Tiltakozzunk a nyugdíjak csökkentése ellen!


Vendég

/ #667

2016-11-17 09:56

Mert elvették a szolgálat nyugdíjamat, főállásomat meg azért, mert nyugdíjasnak minősültem. Mindezt visszamenőleges hatállyal. 1984-1999-ig voltam hivatásos bűnügyi tiszt. 1999-ben a rendőrségi tőrvény lehetővé tette - azzal, hogy a civil szférában töltött éveket szolg. időnek isnerte el - el lehetett menni szolg. nyd-ba, azzal a feltétellel, hogy a megállapított szolg. nyd. 50%-át kapjuk mind addig amig be nem töltjük a tényleges kort. Ez esetembe 26 eFt volt. Komoly családi okom miatt élnem kellett ezzel a lehetőséggel. 1999.09.15-én nyd-ba mentem, 1999.09.16-án reggel szolgálatra jelentkeztem az APEH Bűnügyi Igazgatóságához, mint köztisztviselő. Az ezt követő 13 évet mint köz, ill. kormány tisztviselő dolgoztam, ugyanolyan rendőri nyomozati munkát végezve, és tény ez alatt a 13 év alatt többet kerestem mint a rendőrségen. Miután felszámolták a testületet, a rendőrség állományába kerültünk vissza, de már csak ktv-ként. Miután mindenhonnan elküldtek, kértem a NYUFIG-tól hogy állapítsa meg a 40 év, igazoltan ledolgozott éveim után az öregségi nxugdíjamat. Határozsttal elutasítottak azzal, hogy nem ismerik el a ktv-ként ledolgozott 13 évemet azzal, hogy nem álltam biztosítási jogviszonyban.??? Az égre, akkora TB és nyd. hozzájájárulásokat vontak tőlem, mint fiatalabb kollégáimtól. Most ún nevezett szolgálat járandóságot kapok, amiből még 28 eFt -ot is levonnak, nem tudom milyen címen. Nekem minden belügyi egység kimutatta, hogy igenis mindent vpntak tőlem az utolsó 13 évben. Én voltam, vagyok a családfenntartó, kb. 280 eFt -ot nyúl le tőlem az állam, a családom anyagi helyzete siralmadsá vált az elmult években,én belebetegedtem,hogy semmi nem vagyok,törvényen kivűl helyezett az állam,anit szolgáltam és védtem . A "gazda" az állam mint egy kutyát kivágott az útszélére!! Több rendvédelmis,katona tűzoltóval együtt. Semnire nem vagyunk jogosultak... Hol voltam 13 évig?? Kómában?? Nem hogy azt nem kapom meg, ami törvényesen járna, de hogy ezt az alamizsnát is kiszefje a kezemből az állam, nem hagyom ! Pusztán mert ügyvéxre sem futja?? A családom süllyed le.. eladósodunk, mert enni, élni, ill. vegetálni kell. Ez egy alávaló, haza és népáruló kormány!! Látdzok, hogy most is hogy bánik a rebdőreivel, katonáival, tűzoltóival. Minden kormány alatt rendőr voltam, s nem tettszett nekünk sem nagyon sok minden.. De nekem ez a hivatádom volt. Tőlem esküt, szolgálatot vártak akár az életünk árán is.. Ez a köszönet??!!! Egyet ne felejtsen el senki!! Nem felejtettünk el semmit, sőt még talán lőni sem! Gyűlöletes az ami itt folyik. Ennyi erővel hozhatnának egy euthsnazia törvényt, hogy aki betöltötte az 50 évét, vonuljon be egy spec. intézménybe, és altadsák el végleg!! Itt természetes eutanázia van, majd vagy éhen döglünk, vagy a betegség elvisz. Nem vagyok hajlandó a járandóságomból semmit adni, mert akiknek a leendő nyd-ára akarnak áldizni, azokat korábban mi tartottuk el!!! Sajnálom hogy itt élünk, hogy ezt meg kellett élni!! Szégyellem hogy magyar vagyok!!!