Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!


Vendég

/ #666

2016-11-17 09:31

Azért írtam alá, mert szerintem az államkasszába 42 éven át befizetett adó-, társadalombiztosítási- és nyugdíjjárulék befizetéseim során már elég szolidaritást tanúsítottam a társadalom más tagjai iránt. Felháborít az, hogy az emberi irigységre játszva a befizetéseim és ledolgozott munkaviszonyom alapján járó nyugdíjam megkurtításával akarják támogatni a kevesebb nyugdíjat kapó embereket. Sajnálom a kisnyugdíjasokat, de nem feltétlen gondolom, hogy minden kisnyugdíjas egyben szegény is, hogy minden kisnyugdíjas önhibáján kívül kap ilyen mértékű nyugdíjat. Szerintem olyan gazdaságpolitikát kell folytatni, ami nem ösztönzi külföldre való távozásra a fiatalokat, ami az adó és járulékfizető állampolgárok folyamatos gyarapodása mellett is biztosítani tudja a nyugdíjak kifizetését, az idős korúak és szociálisan rászorultak anyagi támogatását. A mai gazdaság- és szociálpolitika politika nem ilyen, az unortodoxia alapja a teljesítmény nélküli kedvezményezés és a védtelen társadalmi csoportoktól erőszakkal elvett javak osztogatása, amit én elutasítok.