Megszünt

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Megszünt petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#51

2012-05-23 20:30

Sajnos nem tudok jelen lenni,kórházba vagyok kezelésen

Vendég

#52

2012-05-23 20:34

Én sajna nem tudok ott lenni,de aláírásommal ott leszek!!!

Vendég

#53

2012-05-23 20:35

a petición nem birok jelen lennimert a betegségem nem engedi és és álátástalan vagyok

Vendég

#54 Re: Véglegesítés

2012-05-23 22:33


Vendég

#55

2012-05-23 22:44

32 év ledolgozása után reszketni kell, hogy mi vár rám.

Vendég

#56

2012-05-24 06:29

Amilyen törvényt hoztak a rokkantak ellen ,az = éhhalál,fagyhalál!

Vendég

#57

2012-05-24 08:31

Fel kéne hivnotok néhány rádio-tv szerkesztőséget is, hogy megyünk!!!

Vendég

#58

2012-05-24 08:54

Ijesztő ami itt történik!

Vendég

#59

2012-05-24 10:16

Minden rokkant érdekében szólok, segíteni kell Őket és nem visszavetni életminőségüket Különös tekintettel a nehezen megszerzett egyetemi végzetteknek,
a munkalehetőség és fizetés megtartását a rokkantsági juttatások mellett. Az állapotuk végleges.Erzsébet

Vendég

#60 Re:

2012-05-24 10:16

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-24 10:32



Vendég

#62

2012-05-24 10:34

Alig értem, mi történik körülöttem, de azért érzem, hogy komoly gondok következnek!!!

Vendég

#63

2012-05-24 11:50

Egy félreértést szeretnék eloszlatni. A kormány az intézkedésével nemcsak a nyugdíjkorhatár alatti rokkantak érdekeit sújtja!
20 éve vagyok rokkantnyugdíjas, 99-ben oly mértékben súlyosbodott az állapotom, (hozzájött egy tüdőembólia, egy csípőprotézis és egy nyirokrák) hogy átminősítettek II. kategóriába, emiatt alanyi jogon járt a közgyógyellátás (gyógyszer- és vízdíjtámogatás). Most átminősítettek öregségi nyugdíjassá, ezért a közgyógyellátásom megszűnik. Az ugyanis ezután nem jár "alanyi" jogon, hanem az önkormányzat jegyzőjéhez kell folyamodni, aki a kérelmező állapotától FÜGGETLENÜL csak annak adja meg, akinek az egy főre eső jövedelme 60 ezer Ft alatt van.
Aki tehát már nemcsak rokkant, de meg is öregedett (és eléggé el nem ítélhető módon 30 éven át végzett társadalmilag hasznos tevékenységet, emiatt 60 ezer fölött van a nyugdíja) attól el lehet venni a szerzett jogait, és felére lehet csökkenteni a jövedelmét.
Még az a kedvezmény is megszűnik, hogy a cégeket eddig érdekeltté tették a csökkent munkaképességűek foglalkoztatására, ezért a távmunka-lehetőségünknek is vége!

Vendég

#64

2012-05-24 11:53

Emberséges elbánást és nem elnyomást szeretnénk mi is.
julcsi

#65 Re:

2012-05-24 11:56

#63: -

Május elsejével vissza adták az eggyes és kettes rokkantaknak az alnyi jogon járó közgyógy ellátását.


Vendég

#66 Re:

2012-05-24 12:01


Vendég

#67 Re:

2012-05-24 12:13

#63: -  

A kapkodás, az egyeztetések, hatástanulmányok készítésének hiánya eredményezte ezt is, de már korrigálták, igaz nem maguktól jöttek rá. "2012 ápr. 14-től egy módositott kormányrendelet szerint ujra alanyi jogon kaphatják a közgyógy. igazolványt azok az öregségi nyugdijasok, akik I-II. foku rokkantak." Forrás: http://www.meosz.hu/portal_uzi_listaz.php?f=&s=&mcs=meoszkozpont&r=&erk=&fl=1&tcs=tcs_5 A törvény itt érhető el: http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc.cgi?docid=A1200034.TV 


Vendég

#68 pipacs

2012-05-24 12:56

Amiért én ott leszek a tüntetésen:
A T/5000 néven elhíresült törvény kizárólag kiadáscsökkentést céloz meg, figyelmen kívül hagyva a megváltozott munkaképességű emberek szerzett jogait, érdekeit, valamint nem vesz tudomást a munkaerőpiac jelenlegi helyzetéről.
Az a megváltozott munkaképességű ember, akit rehabilitálhatónak találnak köteles aktívan munkát keresni és együttműködni a még nem is létező hatósággal.
"Július elsejétől a rehabilitációs hatóság a kormányhivatalokon belül, önálló
szakigazgatási szervként intézi a megváltozott munkaképességűek ellátásával
kapcsolatos feladatokat - közölte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium
szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkársága csütörtökön.
A változásra azért van szükség, mert a rokkantsági nyugdíjrendszer
átalakítása, az új feladatok megjelenése egyszerűbb eljárásrendet és
szervezeti rendszert tesz szükségessé. A rehabilitációs szakigazgatási szerv
létrejöttével hatékony rendszer alakítható ki, amely a foglalkozási
rehabilitáció, a támogatási rendszer közeljövőben történő átalakításával és
egyszerűsítésével eredményesebben segíti az érintettek elhelyezkedését a
munkaerőpiacon - áll a tárca közleményében.
2012. május 11.
Forrás: MTI"
A törvény január elsejétől hatályos, a rehabilitáció szervezeti megoldása fél évre rá lesz esdékes, ki tudja, hogy érdemi foglalkoztatási rehabilitációra - képzés, megfelelő munkahelyek felkutatása, stb. - mikor kerül sor? Az idei költségvetésben erre címezve egy forintnyi kiadást sem terveztek. A rehabilitációs ellátás mértéke nem éri el a létminimunot, viszont ha valaki talál egy pár órás munkalehetőséget, akkor az ellátást felfüggesztik. Őket a megélhetési gondok fogják visszakényszeríteni a munkába, amivel akár maradék egészségüket is veszélyeztetni fogják.
Az egyetlen pozitív dolog a rehabilitációs kártya lehetne, mely a munkaadónak ad kedvezményt a bért terhelő adót nem kell megfizetnie. Ez elvileg ösztönző eszköz, de a korábbi rehabilitációs járadékosoknál a sokkal nagyobb kedvezmény sem volt eléggé ösztönző hatású az érintettek foglalkoztatására.
Aki rokkantsági ellátásban(mértéke max. a minimálbér 150%-a lehet, korábban a rokkantnyugdíj számításánál nem volt ilyen jellegő behatárolás, csak annyi, mint a rendes nyugdíjazásnál) részesül elvileg dolgozhat, és kereshet a minimálbér 150%-áig, viszont nem igényelhet rehabilitációs kártyát. Magyarul a foglalkoztatása piaci viszonyok között az épekével azonos feltételekkel történhet csak meg.
Mindkét csoport elhelyezkedési esélyeit szinte lehetetlenné teszi a változatlanul mértékű munkanélküliség az épek között. Piaci munkaadók esetében érthető, hogy nem tart igényt olyan dolgozóra, aki képtelen felvenni a versenyt az épekkel - azért megváltozott munkaképességű, mert nem tud annyit, annyi munkaidőben teljesíteni, mintha nem volna az -, sőt várhatóan több kiadást jelent, mivel betegségei miatt valószínű, hogy többet lesz betegszabadságon, illetve táppénzes állományban, mint munkatársai. A törvény foglalkoztatási koncepciójának megalkotásakor a kiindulási tétel az volt, hogy bővülő munkaerőpiacot vettek alapul - amiről tudjuk, hogy nem vált valósággá.
Bármelyik ellátásban részesülőt fekete munkán - nincs aláírt érvényes munkaszerződése - kapnak, akkor az ellátása megszűnik, az addig felvett, illetve maximum 1 évnyi összeget vissza kell fizetnie. Kérdem, hogy akkor is érvényes a szigor, ha a munkaadó a dolgozó tudtán kívül nem jelenti be az illetőt?
Maga az állam, és intézményei sem vállalják a megváltozott munkaképességüek foglalkoztatását, bár a közmunkát megemlítették, mint lehetőséget. Mivel a közmunkák nagyrészt nehéz fizikai megterhelésről szólnak, ezért ezt a gondolatot határozottan cinikusnak, embertelennek tartom.
Nincs szó a törvényben az állam feladatairól, kötelezettségeiről.

Vendég

#69

2012-05-24 14:11

Tökéletesen egyetértek a petícióban foglaltakkal.

Vendég

#70

2012-05-24 14:15

Mindenben egyetértek!

Vendég

#71

2012-05-24 14:16

Amikor a rendvédelmiek tüntettek a nyugdíjaik elvételéért, jeleztük hogy mindenki így fog járni. Nem hitték el. mostanra megtörtént. Ha máskor nem, hát mostanra eljött az idő, hogy jelezzük, ne tovább
Szemán István

#72

2012-05-24 15:18

Támogatok minden kibontakozó békés tiltakozó ellenállást, amelyben helye lehet mindenkinek, aki nem parlamenti párt nevében lép fel, hanem saját civil kurázsija és hazaszeretete hajtja.

Vendég

#73

2012-05-24 15:27

25 éve véglegesitettek engem is. 57 éves vagyok :-(((
Blue51

#74

2012-05-24 15:37

Tisztelt hozzászólók!
Egy kis adalék az eddigiekhez!

Üdvözlöm,hogy az I és II csoportosok visszakapták a közgyógyellátást bizonyos korhoz kötötten! Ez rendben is van!
Kérdésem mi van a III csoportosokkal? és a korhatár felettiekkel??
Konkrét példa és nem egyedi: az én betegségem pl hasonló mint a Parkinson kór ugyanazt a gyógyszert kell szednem ,míg ők teljes támogatással kapják , én / és sok ezer társam / mi teljes áron!!!! Ez azt jelenti dobozonként 4500 Ft és havonta szükségünk van minimum 3 dobozra! Számoljatok csak!Össz gyógyszerem havonta 30 ezer körül! 51 éves rokkant vagyok......

Vendég

#75

2012-05-24 16:03

Egyetértek a követeléssel a pénzen vett leszázalékoltakat rakják ki a rendszerből,ne a betegeket.