Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!


Vendég

#651

2016-11-16 21:13

Mert egyet értek petícióval .

Vendég

#652

2016-11-17 02:01

Engem is érint a csökkentés! Ne a nyugdíjasok rovására spóroljon a kormány. Nem kellene a várba költözni a nép„ szolgáljának”!


Vendég

#653

2016-11-17 05:33

Mert évtizedekig keményen dolgoztunk, minden fillér után fizettünk, nem kegyelempénz a nyugdíj!!! A nyomorúságot akarják megszorozni kettővel?Talán a havi egymilliós fizetések fölött kellene kereskedni! Szerintem csak húzgálják az oroszlán bajszát!!!!?

Vendég

#654

2016-11-17 05:48

Gusztistalan amit csinálnak !

Vendég

#655

2016-11-17 05:58

Mert nem értek eggyet a csökkentéssel 40 évig dolgoztam

Vendég

#656

2016-11-17 06:12

Én a 300 e Ft feletti nyugdijakat csökkenteném! Persze az nem az átlagembereknek fájna, hanem a nagyoknak!

Vendég

#657

2016-11-17 06:16

Mert ilyen nincs, csak a mesében! Ráadásul törvényellenes!

Vendég

#658

2016-11-17 07:41

Egyet értek a petícióval.... Európa szívében európai nyugdíjat...

Az alacsony nyugdíj oka lehet, mint tudjuk az alacsony járulék fizetés, illetve betegség miatti leszázalékolás. Ez szociális probléma... Ezt nem szabadna összemosni a tisztességes járulék fizetőket megillető, tényleges nyugdíjakkal. Ha ez mégis megtörténik, ez arra neveli az embereket, hogy a munkának nincs becsülete, és a szabályok betartásának, sincs értelme. Aki mégis a törvényes utat követi azt azzal büntetik, hogy őt is szociális problémaként kezelik...


Vendég

#659

2016-11-17 07:43

A nyugdíj járulékfizetéssel szerzett jog, nem adomány, vagy juttatás.. Az alacsony nyugdíjasokkal szolidáris vagyok, felháborít, hogy a nyugdíjasokat is összeugrasztják, utálnunk kell a "kis nyugdíjast" - hát nem! Az alacsony nyugdíjak emelésére találjanak más forrást!

Vendég

#660

2016-11-17 08:06

Mérhetetlen gonoszságnak tartom!
Ez arról szól, hogy a nyugdíjasokat is egymás ellen fordítsák...oszd meg és uralkodj!
Tipikus aljas, gonosz fidesztempó!

Vendég

#661

2016-11-17 08:29

Felháborítónak tartom még az elgondolást is.

Vendég

#662

2016-11-17 08:42

Sok nyugdijasnak van még jelzálog hitele, még a nyugdij mellett keresni kell kiegészítőt, hogy meg tudjunk élni. Miért nem járulnak hozzá a politikusok a magas fizetésükből a nyugdijak kiegészítéséhez? Mi ledolgoztuk a ránk eső időt, az árak pedig szépen emelkednek, anélkül, hogy beszélnének róla. Találjanak más megoldást, vagy nincs elég ember az utcán?

Vendég

#663

2016-11-17 08:53

TÖBBEK KÖZÖTT AZÉRT IS, MERT BECSÜLETTEL MEG DOLGOZTAM ÉRTE!! A FELESÉGEM NEM ÉLVEZHETTE A
NYUGDÍJÁT.!!!! 35% A KIEGÉSZÍTÉS AMIT KAPOK UTÁNA !!
MÉRT NEM A KUSZASZEMŰTÖL MEG A TÖBBI GAZEMBERTŐL VONJÁK EL?? Meg érdemlik azt a hatalmas
pénzt amit kapnak?? Olyan jól megy itt minden?? NAPÓLEON akkor adott fizetést az orvosainak, ha nem volt beteg!! Mert ha beteg volt, az azt jelentette,hogy az orvosok nem dolgoztak jól,és ezért lett beteg!!! ÉS MOST IGEN IGEN "B E T E G " az egész ország!!!!!! TEHÁT ? MI TETTÜK AZZÁ??? FIZESSENEK MEG AZOK ÉRTE AKIK IDE JUTTATÁK AZ ORSZÁGOT!!!!!!!!!!!!

Vendég

#664

2016-11-17 09:06

Maximálisan egyet értek a petícióval, és maximálisan felháborít, hogy egy ilyen kormánynak vagyunk kitéve ! Még hány bőrt akarnak lehúzni rólunk, és most már a fiataljainkról is, azzal, hogy a nyakukba varrják a szülők eltartását is, amikor rengeteg fiatal még saját magát sem képes fenntartani, még ha dolgozik sem !

Vendég

#665

2016-11-17 09:07

A nyugdíj nem segély, keményen megfizettették velünk egy életen át a járulékokat. Akinek magasabb volt a jövedelme az többet is fizetett be a kasszába. Miért kellene velünk megfizettetni azoknak a nyugdíját, akik vagy csak néhány évig, vagy éppen csak a minimálbér erejéig fizettek a kasszába? A szociális problémákat nem egy amúgyis nehéz helyzetben lévő csoport rovására kellene megoldani.

Vendég

#666

2016-11-17 09:31

Azért írtam alá, mert szerintem az államkasszába 42 éven át befizetett adó-, társadalombiztosítási- és nyugdíjjárulék befizetéseim során már elég szolidaritást tanúsítottam a társadalom más tagjai iránt. Felháborít az, hogy az emberi irigységre játszva a befizetéseim és ledolgozott munkaviszonyom alapján járó nyugdíjam megkurtításával akarják támogatni a kevesebb nyugdíjat kapó embereket. Sajnálom a kisnyugdíjasokat, de nem feltétlen gondolom, hogy minden kisnyugdíjas egyben szegény is, hogy minden kisnyugdíjas önhibáján kívül kap ilyen mértékű nyugdíjat. Szerintem olyan gazdaságpolitikát kell folytatni, ami nem ösztönzi külföldre való távozásra a fiatalokat, ami az adó és járulékfizető állampolgárok folyamatos gyarapodása mellett is biztosítani tudja a nyugdíjak kifizetését, az idős korúak és szociálisan rászorultak anyagi támogatását. A mai gazdaság- és szociálpolitika politika nem ilyen, az unortodoxia alapja a teljesítmény nélküli kedvezményezés és a védtelen társadalmi csoportoktól erőszakkal elvett javak osztogatása, amit én elutasítok.


Vendég

#667

2016-11-17 09:56

Mert elvették a szolgálat nyugdíjamat, főállásomat meg azért, mert nyugdíjasnak minősültem. Mindezt visszamenőleges hatállyal. 1984-1999-ig voltam hivatásos bűnügyi tiszt. 1999-ben a rendőrségi tőrvény lehetővé tette - azzal, hogy a civil szférában töltött éveket szolg. időnek isnerte el - el lehetett menni szolg. nyd-ba, azzal a feltétellel, hogy a megállapított szolg. nyd. 50%-át kapjuk mind addig amig be nem töltjük a tényleges kort. Ez esetembe 26 eFt volt. Komoly családi okom miatt élnem kellett ezzel a lehetőséggel. 1999.09.15-én nyd-ba mentem, 1999.09.16-án reggel szolgálatra jelentkeztem az APEH Bűnügyi Igazgatóságához, mint köztisztviselő. Az ezt követő 13 évet mint köz, ill. kormány tisztviselő dolgoztam, ugyanolyan rendőri nyomozati munkát végezve, és tény ez alatt a 13 év alatt többet kerestem mint a rendőrségen. Miután felszámolták a testületet, a rendőrség állományába kerültünk vissza, de már csak ktv-ként. Miután mindenhonnan elküldtek, kértem a NYUFIG-tól hogy állapítsa meg a 40 év, igazoltan ledolgozott éveim után az öregségi nxugdíjamat. Határozsttal elutasítottak azzal, hogy nem ismerik el a ktv-ként ledolgozott 13 évemet azzal, hogy nem álltam biztosítási jogviszonyban.??? Az égre, akkora TB és nyd. hozzájájárulásokat vontak tőlem, mint fiatalabb kollégáimtól. Most ún nevezett szolgálat járandóságot kapok, amiből még 28 eFt -ot is levonnak, nem tudom milyen címen. Nekem minden belügyi egység kimutatta, hogy igenis mindent vpntak tőlem az utolsó 13 évben. Én voltam, vagyok a családfenntartó, kb. 280 eFt -ot nyúl le tőlem az állam, a családom anyagi helyzete siralmadsá vált az elmult években,én belebetegedtem,hogy semmi nem vagyok,törvényen kivűl helyezett az állam,anit szolgáltam és védtem . A "gazda" az állam mint egy kutyát kivágott az útszélére!! Több rendvédelmis,katona tűzoltóval együtt. Semnire nem vagyunk jogosultak... Hol voltam 13 évig?? Kómában?? Nem hogy azt nem kapom meg, ami törvényesen járna, de hogy ezt az alamizsnát is kiszefje a kezemből az állam, nem hagyom ! Pusztán mert ügyvéxre sem futja?? A családom süllyed le.. eladósodunk, mert enni, élni, ill. vegetálni kell. Ez egy alávaló, haza és népáruló kormány!! Látdzok, hogy most is hogy bánik a rebdőreivel, katonáival, tűzoltóival. Minden kormány alatt rendőr voltam, s nem tettszett nekünk sem nagyon sok minden.. De nekem ez a hivatádom volt. Tőlem esküt, szolgálatot vártak akár az életünk árán is.. Ez a köszönet??!!! Egyet ne felejtsen el senki!! Nem felejtettünk el semmit, sőt még talán lőni sem! Gyűlöletes az ami itt folyik. Ennyi erővel hozhatnának egy euthsnazia törvényt, hogy aki betöltötte az 50 évét, vonuljon be egy spec. intézménybe, és altadsák el végleg!! Itt természetes eutanázia van, majd vagy éhen döglünk, vagy a betegség elvisz. Nem vagyok hajlandó a járandóságomból semmit adni, mert akiknek a leendő nyd-ára akarnak áldizni, azokat korábban mi tartottuk el!!! Sajnálom hogy itt élünk, hogy ezt meg kellett élni!! Szégyellem hogy magyar vagyok!!!


Vendég

#668

2016-11-17 10:39

A megérdemelt és amiért megdolgoztunk az jár és senki nem veheti el!

Vendég

#669

2016-11-17 11:20

Mert a hitelemre és a rezsimre nem elég a nyugdijam. Nem azért tanultam munka mellett, és nem azért dolgoztam rengeteget, hogy lecsökkentsék az összeget.

Vendég

#670 Re:

2016-11-17 11:52

#1: -  Balogh Pal

 Nyugdij Csokkentes Elleni Peticiot Ala Irom Ezt Az Orszagot Mi Epitettuk Fel Mi Szeretnenk Bekessegben Elni Elvezni Oreg Beteg Napjainkat / Ne A Kulhoniakat Tamogassa A nekunk Jaro Nyugdily Korekciokkal !!!!


Vendég

#671

2016-11-17 12:26

Azért mert 46,5 évet dolgoztama nyugdijamért ezen kivül 15 évet dolgoztam másod állásban az ATI- nál mint gépjármü szak oktatű szerzödéssel az ATI nál hivatalos fizetési jegyzéken, a hivatalos fizetésböl úgyanannyi nyúgdij és Tbjárulékot vontak mint a fö állásombol, még akkor is ha esetleg táppénzre mentem a másod állásra nem kaptam semmit.

Vendég

#672

2016-11-17 12:57

Mert nem értek egyet az összeg határ megállapításával.A száz ezer forint olyan sok, hogy abból húszezret már le is lehet vonni?
Ez egy igazságtalan, szemét ötlet!

Vendég

#673

2016-11-17 13:15

Nyugdíjamat ne csökkentsék!!!

Vendég

#674

2016-11-17 13:33

A nyugdíjunkért egy életen át tisztességesen megdolgoztunk. Ezt nem vehetik el tőlünk! - Üzenem a kormánynak, hogy pénz mindig is arra van/volt/lesz, amire akarják hogy legyen!!! Gyalázatos-szégyenletes dolog, ha ezt a tervet meglépik!

Vendég

#675

2016-11-17 14:02

Azért, mert felháborítónak és igazságtalannak tartom. Ugyanis 42 évet dolgoztam, és minden esetben a kézhez kapott összeg bruttó bérére voltam bejelentve. Nem használtam ki azt a lehetőséget, hogy minimálbér után fizessem a járulékokat, és a minimálbér netto feletti részt pedig feketén zsebre tegyem. Pontosan azért, hogy nyugdíjas éveimre magasabb összeget kapjak. Soha nem voltam még egy napot sem munkanélküli. Tehát aki becsületes, már megint az járna rosszul? Ne engedjük, menjünk tüntetni, az amúgy is rendkívül sok negatív döntéseket hozó kormányunk ellen. Köszönöm, hogy elmondhattam véleményemet. Wágnerné Kéri Lídia