IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK!/JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!


Vendég

#76

2011-12-19 15:39

1996 óta ismerem, szeretem Ágit, a legigazabb embernek tartom, aki egyike azon keveseknek, aki sokat tett, és most is tenne valamit Magyarországért. Elborzadva figyelem meghurcoltatását és egyértelműen azok közé tartozom, akik szabadságáért harcolnak.

Vendég

#77

2011-12-19 16:17

It is absurd that Hungary is wantonly throwing away one of its best assets! Right now it needs all the expertise it can get!

Vendég

#78

2011-12-19 17:12

Absolut hihetetlen hogy 2012 nem lehet otthon szulni egy progressive allam-ban. Aki tudd, otthon szulik amerikaban, problema nelkul. bolondsag

Vendég

#79 Re: Agnes is an enlightened soul

2011-12-19 17:13

Agnes is before her time in Hungary, it appears. How sad for hungary!!!#78: -

 

atsil

#80 Facebook-link németül

2011-12-19 17:49

Négy gyerekemet otthon szültem, nagylányom kisfiát szintén - április végén itthon fog szülni fiatalabbik lányom. Bábáink nagyszerüen segítettek. Sajnos Németországban is kisemmizik a bábákat. De ez külön téma. Facebook-on lefordítottam a petició lényegét németre. Itt a link: http://www.facebook.com/atsil/posts/307811529253626 (csak FB-osoknak jelenik meg). Kösz a peticiót!

Vendég

#81

2011-12-19 17:59

Otthon szerettem volna szülni, kórházban végződött. Egy percig sem voltunk veszélyben, sem én sem a babám. Éreztem, hogy be kell mennem, ennyi. Mindenki döntse el maga, hogyan a legjobb neki! Igazságot Geréb Ágnesnek!

Vendég

#82

2011-12-19 18:12

Szívből remélem, hogy a természet rendjét követni és élni igyekvők, az igazságot szomjazók ezúttal, és legalább ezen a fronton és legalább most egy időre erősebbnek bizonyulnak és életképesebbnek mint a szellemileg vakok, irigyek, tudatlanok, gyűlölködők, és félelemmel, és előítéletekkel teltek. És hogy szellemükhöz méltó módon nyilvánulnak mindig meg ezen az úton, úgy, ahogy egészséges lélekkel gyermeket várhatunk és szülhetünk. Mert csak így marad esélyünk és hitelünk életben maradni, úgy, hogy valóban élni is tudunk, nem csak úgy csinálni, mintha élnénk.
Diana

#83 Szules/Szuletes

2011-12-19 18:44

Vegigolvastam a velemenyeket.
A szules es szuletes egy par. A szules a no kivaltsaga es ereje, ami egeszseges varandossag utan, ha termeszet szerint zajlik akkor az uj emberke eletenek termeszet szerint valo indulasat tamogatja.
Vagyis nem csoppentenek a szemebe, nem logatjak fejjel lefele, nem utik meg, nem dugnak csovet az orraba, nem raknak hatalmas muanyag csatot a meg pulzalo koldokzsinorjara, nem dorzsolik, merik, mossak azonnal, nem kenik kekkel a talpat lenyomatnak, nem oltoztetik azonnal, nem teszik melegedni inkubatorba a szulo anyja meleg teste helyett, nem kabult a szulo nonek adott erzestelenito miatt, nem teaztatjak, nem viszik az anyjatol kulon masik helyisegbe, de meg csak masik agyba sem, es nem mondanak olyasmit az anyjanak: hogy ne tegye mellre mert meg felesleges.
A babanak vagyis az uj eletnek a szuletes mindennek a kezdete. Hogy a szules korulmenyeit a szulo no megvalaszthassa vagyis a szules haboritatlansaga, azert nagyon fontos, hogy a legkevesebb traumaval vagyis trauma nelkul szulethessen meg es induljon utra az uj ember, olyan anyaval akinek nem kell ido foldolgozni a szulese korulmenyeit, nem kell ido a lelki es fizikai sebeit gyogyitani, hanem azonnal kesz beleszeretni a babajaba. Tulajdonkeppen csak hagynunk kell a termeszetet, a testunket had csinalja a dolgat, ne avatkozzunk bele szuksegtelenul.
Az utobbi evekben Magyarorszagon ha a szulo no ezt akarta csak egy valasztasa volt: otthon szulni, tamogato, erto noi lelkek es kezek kozott. Mert nem leteztek, nem leteznek olyan szuleteshazak Magyarorszagon, ahol no a not tamogatja, nincs jarobeteg ellatas a szomszed szobaban, vagy emeleten, ahol a haboritatlansag vagyis a szules termeszetessege megvalosulhatott volna. Ahol van IDO megvarni a szulest/szuletest.

Akik ezt latjak es erzik, azok alapvetoen a "normalistol" eltero szemlelettel rendelkeznek, tobb gyereket vallalnak, ertik hogy az orvosok meg a leghatalmasabb tudassal sem lesznek soha mindenhatok.

A "termeszet szerint" valo es a "normalis" manapsag nem ugyanaz. Normalis ami elfogadott, ami viszont nem feltetlenul a termeszet szerint valo.
A baba, az uj ember erdeke, hogy haboritatlanul vagyis termeszet szerint szulessen, anyasagra kesz anyaval, ahhoz, hogy frusztraciok es neurozisok nelkuli EMBER valjek belole. A varandossagot nehez elrontani hiszen szerencsere ahhoz az ember meg kevesse fer hozza, habar nagyon igyekszik. A szules es szuletes a kovetkezo allomas, amelybe sajnos az ember durvan belekontarkodik. Az igeny szerinti szoptatas es, az uj emberke fuggetlensegi torekveseig a karbanhordozas (6-8 honap) a masik nagyon fontos szakasz. Erre az alapra mar az abszolut szeretetet es biztonsagot megtapasztalo uj elet maga gyujtheti tovabb az elmenyeket.

Gereb Agnesnek es segitoinek van IDEJE megvarni a szuletest! Nyitva van a szemuk-lelkuk es latnak! Az anyat olyan tanacsokkal latjak el ami “termeszet szerint valo”.

A korhazak letrehozasanak is megvolt az ertelme. A szules korhazakba kerulesenek is oka volt. De azt, hogy ez abszolut ertelmuve valjon csak azert, mert donto pozicioban mar senki nem emlekszik pontosan, vagy nem erdekli, vagy keptelen felfogni, hogy mi is a LENYEGE a szulesnek es a szuletesnek az nem elfogadhato. Eppen ezert lenyeges ez a peticio es az osszes olyan torekves ami a szules lenyegere iranyitja a figyelmet, mert ez minden ember erdeke. Meg azoke is akik nem hiszik, nem ertik, nem latjak, nem tudjak.

Vendég

#84

2011-12-19 18:52

Geréb Ágnes rabságának minden napja szégyen. Az enyém is. Az országé is.

Vendég

#85

2011-12-19 19:10

Bár nem mindenben osztom az otthon szülést előnyben részesítők nézeteit - tiszteletet érdemel az, aki ennek felelősségét a mostani káoszban is fel meri vállalni. A hatalom részéről visszataszító erőfitogtatás az, ahogyan G. Ágnessel eljártak. A körültekintő, széles nyilvánosságot felölelő jogalkotás helyett a megfélemlítés a legkönnyebb eszköz. Geréb Ágnes esete nem egyedi!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2011-12-19 19:25



Vendég

#87

2011-12-19 20:31

Vérlázító, hogy ez egyáltalán téma, mindenkinek szuverén joga ezt eldönteni!!!!

Vendég

#88

2011-12-19 21:29

FREE DR. GEREB!

Vendég

#89

2011-12-19 21:32

Igazságot.

Vendég

#90

2011-12-19 21:56

Az orvostársadalomban mindig is volt konkurenciaharc, és ez nem feltétlenül rossz dolog. De soha nem szabadna megengedni, hogy idáig fajuljon. Ezért lenne fontos, hogy végre napvilágra kerüljenek a Semmelweis gyilkosság körülményei!

Vendég

#91

2011-12-19 22:06

Régen az orvosmaffia előtt minden kisbaba otthon született...

Vendég

#92

2011-12-19 22:25

Hálás vagyok ezért a megmozdulásért, sok gondot okozott az az érzés hogy tétlenül ülök itthon. Nagy örömmel írom alá s ennél többet is tennék, ha tudnám, hogy mit. Erdélyi Tünde

Vendég

#93

2011-12-19 22:59

Nagyon örülök a kezdeményezésnek, köszönöm, annak aki(ke)t illet.
Itthon szültem a kislányomat, Ágival, békében, nyugalomban, szeretetben, szakértő kezekben, törődésben, ránk-figyelésben, ezért HÁLA, HÁLA, HÁLA. Kislányom szuper , okos, ügyes, egészséges csaj, amit nagyban a születése szép körülményeinek tudok be.
Nem vagyok most olyan élethelyzetben, hogy szüljek, de nagy bajban érezném magam, ha most alakulna úgy. Mert ismét azt akarnám magunknak, mint elsőre, de azt most büntetik.
Szabadságot Áginak és Mindannyiunknak!

Vendég

#94

2011-12-19 23:24

Geréb doktornő annak ellenére nagy hatással volt rám, hogy őt magát személyesen nem hallgathattam a Napvilág születésházban a szülésfelkészítő héten, és hogy végül is kórházban szültem. Alig várom, hogy újra babát várjak, újra ott lehessek az Alma utcában, és hogy rendezett és megnyugtató jogi körülmények között szülhessek ismét - ezúttal otthon.

Vendég

#95 Re: http://www.youtube.com/watch?v=cxEZZP_jafo

2011-12-19 23:34


Vendég

#97

2011-12-19 23:52

Nem vagyok orvos. Egy hétköznapi legény vagyok, aki nem tudja megítélni a méhlepény leszakadása utáni vérzés az mit jelent... Nem tudom megítélni, hogy ez nálunk mekkora veszély volt. Igen volt komplikáció. Nem is egy. Miért mondom ezt? Mert az élet eleve megfejthetetlen bonyodalmak halmaza, ami végig kísér minket 60-80 éves korunkig, ha megérjük... Én azt gondolom, mindenünk megvolt Ágnes mellett! Jó volt vele lenni. Kevesen képviselnek ilyen tiszta értékeket. Kevesen vállalják a "nem kötelező" felelősséget másokért. Benne ez erősebben megvolt, mint szinte bárkiben, akit ismerek. Ez 16 éve volt...
És van egy élő bizonyítékom is erre...

Vendég

#98

2011-12-20 00:20

Az Igazság győz!

Vendég

#99

2011-12-20 01:04

IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK! / JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!

Vendég

#100

2011-12-20 01:40

Geréb Ágnes előtt le kéne borulni és nem meghurcolni...:(
Aki, anya létére, mocskolja őt, az gondoljon bele, milyen lett volna neki a szülészeten, ha Apa nem lehetett volna bent vele a szüléskor. És aztán gondolkodjon el, kinek is köszönhető, hogy ma Magyarországon teljesen természetes az Apa jelenléte a szülőszobákon...

Doktornő, kitartás, sokan vagyunk Magával!...