Megszünt

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Megszünt petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#76

2012-05-24 17:51

Vesszen a kormány!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

#77

2012-05-24 18:10

Az Orbán kormány embertelen.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-24 18:13



Vendég

#79

2012-05-24 18:27

Támogatlak benneteket!

Vendég

#80

2012-05-24 18:31

Minden tisztességes, becsületes dolognak híve és követője vagyok. Itt azonban az a gond, hogy a fürdővizzel együtt a gyermeket is kiöntötték, ami végzetes lehet!!!

Vendég

#81 Re: A többség támogatja a rokkantnyugdíjrendszer átalakítását

2012-05-24 18:53

#78: Én is támogatom a rokkantsági nyugdíjjal visszaélők kiszűrését - A többség támogatja a rokkantnyugdíjrendszer átalakítását 

Az a baj, hogy a 72,3%-nyi semmilyen módon nem érintett megkérdezett ember, sőt a törvényt megszavazó képviselők jó része sem tudja, hogy nem a visszaélők kiszűréséről szól a törvény.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-24 19:42


Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-24 19:47


Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-24 19:53



Vendég

#85 Re: Re: A többség támogatja a rokkantnyugdíjrendszer átalakítását

2012-05-24 21:19

#81: - Re: A többség támogatja a rokkantnyugdíjrendszer átalakítását

De bizony a visszaélők kiszűréséről van szó.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-24 21:23



A petíció szerzője

#87

2012-05-24 23:01

Rokkantvadászatról van szó.LD petíció:rokkantvadászat.

A petíció szerzője

#88

2012-05-24 23:02

Többség támogatta az inkvizíciót is.

A petíció szerzője

#89

2012-05-24 23:04

A többség már sokféle népírtást támogatott,csak megfelelő kommunikáció kérdése az egész.És máris támogatják.

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2012-05-24 23:17


Nagymama

#91

2012-05-24 23:39

Ésrevételeim:
-Az 57 év alattiak III.csoportos rokkant nyugdíját 2012.január 1-től rehabilitációs ellátásnak nevezik.Ez az elnevezés addig tart,amíg elvégzik a komplex felülvizsgálatot,utána vagy semmit vagy rokkant ellátást vagy rehabilitációs ellátást kap a felülvizsgált.Ennek a rehabilitációs ellátásnak semmi köze a felülvizsgálatig kapott rehabilitációs ellátáshoz.Teljesen megtévesztő a két azonos elnevezés.A felülvizsgálatok befejezéséig lesznek rehabilitációs ellátottak,akik dolgozhatnak az ellátás mellett(felülvizsgálat előtt vannak),illetve nem dolgozhatnak(felülvizsgálat után vannak).
-Másik probléma:az ellátásból nem vonható gyermektartás,nagyon sokan maradtak gyermektartás nélkül.
-Az ellátás mellett nem kapható GYES.A GYES mellett lehet dolgozni(részmunkaidőben)keresetkorlát nélkül,de,ha valaki nem tud dolgozni a rehabilitációs ellátás mellett nem kaphat GYES-t.A rokkant ellátás mellett lehet Gyest kapni.Ha valakit a komplex felülvizsgálaton rokkant ellátásra jogosultnak nyilvánítanak,akkor megkapja a GYEST visszamenőleg?
-A csalókat valóban ki kell szűrni,de nem lehet minden rokkant nyugdíjast csalóként kezelni
-Hogyan lehet előre kijelenteni,100000 ezer embert vissza kell terelni a munka világába,honnan tudják felülvizsgálat nélkül,hogy mennyit?És hol a 100000 munkahely?
-Igen az lenne a jó,ha mindenki képességei,tudása,képzettsége és egészségi állapota szerint olyan munkát tudna végezni,amiből meg tud élni,gyereket tud nevelni.Ha egészségi állapota,fogyatékossága miatt erre nem képes,akkor segíteni kell,kiegészíteni a jövedelmét.Sokan csak 4-6 órát tudnak dolgozni,abból viszont nem lehet megélni,ezeknek az embereknek igenis jár a rokkant ellátás.
Nagymama

#92

2012-05-24 23:43

A Századvég felmérése alapján:A többség támogatja a rokkantnyugdíjrendszer átalakítását.
A többség nem találkozott még beteggel,egészség károsodottal,vagy fogyatékossal,csak csalóval?

Vendég

#93 Re:

2012-05-25 00:02

#92: Nagymama -

A többség jól tudja, hogy Magyarországon rengeteg álrokkant van.  A 10 millió lakosú Magyarországon 420-430 ezer körül van a még munkaképes korú rokkantnyugdíjasok száma (a többi 300 ezer meg nyugdíjas korú), míg az 5,4 millió lakosú Szlovákiában ugyanez 30 ezer körül.

Nagymama

#94 vendég

2012-05-25 00:19

Igen,sok a csaló,azokat ki kell szűrni.De a felülvizsgálatokról szóló beszámolók,hogy milyen beteg,fogyatékos embereket nyilvánítottak munkaképessé,nem a csalók kiszűrését mutatja.

Vendég

#95 Re: vendég

2012-05-25 03:45

#94: Nagymama - vendég

Nem hiszem. Mindenesetre a 420-430 ezertől a magyarországi lakossággal arányos 60 ezeres számig eljutni szép munka lesz. Jó, legyen 100 ezer. De nem 400 ezer.


A petíció szerzője

#96 Le a hazug kommunikációval!

2012-05-25 07:34

Igen!!Le a csalókkal,és le a HAZUG KOMMUNIKÁCIÓVAL is,és le a talpnyalókkal,és le a korrupcióval,és le az oligarhákkal is!!!

A petíció szerzője

#97 A VALÓSÁG:

2012-05-25 07:40


TÉVEDÉS amivel már másfél éve a közvéleményt bombázzák.

2011-es adatokkal egy hazai összehasonlítás is.

Össz.népesség 20-64 év között:7 182,8 ezer fő
Ebből foglalkoztatottak:3 732,6 ezer fő
Gazdaságilag nem aktívak:3 450,2 ezer fő
Rokkant nyugdíjas(I-II-III.cs.):337,6ezer fő
Gazdaságilag nem aktívak %-os aránya az össz. népességhez viszonyítva:48 %
Rokkant nyugdíjas(I-II-III.cs.)%-os aránya az össz. népességhez viszonyítva:5,9 %
Rokkant nyugdíjas(I-II-III.cs.)%-os aránya a gazdaságilag nem aktívakhoz viszonyítva:9,8 %
A munkaképes korú lakosságból 48% nem dolgozik, rokkant 5,9 % !
A nem dolgozókból is csak minden tizedik a rokkant !
A rokkantnyugdíjasok aránya az össz. nyugdíjashoz viszonyítva 15,8 %

Kérem segítsenek, hogy szélesebb nyilvánosságot kapjanak ezek az adatok
és ne a beteg emberek legyenek a kikiáltott főgonosz.

A rendszerváltás után foglalkoztatáspolitikai meggondolásból rokkanttá nyilvánított személyek ma már betöltötték az öregségi korhatárt, a velük való példálózás torz társadalomtudást jelent."

A legfrissebb nyári statisztikák alapján a 2011-es hivatalos ONYF és KSH adatokhoz viszonyítva,a
korhatár alatti rokkantak száma már csak 300 ezerfő és a foglalkoztatott
korúak , a 16-62 év közöttiek 6 millióan
vannak,míg ehhez képest a korhatár alatti rokkantak száma 310
ezer,tehát,még az,5,9% sem igaz,mindez csupán 5,1%-os.
Ennél jóval
magasabb a környező országoké,mint az említett SZLOVÁKIÁÉ AHOL EZ A SZÁM JÓVAL MAGASABB 7-8% KÖZÖTT VAN!!!!


BŰNBAK kellett a népnek

#98

2012-05-25 07:45

http://www.peticiok.com/rokkantvadaszat
"A bűnbak tehát megneveztetett. Indulhatott a vadászat és a rokkantak száma egyre nőtt, mint a horgász hala a meséjében. Legfelkészületlenebb döntéshozóink már csaknem egymillió „vadászható” rokkantról beszéltek érzékeltetve, hogy legalább a felük szimuláns.
Meg is indult a csalózás, felpörgött a gépezet, rohant mindenki álrokkantat találni. Szimuláns ugyan nem nagyon akadt, az esetleg munkára foghatók száma mára már kormányzat szerint is elenyésző. De az előítélet még tartja magát, sőt most törvény rangjára akarják emelni."
kölcsön kenyér vissza jár ám

#99

2012-05-25 07:50

Ráadásul milyen etikus és keresztényi,hogy besározták,meggyanúsították a betegeket MINDET!!!(nem csak a ma ,már elenyésző számú csalót),900 ezret emlegetve,aztán kipécéztek maguknak 110ezret,akikre rázúdították az itt is jelenlévő "csalózók"dühét,és fusztrációját.
baby

#100 rokkant járadékot miért fagyasztották be?

2012-05-25 09:18

kedves mindenki! gyerek korom óta beteg vagyok egy auto immun betegségbe szenvedek ami már a szerveimet is megtámadta,szív tüdő vese, ez utóbbi súlyos elégtelenségbe van.rokkant járadékra lettem csak jogosult mivel nem volt munka viszonyom. stressz mentes nyugodt és diétával gazdagított életmódot kell(ene) csinálnom,de mivel 33000 Ft a rokkant járadékom ebből hogy??? fehérje koleszterin szegény, szénhidrát szegény,só szegény diéta... azok a termékek baromi drágák amit mondjuk lehetne enni... kérdésem az miért fagyasztották be a járadék emelését ??? 5éve nem emelkedet a járadék,de az árak duplára ,a számlák szintugy. Én nem pénzért vettem ezt a betegséget ez egy genetikai betegség. Én lennék a legboldogabb ha nem kelene ezzel együt élni ,és elzárkózva az emberektől mert fertőzés veszélynek vagyok kitéve bizonyos időszakokba....már sokszor küzdök depresszióval..és igen nekem is megfordult már a fejembe az öngyilkosság...de a szüleimnek nem akarok bánatot okozni elég bánat nekik az hogy egészségesnek születem és serdülőkorba kijöt ez a betegség....akkor is majdnem meghaltam mert későn vették észre és a reums láz a szivemet támadta...