves 98-as Astra) Örülhetek, ha megtérül valaha az átalakítás ára!!! Annyira tudtam, hogy ez lesz, de mégis bíztam...
LEGÁLIS RABLÁS EZ, SEMMI MÁS!!! DE MÁR CSAK EGY APRÓ SZIKRA, MINT MONDOTTAM, ÉS...
Bárdy

#8

2012-07-12 17:59

Az Unio remélem odabasz már végre, és nem hagyja, hogy ezt tegyék!!! KÖRNYEZETVÉDELEM BASSZÁTOK MEG!!!!! Környező uniós országok tudtommal támogatják a gázüzemű autók elterjedését, de legalább is nem hátráltatják!!!! TE MEG MATOLCSY FASSZOPÓ MÉG EBBŐL IS HASZNOT AKARSZ HÚZNI MAGATOKNAK!!!! HOGY DÖGŐNÉ MÁÁÁ MEG!!
Tüszi

#9 Tuszi

2012-07-12 18:16

Szerintem halottnak a csók!
Voltak már hasonló petíciók más témában!Nagyon jó levcímet gyüjteni.Semmi érteleme nem volt, pedig nagyon sokan -több ezren írtuk alá!spamareknek lesz jó max.Semmi értelme, ahogy azoknak sem volt semmi!

Vendég

#10 Re: Tuszi

2012-07-12 20:07

#9: Tüszi - Tuszi

Sajnos egyet kell értenem Veled.

Combi

#11

2012-07-12 20:36

én viszek némi fekáliát a következő szavazásra és belekenem a szavazólapba :))
Combi

#12 Re:

2012-07-12 20:46

#7: Bárdy -

én az 1983-as 626-os Mazdám alakítattam át.És nem azért mert rengeteget megyek vele, hanem hogy azt a keveset is olcsóbban tehessem...

Autogazklub.hu

#13 Erős kezdés!:)

2012-07-12 21:37

Kedves Támogatók

Pár óra leforgása alatt aláírási felhívásunk lett a legnépszerűbb kezdeményezés a mai napon az oldalon.
Köszönjük a lelkes támogatást mindenkinek! Külön köszönet azon hírportáloknak és szervezeteknek, kik mellénk álltak. Szeretnénk mindenkit megnyugtatni, hogy Mi bizony senkinek az email címét nem kapjuk meg és ez nem spam cím vadászat.
Várjuk a további aláírásokat, üdvözlettel,
Autogazklub.hu

glxi

#14

2012-07-12 21:59

ÁÁÁÁ vicc ezaz ország. 370ezret költöttem átalakitásra (17éves autó)na az mire visszajön ha megemelik.....pedig megteszik :(

Vendég

#15

2012-07-12 22:33

Ezek az "úriemberek" sajnos 2/3-ot kaptak valakiktől.
Nem tőlem ez biztos.
Minden rohadt szarházinak ajánlom,hogy éljen 47 ezerből és tankoljon 420Ft benzint a munkába járáshoz.
Ne az én és a normális adófizetők pénzén cserélgessenek autót és kapjanak olyan juttatásokat amiről mi álmodni sem merünk.
A rendszerváltás el lett baxva,mert senkit nem vontak felelőségre és nem került börtönbe vagy lámpavasra,ha kell.
Most ezek sem félnek semmitől.Nem kell parázni a börtöntöl vagya népharagtól.
Ergó olyan intézkedéseket hozok amilyet akarok.
Mint ez is pl

Vendég

#16

2012-07-12 22:57

Amit Matolcsi csinál az már pofátlanság!Ösztönzik az embereket a takarékosabb autózásra utána pedig megemelik az adót.

Vendég

#17

2012-07-12 23:08

Igen az lpg gáz elégetése során nem keletkeznek szilárd részecskék az az korom ha mindenki gázzal autozna nem lenne szmog nyugati országokban szorgalmazzák nem üldözik ezt .
Karsai Kornel

#18

2012-07-12 23:40

KURVA ANYADAT MATOLCSY...!!!! ORBAN CIGANY TAKARODJ VIDD A BUZI KOZGEPES HAVEROD!!!!!!


PATKANYOK!!!!!!

Vendég

#19 Re:

2012-07-12 23:56

#18: Karsai Kornel -

Üssön meg a guta (meg a légkalapács), te büdöskomcsi patkány! :)))


Vendég

#20 Re:

2012-07-12 23:58

#2: -

Semmi. Csak a gázautósnak gázos a feje. :)

Zs

#21

2012-07-13 00:27

Várom, hogy a környezetkímélőbb utazási módokat támogató EU, brüsszeli bizottság, eljárást indítson az autógáz jövedéki adójának emelése ügyében. Vagy nem is olyan fontos nekik a környezetkímélő közlekedés?
érintett

#22 utazzunk dolgozni

2012-07-13 12:27

A következő gondolatokat szeretném megosztani veletek.
A nem túl távoli múltban a mi vezetőink avval a kritikával érintettek minket egyszerű halandókat,hogy nem elég "mobil" a magyar.Bezzeg nyugaton ill.Amerikában milyen sokat utazik aki igazán dolgozni akar.Vélelmezem a legtöbb gázosított autó nem hétvégi, hanem dolgozni járó autó.
Ugye a kritikusaink mennyire megsegítik a mi szemlélet váltásunkat???? Ugye, hogy már nagyobb kedvel utazunk dolgozni már akár 100 km is!!!!!!
érintett

#23 többlet bevétel?

2012-07-13 12:45

A második gondolatom.Ha a gázforgalmazásból várok bevételeket, gondolom elkezdek számolni.
Az lpg-benzin árkülönbözete határozza meg, hogy gazdaságos-e a gázátalakítás.Ha ezt eltüntetem a következmények szinte természetesek.Aki gázos autóval jár vissza tér a benzinre,mivel úgy gondolja kevesebb szervizelést igényel, talán nagyobb lesz a csomagtartója stb.Ha gázosítás előtt áll, akkor meg minek öljön bele több százezer Ft-ot.Tehát,ha ezen intézkedést meghozom két lehetőség van: vagy nem tudok számolni,vagy tudatosan a több bevételt hozó benzin-diesel felé terelem a tudatlanokat.Nem tudom melyik variáció a rosszabb??????
érintett

#24 demokrácia????

2012-07-13 12:52

A harmadik gondolatom. A rendszerváltáskor kiderült mennyi jó szakadt a nyakunkba.Többek között a demokrácia.Ami sok minden más mellett/között arról is szól, hogy a társadalom széles rétegeit érintő kérdésekben komoly egyeztetésekre van lehetőség.Szeretném megkérdezni Matolcsy Urat, egyeztetett-e a gázforgalmazókkal,gázszerelőkkel,környezetvédőkkel,ill.magával a gázautós társadalommal.Nem tudom végeztek-e nagyra becsült kollégáival bármilyen hatástanulmányt, hogy intézkedésük okán mi történhet????
érintett

#25 1 millio munkahely???

2012-07-13 12:59

A negyedik gondolat.Ezt a gondolatomat a címben megfogalmaztam.Tisztelt Orbán Úr, hogy is van ez????Ebben az országban több százra tehető a beszerelő műhelyek száma.Jelentős részét ismerem.Műhelyenként 2-3 fő foglalkozik csak a gázátalakítással. Velük mi lesz?? Irány az utca??
Munkanélküli= teher a társadalomra, nem hoz csak visz(Önök szerint!!!). Jó lesz ez így???